Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Taksim Gezi Parkı Yıkımı

Killer

Öne çıkan mesajlar

bende çıkıyorum evden. bakalım izmirde ne olacak. ben çok sinirliyim yalnız uyumadım bide. hadi gazamız mübarek. telefon melefon almıyorum yanıma. hadi bakalım orrspu çocukları kadına çocuğa yaşlıya vurup karşılık almamak kolay.

birsürü tanıdığım insan gidiyor bugün izmirdeki olaya. asıl birçok insanı bir olay esnasında kurtarmaya çalışmaya gidiyorum

az görmedim bugün çarşı'nın yaptıklarını. ne beşiktaşlıyım ne bişey ben ilk kez bu kadar delikanlı bir grup gördüm ve streamlerden kesik kesik videolardan. neler yaptı adamlar. kalkanlı polislerin aralarına girip yere düşenleri mi kaldırmadılar hat oluşturup kadınları mı korumadılar. helal olsun lan çarşı.
Sosyal ağlarda paylaş

bir şekilde bu görüntülerin televizyona ulaşması lazım
az önce bakkalla konuşurken muhabbeti taksim'e filan getirdim, her şeyden haberi olan adamın bundan haberi yok. çünkü televizyonlarda hiçbir şey yok, bakkalda da internet yok. eşiyle böyle gözlerini belerte belerte baktılar ben taksim şöyle oldu böyle oldu ortalık savaş alanına döndü deyince
Sosyal ağlarda paylaş

Saat 17.30 itibariyle NTVde Sanat Kenti Mardin, CNN TÜRKte Doğalgaz Rezervleri, Habertürkte ise Mavi Marmara baskını, TRGT Haberde Abant İzzet Baysal Üniversitesi tanıtımı, Samanyolu Haberde Türkmenbaşının Cumhurbaşkanı Abdullah Güle hediye ettiği at, TRT Türkte Bosna haberleri, Kanal 24te YÖK tartışması üzerine programlar yayınlanıyor
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.medyanindibi.com/wp-content/uploads/2013/05/geziparki_yurutmeyidurdurma.jpeg

istanbul 6. idare mahkemesi yürütmenin durdurulmasına karar verdi. bu saatten sonra oraya bir adet kürek dahi giremez. eğer esas karar işlemin iptali yönünde çıkarsa recep fena sıçtı demektir.

tabi yeni bir kararname ya da başka bir hede çıkartana dek.
Sosyal ağlarda paylaş

alıntı

bugün öğlen taksim'deki oturma eylemindeydim. şu an eve geldim, iyiyim. ama lütfen herkese anlatın. bizi dağıtmaya değil öldürmeye çalıştılar. tomalar gaz ve su sıkmaya başladığında murat'la beraber otobüs duraklarına doğru koştuk. hesabımıza göre biraz koştuktan sonra gazdan kurtulacaktık. ama polis kaçış yönümüzden bir kere daha gaz attı ve çıkış yolumuz kalmadı. tekrar söylüyorum AMAÇLARI BİZİ DAĞITMAK DEĞİL ORADA SIKIŞTIRIP ÖLDÜRMEKTİ.
kısa süre içinde nefesim tıkandı, kusmaya başladım ve daha fazla koşamadım. daha kötüsü kaçış yönümüzün kapandığını görünce umudumu kaybettim. murat çantadan su çıkarıp yüzümü yıkarken direnişçilerden bir kız gelip yüzüme ve ağzıma talcidli su sıktı. o sırada şansımıza rüzgar döndü ve biz bir basın aracının arkasında biraz soluklanabildik. küçük bir grupla beraber gümüşsuyu yönüne kaçtık. sakinleşmeye çalışırken toma tekrar gazla üzerimize geldi ve arka sokaklara sığınmak zorunda kaldık. orada biraz su içecekken çevik kuvvetin bu kez coplarla üzerimize geldiğini fark ettik ve tekrar kaçmaya başladık. ara sokaklardan divan otel civarına çıkana kadar da sakinleşemedik. ben bugün cop yemedim, ama tarlabaşı altgeçitte suratı copla paramparça edilmiş bir genç gördük.
lütfen bugün bir şekilde taksim'e gidin! tekrar söylüyorum devlet, başbakanın emri ve polis yoluyla HEPİMİZİ ÖLDÜRMEYE ÇALIŞTI!! LÜTFEN TAKSİM'E GİDİN!
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...