Jump to content

Qali

=o=
 • Mesaj sayısı

  105
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Qali hakkında

 • Rütbe
  Qali

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Qali

  Magic: The Gathering MMORPG

  Açıldı bu arada, 150-200 ping albion gibi
 2. Qali

  Valheim

  Ben de survival pek sevmem özellikle base işleri falan, 25 saat gömdük arkadaşla, bilmiyorum daha ne kadar oynarım ama oyunun bu kadar tutması normal. Optimizasyonu eh meh ama early access bi oyuna göre baya solid, yani EA çıkıp 2-3-4 sene sonra tam çıkışını gerçekleştiren birçok oyundan daha az buglı, açtığın andan itibaren kapatana kadar minimum düzeyde sıkıntı yaşıyorsun. Ayrıca pvp oyunu olmadığı için oynayan öyle girip 2 arkadaşla köyümü bitireyim, 2 bişey öldürüp upgrade yapayım kafasıyla oynayabiliyor ve bunları yaparken çok fazla bir sorunla karşılaşmıyor. Yani oyunun getirdiği çoğu şey yenilikçi olmayabilir ama yaptığını düzgün yapan, viking temalı, bıcır grafikli bi survival işte, yetiyor bu da millete. Öyle twitchte oturup saatlerce izlenecek bir oyun tarzı yok zaten oyunda, izlemesi bayık bir oyun, şimdi izleniyordur belki popi oldu diye ama sanmıyorum twitchten patlama yaptığını.
 3. Qali

  Genshin Impact

  Üzdün harvi
 4. Qali

  Genshin Impact

  Bence de öyle yap, özellikle crt chance veya %atk substatlı bi crt damage circlet denk gelirsen kesin değiş.
 5. Qali

  Genshin Impact

  710778533 Qali
 6. Qali

  Valheim

  Bir bakayım o zaman severim belki, teşekkür ettim.
 7. Qali

  Valheim

  Peki base building olayı oyunun contentinin ne kadarını oluşturuyor. Survival oyunlarda herşeyi 1 kere görünce olayın bi mekana yerleşip işte evdi bahçeydi duvardı olayına dönüşmesini sevmeyen birine önerir misiniz. Mesela Subnautica'yı baya beğendim base kurmak zorunda olsan bile oyunun asıl olayı sağı solu gezmek olduğu için yan bir uğraş olarak kalıyordu base işleri, ilerde submarine açılınca zaten mobil base gibi iş görüyordu. Veya Last Oasis'te walker olayları falan iyiydi gene. Bir yere kurulup oyunu nerdeyse sürekli orda geçirmekten ziyade etrafı gezeyim, bişeyler açılsın progress olsun vs. olayları daha cezbediyor.
 8. Qali

  Valheim

  Bu neymiş böyle heryerde övüyorlar, goty ilan eden bir sürü kişi var, survival sevmiyorum ama buna 30 saat gömdüm diyen var. Olayı ne bunun tam olarak, klasik hiç birşey olmadan başla, biraz equipment tool craftla, bi base buildle tarzı oyunlardan sıyrılan tarafı nedir.
 9. Qali

  Genshin Impact

  Güzel denk gelmiş. Ben de oyuna başladığımdan beri Keqing istiyorum, reroll attım bilmemkaç kere orda gelmedi, ilk başladığım hesaptaki rollerde çıkmadı, şu andaki devam ettiğimde çıkmadı. Çıkabilecek her karakteri gördüm şimdiye kadar bazılarını 2-3 kez, bi bu gelmedi. Bannerı gelince Keq'i çıkarana kadar Barbara C6 yapmazsam iyidir 😄 4 star şansım bok gibi. Ning için rollerim 5 Diona, 5 Beiodou çıkar, Ning 1 kere gelir, yok işte Ganyu'nun yanına Xinq gelsin derim, Xiangling-Noelle C3 4 olur ama Xinq hiç gelmez falan.
 10. Qali

  Genshin Impact

  Vay gz Darksun 😄
 11. Qali

  Genshin Impact

  Fotoğraf eventı için şunların resmini çekin; Windwheel Asteer (Statue of Seven'ın dibinde var) Jueyun Chilli (Qince Village'ın etrafında 3 tane falan var) Silk Flower (Wangshu Inn altında veya Liyue şehrin üst kısımlarında)
 12. Qali

