Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2.sene tekrar üniversiteye hazırlanmalı mıyım?

KardesimEsad

Öne çıkan mesajlar

Silphatos said:

gözgöre göre istemediğin yere gitmektense 1 yıl ezil ama sonra istediğin yere git derim ben, ilerde üzülürsün sonra. yazdıklarından çıkardığım bölümden çok okulun isme değer veriyosun, istediğin bölümse gidebilirsin her yere ama zaten öyle olsa bu konuyu açmazdın herhalde ahah. sen 2. sene gir kısacası

Evet biraz öyle. Okulun ismi önemli benim için.
Sosyal ağlarda paylaş

LYS1 boru gibiydi gerçekten. Her sene giriyorum sınava hobi olarak, girdiğim en zor LYS buydu. Oklavalı "Sınav var dediler geldik" tşörtümle salondaki liselilerin heyecanını aldım biraz. :D

Bence fırsatın varsa git. Çünkü seneye daha da boru gibi soracaklar. Çalışılmayla yapılacak tarzda soru sormuyorlar artık. Ne yaptıklarını anlayabilen yok zaten. Ek olarak açık uçlu soru mudur nedir o dalgayı getirecekler. Bütün sene çalışırsın yine aynısını yaparsın.

ÇOMU deniz görüyor ve biraz da tepede kaldığından manzara güzel bu arada.

Bu arada, GERGE dersaneye git demiş ama -konu eksiğin yoksa- bence kesinlikle gitme. Dersanenin hiçbir faydası olmaz şu sorulara. Yeni ÖSYM sistemine hiçbir dersane adapte olamadı, olamaz da.
Sosyal ağlarda paylaş

Çevrendeki insanlar muhtemelen senin yaşındaki arkadaşların ya da senin de en az X kadar başarılı olduğunu görmek isteyen ya da kaybedeceğin bir senenin her şey olduğunu düşünen ailendir muhtemelen; o yüzden onları çok takma kafana.

Adamlar hemen üniversiteye girer, sonra hazırlıkta kalırlar, lisansı 5-6 senede bitirirler; sen delikanlı gibi takır takır okur onlardan önce bitirirsin sıkıntı yok.

Çok yakın arkadaşım sırf biz giriyoruz diye gitti Sakarya Felsefe'ye girdi vaktiyle ilk tercihinde, sonra "eeh bu ne lan?" diyip okulu bıraktı, hazırlandı biz 3. sınıftayken başka üniversiteye baştan başladı.

Şimdi 26 yaşında ve Amerika'da doktora bütünleşik programa kabul aldı, gidiyor eylül ayında.
Sosyal ağlarda paylaş

kami said:

LYS1 boru gibiydi gerçekten. Her sene giriyorum sınava hobi olarak, girdiğim en zor LYS buydu. Oklavalı "Sınav var dediler geldik" tşörtümle salondaki liselilerin heyecanını aldım biraz. :D

Bence fırsatın varsa git. Çünkü seneye daha da boru gibi soracaklar. Çalışılmayla yapılacak tarzda soru sormuyorlar artık. Ne yaptıklarını anlayabilen yok zaten. Ek olarak açık uçlu soru mudur nedir o dalgayı getirecekler. Bütün sene çalışırsın yine aynısını yaparsın.

ÇOMU deniz görüyor ve biraz da tepede kaldığından manzara güzel bu arada.

Bu arada, GERGE dersaneye git demiş ama -konu eksiğin yoksa- bence kesinlikle gitme. Dersanenin hiçbir faydası olmaz şu sorulara. Yeni ÖSYM sistemine hiçbir dersane adapte olamadı, olamaz da.

abi aman manzara ne olursa olsun liseminde manzarası müthişti öğrencileri asosyaldi , tek bir tane arkadaşım bahçeye inmezdi hava almak için öküz gibi sınıfın içinde oturmak zorunda kalırdım . dediğini bende duydum ancak gazetelerde çıkan hurafe diye biliyorum bunları çünkü internetten araştırdığımda 2015 te tüm sistem değişecek diye söylüyorlar. ben 2014 te bir daha girecem (eğer girersem) çomu güzel olabilir ama Geometriden 2 net matematikten 13 netle orasınında tutacağını pek sanmıyorum. Edebiyat coğrafyadan fulle yakın çıkartmam gerekiyor
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Çevrendeki insanlar muhtemelen senin yaşındaki arkadaşların ya da senin de en az X kadar başarılı olduğunu görmek isteyen ya da kaybedeceğin bir senenin her şey olduğunu düşünen ailendir muhtemelen; o yüzden onları çok takma kafana.

