Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2.sene tekrar üniversiteye hazırlanmalı mıyım?

KardesimEsad

Öne çıkan mesajlar

Merhabalar,bu sene odtü, yıldız teknik en kötü ihtimal marmara iktisat gibi hedeflerle başlamışken , gerek kız arkadaşımla olan problemlerim, gerek ailemle inanılmaz derecede kavgalarım ve onların umursamazlıkları ve son olarak okuldaki arkadaşlarımla inanılmaz geçim problemi yaşamam sonucunda bunları kafama çok taktığım ve asla kendimi derslere veremediğim için YGS ye girdim ortalama bir puan alıp 128000. olabildim. son 2 ayım kala yine aynı problemler tekrar edince " son 2 ay deli gibi çalışıp en azından marmaraya girmeye çalışıcam " fikrinide gerçekleştiremedim ve 2 gün sonra 2.sınavıma giricem haftayada son sınavıma.. Muhtemelen bu sınavlar sonucunda Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İktisat Bölümü tutacak (o bile tutmayabilir) ancak benim başlarken söylediğim üniversitelerle bitirirken söylediğim üniversiteler arasında "uçurum" söz konusu.ODTÜ tutmadı yıldıza gitmem bir sene daha hazırlanırım gibi idealleri olan biri değilim ancak bu üniversiteyide hak etmediğimi düşünüyorum.

2.sene hazırlanmak çok mu acı verici bir şey? Geceleri bildiğiniz ağlamaklı oluyorum 1 senem boşa gitti saçma sapan insanlar yüzünden diyorum. 1 sene daha her şeye sil baştan başlamak korkunç geliyor.Planlarım vardı hepsini koskoca 1 sene daha ertelemek inanılmaz kötü bir kabus gibi görünüyor gözüme.

İçimi rahatlatabilecek önerileriniz , fikirleriniz var mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

İkinci sene hazırlanmak nasıl bir duygu bilmiyorum ama benim ikinci sene hazırlanan bazı arkadaşlarım oldu, bayağı da gaz vermiştim. Bence Çanakkale kötü bir şehir değil ama istediğin okul çok büyük olasılıkla değil zaten, o yüzden hazırlanmalısın bence tekrar. Bayağı sorunlu geçmiş zaten hazırlanma sürecin de, geleceğin için böyle şeyler yapma derim ben. Bir sene çok büyük bir zaman kaybı değil bence, alt tarafı bir sene fazla okuyacaksın ve istediğin diplomayı almış olacaksın.

Başarılar bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

1 senen bosa gitmez, uzulme.

sınavda elimden geleni yapıcam tabi ama internetten okuyorum , 18 marta liseden bozma , bahar şenliği olduğunda "pazarı cuma günü kurmuşlar" dedirten bir üniversite olduğunu söylüyorlar.. Açıkcası hem böyle bir üniversiteyi istemiyorum hemde çok daha iyi yerlere gidebilirim nitekim bu üniversiteyi seçersem muhtemelen okulumda tek ben böylesine dandik bir yere gidicem çünkü çoğu kişi çok başarılı
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız sende okumak için değil karı kızlı ortam olsun gezeyim tozayım derdindeymişsin gibi anlatıyorsun. Öyle de olabilir yadırgamam ama bilip bilmeden internetten okuduklarınla bok atmamalısın. Gittiğin hiçbiryer college fuckfest olmucak.

bu arada 1-2üni dışında hangi okula gidersen git değişen hiçbirşey olmucak, işe alırken okuduğun bölüm ve iş tecrübesi adamları ilgilendiriyor.(ve tabiki askerlik)
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

yalnız sende okumak için değil karı kızlı ortam olsun gezeyim tozayım derdindeymişsin gibi anlatıyorsun. Öyle de olabilir yadırgamam ama bilip bilmeden internetten okuduklarınla bok atmamalısın. Gittiğin hiçbiryer college fuckfest olmucak.

bu arada 1-2üni dışında hangi okula gidersen git değişen hiçbirşey olmucak, işe alırken okuduğun bölüm ve iş tecrübesi adamları ilgilendiriyor.(ve tabiki askerlik)

hayır alakası yok , öyle bir derdim hevesimde yok , bir kaç yere daha konu açtım adamın tekinin yorumu "çanakkale çöp" tü . karıyla kızla alakam yok sanırım açtığım konu ve yazdıklarımdan dolayı "ergen" bir izlenim yarattım ama gittiğim okulun bir ismi olsun istiyorum tek derdim bu .
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ne zarari var liseden bir sene sonra girmenin? Calis, tekrar gir. Ben 3 yil IU Iktisat'ta okuduktan sonra birakip Bilkent Hukuk'a girdim, seneye mezun oluyorum. Hakimlik sinavina calisiyorum simdi, o da olursa kac yil kaybettigimin bir anlami filan olmayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Silphatos said:

4. sene mezun olmadan jeolojiyi biraktim sonra baska bolumden mezun oldum 4 yilda. 1 yil icin konu acip databasei bosa genisletmisin

1 yıl benim çevremde çok büyük bir şey olarak nitelendiriliyor bunuda göz önünde bulundurmanı isterim. bu yüzden konu açmak istedim sebebide zaten başkalarının görüşleri neler başta belirttiğim gibi , onu öğrenmek. ayrıca üniversiteyi bilmeden yorum yapamam tabi ama , üniversiteyi kazandım - kazanamadım lise mezunu kalıcam stresindense , üniversiteyi bitirdim bitiremedim stresini yaşamayı tercih ederim (şu anda) ileride görüşüm değişebilir tabi üniversiteyi bilmeden konuşuyorum .
Sosyal ağlarda paylaş

gözgöre göre istemediğin yere gitmektense 1 yıl ezil ama sonra istediğin yere git derim ben, ilerde üzülürsün sonra. yazdıklarından çıkardığım bölümden çok okulun isme değer veriyosun, istediğin bölümse gidebilirsin her yere ama zaten öyle olsa bu konuyu açmazdın herhalde ahah. sen 2. sene gir kısacası
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...