Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Black Desert

sanssizsansli

Öne çıkan mesajlar

Oyun güzel abi. Gw2 ile bunun b2p olayını karşılaştırmayın lütfen. Bunu bunca yıldır hala Gw2 oynayan biri olarak söylüyorum. Keşke Anet'de bu tarz convenience itemları eklese oyun içi parayla ulaşılamayan ve insanları para ödemeye itse ama biraz daha çok content getirse. Black Desert çıktığından beri oyuna gelen içeriği Gw2 ile kıyaslayın önce. Varsın oyun benden 29 lira değilde 150-200 lira para harcamamı istesin, karşılığını alabildiğim sürece o oyundan sorun yok. Şu oyundaki içerik piyasadaki mmoların çoğunluğunda yok.

Bu arada support ekibi muazzam çalışıyor. Çok şaşırttılar beni. Ticket atmayın siteden cevap alamazsınız. Ancak facebook sayfaları üzerinden mesaj atarsanız anında cevap veriyorlar. İnci alımıyla ilgili ufak bir problem yaşadım. Adamlar anında cevap verdi facebookdan ve 40dk uğraştılar düzeltmek için. Teamviewer indirtip kendileri halletti en sonunda. Çok taktir ettim. Tekrar söylüyorum oyunda p2w bir durum yok. Avrupa serverı ile arsındaki tek fark muazın çığlı itemı(ki zamanında Eu'da da vardı) ve onuda belli sınırlar içinde eklemişler. Kullanım sınırı var, vefa ile alabiliyorsunuz ve bazı black spirit görevleri ödül olarak veriyor.

Optimizasyon çok iyi durumda. Bende aynı şekilde daha öncede söylediğim gibi en kaos durumlarda bile 60 fps altını görmedim daha.

Bu arada oyuncular çok fazla inci itemı alıp satıyorlar. Ben 2 tane pet ve 3 tane değerli paket aldım şu ana kadar pazardan haberiniz olsun. Ha bu yaptıkları enayilik o ayrı. Bir pet 220-270 inci civarı. Oyun içi satış fiyatı 4.5m. Bende şuan +180m para var satılacak itemlar hariç. O 4.5mi kasmak 1 saatinizi anca alır. Hadi onu geçtim 1 gece afk balıkçılığa bırakın eğer yeterli leveliniz varsa o para sabaha çıkar zaten. O kadar komik ki insanların böyle saçma bir rakam için gerçek para vermesi. Yazık yani.

Tek sıkıntı channel azlığı şuan. Sayının acil artması lazım. Çok oyuncu var ve bu channel sayısı yetersiz kalıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Alın oynayın abi mis gibi oyun. Path of Fire'dan sonra Gw2 bırakınca tekrar döndüm BDO'ya, gayette eğleniyorum hala EU serverında. Sırf exploration, combat, 1-2 lifeskill aktivitesi yapsanız bile baya oyalar oyun, paranızın hakkını verir. Yok ben zamanımı iyice gömerim oyuna diyorsanız da yapacak bir sürü aktivite var, çalışan adam için bile on numara özelliği var oyunun, minimize to tray yapıyorsun cpu/ram kullanımı düşüyor ve nereyse hiç ekran kartına yüklenmiyor. Sırf afk aktivitileri ile birlikte uzun vadede progress yapabiliyorsun.

Sadece bir şekilde pet almaya çalışın. Ki adam 2 pet 3 value pack aldım diyor, server açılalı 1 hafta mı ne oldu. Benim EU'da marketten pet alma olasılığım ufo görme olasılığım ile aynı. Pet dışında oyuna para yatırırım derseniz de weight limit, inventory slot, lifeskill kostümleri gibi oyunda yaptığınız işi kolaylaştıran/hızlandıran itemlere para yatırabilirsiniz. Tabi bunları almadan da oyunda güzelce progress yapabiliyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

HarveyQuinn said:

Quo-Vadis said:

La var ya çok karasız kaldım la, devam etsem mi, boşversem mi.

Bu kadar kafaya takacak ne var ?

Gereksiz yere para veresim yok valla.

Alacam , 2 ay sonra bayar. Aldığıma pişman olurum. Ki Avrupa da acc var, Türkiye de değer mi diye düşünüyorum.

PC zaten MMO çöplüğü gibi,Ultima Online, WOW, Gw2, Eve Online, The Division, Warframe, Albion Online, BDO Avrupa, ve daha envai çeşit alpha, beta, gama bilimum irili ufaklı MMO yükleyip sildim.

Aralarından en uzun oynadığım EVE online dır 2004 ten beri. Ki ona da 2 - 3 senedir girmiyorum.

Dersin ki derdin ne peki ? avrupa da oyna. Valla accık ta en azından bir kısmı türkçe olan bir şey oynayasım var :). Ecnebice kasmaktan baydım.
Sosyal ağlarda paylaş

Nan bu doğru mu la ? Olaya bak.

https://www.tr.playblackdesert.com/Community/Detail?topicNo=2571&topicType=3&countryType=tr-TR&returnUrl=%2fCommunity%3ftopicType%3d3%26searchType%3d%26searchText%3d%26Page%3d1%26orderBy%3d0

Herif kimbilir kaç real para döktü. O real paraları bana verse idi hem dua alır, hem daha makbule geçerdi. Ufak tefek borçlarımı öderdim millete.
Sosyal ağlarda paylaş

Anladığım kadarı ile herifin biri hediyeli inci kutuları satın almış, içinden çıkan PET leri, 30 günlük Value pack ları filan kösmüş markete.

30 dakika içinde 50 -70 arası pet , 150 tane 30 günlük Value paketi markete satışa koymuş. Kaç tane inci kutusu aldı ise artık.

Edit:
Bir süre devam etmiş bu şekilde, millet onu yazıp duruyor forumda. Herif geldi 5 dakika da parayı bastı, geçti diye yazışıyorlardı en son.

En azından okuduklarımdan onu anladım.
Sosyal ağlarda paylaş

iyimiş bence, fakir takılanlar için. zaten oyun ağırlıklı rng/time to win, p2w'den ziyade. tabi dupe/çalıntı kredi kartı falan değilse :P

EU'da bu olay olmasın diye haftalık 10 cash shop itemı listeleme limiti var. o yüzden AH'dan bişi almak çok zor, ama p2w faktörünü azaltıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...