Adamlar hemen üniversiteye girer, sonra hazırlıkta kalırlar, lisansı 5-6 senede bitirirler; sen delikanlı gibi takır takır okur onlardan önce bitirirsin sıkıntı yok.

Çok yakın arkadaşım sırf biz giriyoruz diye gitti Sakarya Felsefe'ye girdi vaktiyle ilk tercihinde, sonra "eeh bu ne lan?" diyip okulu bıraktı, hazırlandı biz 3. sınıftayken başka üniversiteye baştan başladı.

Şimdi 26 yaşında ve Amerika'da doktora bütünleşik programa kabul aldı, gidiyor eylül ayında.

zaten dandik bölüme girmem , girsem dandik üniversiteye girerim ama onuda istemiyorum çünkü elimden gelen bu değil daha iyisini yapabileceğime inanıyorum tek korkum 1 sene içinde bir şey değişmezse , arkadaşın dediği gibi "soru tipi" denen bir olay yok abuk sabuk sorular geometriye bütün sene çalışsam 2 net değilde 10 net yapardım (30 soru) iğrenç sordular bu yıl eğer seneyede mesela böyle olursa giden 1 yılım olur. Yılmaz Özdilin bir yazısı var YGS den çıktın 52 Haziranın var diye. Yani 2 tane haziranımı boşa harcamış olucam. hayatımdan 2 yıl gitmiş olucak BOŞU BOŞUNA .
Sosyal ağlarda paylaş

ben girdiğimde kız arkadaşımla yaklaşık aynı dereceyi yaptık, fende türkiyede 15k daydık. ben girdim o tekrar hazırlandı, 2.senesinde ilk yüze girdi şimdi her ay asgari ücret kadar burs alıyor. öss cidden basit bir olay, sistemli bir şekilde test çalışacaksın. hala benim aklıma takılıyor bazen ben demi tekrar hazırlansaydım diye. türkiyede malesef devlet üniversitelerindeki iyi hoca sayısı sürekli azalıyor, burslu bir şekilde özelde okumak büyük avantaj.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

ben girdiğimde kız arkadaşımla yaklaşık aynı dereceyi yaptık, fende türkiyede 15k daydık. ben girdim o tekrar hazırlandı, 2.senesinde ilk yüze girdi şimdi her ay asgari ücret kadar burs alıyor. öss cidden basit bir olay, sistemli bir şekilde test çalışacaksın. hala benim aklıma takılıyor bazen ben demi tekrar hazırlansaydım diye. türkiyede malesef devlet üniversitelerindeki iyi hoca sayısı sürekli azalıyor, burslu bir şekilde özelde okumak büyük avantaj.

kaç sene evvel girmiştin abi ?
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

6

6 sene içinde hem sistem değişti hemde sorular.bende kolay olduğuna inanabilsem össnin çok güzel olacak gerçekten çok şey değişicek biraz ön yargılıyım. bu da zaten başarısız olmama sebep oluyor mesela bu yıl girdiğim sınav hakkında şuan "seneyede girsem yapamam" diye düşünüyorum. O yüzden zaten kafam karışıktı seneye tekrar mı gireyim yoksa bu sene iyi kötü bi yerlere gireyim mi diye.
Sosyal ağlarda paylaş

O sınavda zorlanan sadece sen olmuyorsun bunu unutma.

Ayrıca 1 sene dershaneye giderek geçecek süren üniversitede sevmediğin bir okulun sevmeyeceğin bir bölümünde batak oynayarak geçecek 4 seneden çok daha iyidir. En azından 4-5 sene sonra geri dönüp baktığında "ulan acaba hazırlansaydım ne olurdu?" demezsin.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

O sınavda zorlanan sadece sen olmuyorsun bunu unutma.

Ayrıca 1 sene dershaneye giderek geçecek süren üniversitede sevmediğin bir okulun sevmeyeceğin bir bölümünde batak oynayarak geçecek 4 seneden çok daha iyidir. En azından 4-5 sene sonra geri dönüp baktığında "ulan acaba hazırlansaydım ne olurdu?" demezsin.

doğru söylüyorsun abi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...