Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Black Desert

sanssizsansli

Öne çıkan mesajlar

• 3 hafta sonra ...
Oyunda gerçek para ile yapılan alımlar diğer oyunculara üstünlük sağlatmıyorsa bence gideri var. Ama bu tip oyunlarda ben hep aylık ödemeden yanayım. aylık neyse ver paranı eşit koşullarda oyna oyununu. diğer türlü oyun içi mikro ödemelerin sonu gelmez ve bi bakmışın manyak paralar yatırmışın oyuna. Eğer sistem böyleyse denemem bile eve online devam.
Sosyal ağlarda paylaş

29 luk paketten alacam bir adet. At, hayvanat lazım olursa , onu da pearl shoptan asılacam.

Yalnız avrupada hala oynayanq veya bilene bir soru, bir kamuflaj elbisesi (ghillie sut) vardı, o hala varmı satışta ?

Onsuz hardcore guildlere almiyorlardı, mecbur satın alcan.

Bu arada Avrupada back friday filan yapiyorlar, burda da yaparlar mı ya? O zaman orta pakete asılayım.
Sosyal ağlarda paylaş

ghilie suit guildlerin işine yaramıyor artık, node war'da name tag'i gizlemeyi kaldırdılar. sadece gank falan yaparken ya da gank için biri gelince spot savunurken falan işe yarıyor. ha birde 10 tane guildle savaş halindeysen yine ismini gizlemek iyi oluyor, boss keserken, grind yaparken vs.
Sosyal ağlarda paylaş

alma boşver, verilen paraya değmez. hatta aklı olan TR serverında başlamaz. sağlıklı bi community var bi kere. sene 2018 hala ingilizceniz yoksa bilemem tabi. ben yatırım gibi bakıyorum bu işlere. eu'daki accountlar çok iyi para ediyor. TR oyunlarında verdiğin para genelde çöpe gidiyor.

bi kere fiyatlandırmaya baktım, bok gibi. bi kıyafet seti (ghilie de bunlardan biri) TR'de 75 liraya falan geliyor. zaten eu'da indirimle 23$'a falan geliyor. TR'de aylık premium 35 lira. eu'da indirimli 11-12$'a. black friday'de 9$'a falan düşüyor. petler TR'de 25-30 lira, eu'da indirimsiz hali 9-11$. aynı fiyat nerdeyse. niye gidip tecritli, ne kadar kişinin oynayacağı, geleceği şüpheli serverda oynayasınız ki. fiyatlar yarı yarıya ucuz olsa yine anlaşılır.

daha önce de yazdım. oyundan zevk almak için asgari 60-70$ harcamak pearl shop'a gerekiyor. oyunda 5 adet pet kullanabiliyorsun aynı anda, bu hesaba sadece 3 peti kattım düşün yani. weight limit, inventory slotu alman gerek. pvp yapıyorsan ghilie demek. etti 300 lira. giriş ücreti baya tuzak yani. TR'i f2p yapsalar bebeleri kandırsalar çok mantıklı olurdu bence. girişi ücretli yapmaları TR mmo topluluğuna çok ters bi yaklaşım.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu rus versiyonunu tr patch ile oynadım. Yani çok detay var çok zaman yiyen bir oyun pvp si de bana göre değil sevmedim.

p2w şöyle. İnci alıp kendine pet hizmetçi ağırlık ve envanter slotu başta olmak üzere oyunu oynarken kolaylık sağlayacak şeyler alabilirsin.

Petlerin lootları topluyor mesela yoksa her lootu tek tek alman gerek.
Uzak bölgede grind yaparken ağırlık ve envanter alan adam 2 saat grind yaparken almayan 45 dakikada bir şehre gitmek zorunda.

İşte value pack var aylık sana extraları olan.

Para yatıran lvl 55 ken sen 40 gibi düşün.

Grafik dışında ben pek peğenmedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar

Black desert oyun serverları açılana kadar oyunu ögrenmek için private serverda deniyorum fakat grafiklerde bir gariplik var ilerledikçe etrafımdaki nesneleri çiziyor. özellikle gölgeler o anda oluşuyor.
Ayarlarım

1920 X 1080

LOW settings te

ekran kartım GTX 960 4 GB
8 GB ram
i 7 İşlemci

bu kadar kötü bir sonuc beklemiyordum açıkcası. Orjinalinde optimizasyon daha mı iyi. Yada oynayan arkadaslar hangi ayarda ve ne çözünürlükte oynuyor.
Oyun zevkini düşürüyor resmen.
Medium ayarlara aldığımda fps 34 - 40 arasına düşüyor.
Orjinal server ve oyunun son sürümünde de bu durum varsa çok çekici gelmedi açıkcası. Ne yani bu grafikleri almak için GTX 1080 mi lazım .

tskler
Sosyal ağlarda paylaş

O texture popping olayı cidden can sıkardı, hala var mı o ya ?
Bu kadar zaman geçti düzeltmediler mi onu ?

İşin ilginç tarafı, ayarları high yapardım, herhalde nesneleri uzaktan çizdiği için azalırdı. Low yapınca bildiğin göz bozardı.

O zamanki PC bende, işlemci FX 8320 ve ekran kartı 8gb r9 390 ile oynardım. FPS pek düşmezdi ama 40 ın altına.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...