  Genshin Impact

  Floor 12 kolay baya aynen mekanik olarak, önceki F12'den çok daha kolay.
 13. Qali

  Genshin Impact

  Venti'nin aslında energysini yüksek tutabilirsin her E geldiğinde basıp energy particlerların karaktere gelmesini bekleyerek, bide ER artifact veya silah kullanırsan(favonius gibi), yani şöyle %180 üzeri ER olursa muhtemel burst kullanımında sıkıntı yaşamazsın. 11-2'de takıldığını varsayıyorum, Envi'nin şu videosunu izlemeni öneririm https://www.youtube.com/watch?v=GaHlqCztyv0&feature=youtu.be Mesela 11-2 ilk katta sadece ilk pyro sıkan okçu hilichurlu öldürüp diğer okçulara dokunmuyorsun çünkü seni target alıyorlar ortadaki şey yerine, bunun gibi birkaç yaratıkların AI ile ilgili tip veriyor videoda. Birde gene 11-2 için, Diluc'da yeterince gear varsa; Fischl ve Diona'yı, Ning ve Barb ile değiştirmeni öneririm. Diluc'un burstü yaratıkları ittiği için ilk katta çok iş yapıyor, yanında Venti var zaten energy dolmasına dikkat edersen rahat geçirirsin orayı, arada Ning geçip burst kullanırsın. İkinci katta cc eksikliğinden zorlanabilirsin ama Xinyan/Bennett ve Fischl ile arada overload patlatıp yaratıkları ccleyebilirsin, Cicin Mage'i olabildiğince hızlı öldürmen lazım zaten. Ondan sonraki gelen yaratıklarda da Fatui Assassin ve kürekli dayıyı es geçip diğer 2 sini hızlı öldürebilirsen, diğer 2'si pek bişey yapmıyor zaten defans şeyine, kürekli dayı hiç vurmuyor fatui de senin üzerine kalıyor zaten. Fischl ile rahat öldürürsün onu. Tartaglia'da item varsa sağlam vuracak kadar, gene bu ikinci katta şu şekilde bişey yapabilirsin; yanına Kaeya, Diona ve Xinq verip (levellı ve itemli olmaları gerekmiyor sadece ölmeseler yeter) yaratıkları olabildiğince freezede tutabilirsin. Mesela Childe E açmadan Kaeya Q bassan, Childe ile vurduğun her vuruş freeze yapar yaratıkları, Childe'dan çıkınca Diona E/Q ve Xinq E/Q basıp tekrar Childe geçip bowla gene freezede tutabilirsin yaratıkları. Mesela benim eski takımım Kaeya/Xinq/Chong'du bu kat için. Eh meh gear olmasına rağmen karakterlerde, nerdeyse sürekli freezede tutabildiğim için yaratıkları sıkıntı olmuyordu. Bide genel olarak Diluc'un yanına Xinq vermeni öneririm eğer materyal/exp book vs. ayırabilirsen ona, Diluc'un en iyi supportu. Kaeya da iyi mesela o konuda ama Xinq kadar absürd supportlamıyor.
 14. Qali

  Genshin Impact

  Kaeya tırt değil, hem support hem dps olarak kullanılıyor, çok underrated bir karakter. 4x blizzard ve cryo cup kullanabilirsin, yanına da Chongyun verirsen üstünde hiç birşey olmasa bile sürekli cryo vurdurtur. Bide hydro bi karakter kullan yanlarına Barb, Xinq, Mona freeze için. Hatta Xinq varsa yaratıkları hareket ettirmiyorsun nerdeyse fight boyu. Kaeya ile uğraşmam diyorsan diğer karakterlerini, artifactlarını, kullandığın takımı vs. yazarsan yardımcı olmaya çalışırım.
 15. Qali

  Genshin Impact

  https://www.reddit.com/r/Genshin_Impact/comments/l2m6il/genshin_impact_update_13_thread/?limit=500 1.3 detayları. 3 Şubat'ta Xiao, 17'sinde Keqing gelecek bannerlarda. Keqing'e çok şaşırdım ve çok sevindim reroll atıp da tek çıkaramadığım karakterdi.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...