Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2.sene tekrar üniversiteye hazırlanmalı mıyım?

KardesimEsad

Öne çıkan mesajlar

İlk senesinde pes ettiğin/çekemediğin bir bölümü sevmeden zorla bitirmek, hocalarına ısınamadan min. 4 sene çatışarak geçirmek, bölüm içerisinde kendi kafanda arkadaş grubu oluşturamamak, mezun olduktan sonra sevmediğin bölümün sevmediğin işini yaparak hayatını kazanmak zorunda kalmak falan oldukça ağır ve çekilmemesi gereken dertler.

Ayrıca fizik mezunu olarak kendi bölümüme bakarak şunu söyleyebilirim ki bölümü sevmeden, zorla giren bir kişi çok aşırı başarılı ve şanslı olup bölüm değiştirmek gibi bir opsiyondan yararlanmadığı sürece(ki bu %0.002 bir durum, buna güvenerek bir bölüme girmenin mantığı yok) o bölümden piskolojisi bozulmadan, senelerini kaybetmeden, yaşlanmadan çıkamaz. İlk senesinde gitmeyen, 2de çöker. 2. senesinde cesaret edip çıkamayan 3. senenin derslerini hocayla anlaşıp geçmeye falan çalışır. Okul bitince okumak için yeni bir bölüm aramaya çalışır vs. Okul bir sosyal bir ortam, ders aldığın bir yer olmaktan çıkar. İşkenceye, vakit kaybına döner.
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

İlk senesinde pes ettiğin/çekemediğin bir bölümü sevmeden zorla bitirmek, hocalarına ısınamadan min. 4 sene çatışarak geçirmek, bölüm içerisinde kendi kafanda arkadaş grubu oluşturamamak, mezun olduktan sonra sevmediğin bölümün sevmediğin işini yaparak hayatını kazanmak zorunda kalmak falan oldukça ağır ve çekilmemesi gereken dertler.

Ayrıca fizik mezunu olarak kendi bölümüme bakarak şunu söyleyebilirim ki bölümü sevmeden, zorla giren bir kişi çok aşırı başarılı ve şanslı olup bölüm değiştirmek gibi bir opsiyondan yararlanmadığı sürece(ki bu %0.002 bir durum, buna güvenerek bir bölüme girmenin mantığı yok) o bölümden piskolojisi bozulmadan, senelerini kaybetmeden, yaşlanmadan çıkamaz. İlk senesinde gitmeyen, 2de çöker. 2. senesinde cesaret edip çıkamayan 3. senenin derslerini hocayla anlaşıp geçmeye falan çalışır. Okul bitince okumak için yeni bir bölüm aramaya çalışır vs. Okul bir sosyal bir ortam, ders aldığın bir yer olmaktan çıkar. İşkenceye, vakit kaybına döner.

İyiki konu açmışım ben hiç bu tür yönlerini düşünmedim bile asıl düşünmem gereken bu yönlerdi aslında çünkü lise hayatım berbat geçti hiç bir arkadaşımla anlaşamadım ve son senemi yalnız bitirdim nitekim ne mezuniyet balosuna ne kep törenine hiç bir şeye de gitmedim. Benim hocalarım ve anam babam hep bir senen gidicek yazık değil mi falan dediği için , sadece giden 1 seneye odaklandım.Bunları düşününce şimdi ve 60 küsur yaşıma kadar da çalışacağımı düşününce çok mantıklı geliyor 2.sene
Sosyal ağlarda paylaş

buradaki çoğu kişi öss zamanlarında girdi sınava. o zamanlar olsa düşünmeden kalırdın.

tekrar diyorum 1 sene daha çalışıp aynı puanı yapma ihtimalin çok yüksek. bir sürü örnek biliyorum. akp ösym'nin de içine sıçtı.

önceki sayfada demişler, üniye kaydol. en mantıklısı o. ilk sene dersleri pek takma ara ara sınava çalış. D ile bile geçsen derslerini, transfer olurken onlar muaf olarak geçecek ve ortalamaya dahil olmayacak. Bu şekilde hem sene kaybını önlersin hem de istediğin yeri kazanmak için şansın olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...