Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kariyer Kararsızlığı

Noyzura

Öne çıkan mesajlar

biraz daha lutfen saygili olalim;

Sarugakushi ler olmasa idi bugun o cok sevdiginiz animeler olmayacakti .cunku gercek ses degistirme sanatcilaridir. eger birsey hakkinda bilgi sahibi degilseniz ;susup ogrenmelisiniz ayrica ben beni anlamiyorlar diye bir konu sunmadim ( bu yuzyilda hic anlasilmayan durumum sadece meslekler cercevesi ve bana sunulan opsiyonlarla alakali idi. yoksa sizin gibi saldirgan bir bireyin anlamasini beklemiyorum) algi bicimim olarak anlayamadigimi anlattim yani saldirmak ve sindirmek tavriniz gercekten cok kotu bir tavir her bireyin her sekilde ayni seyi yapmasi demek klondan farksiz olmak demektir bir bos zamaninizda kendinizin bilgilenmesi ve bir baska icin; Sarugakushi leri incelemenizi dilerim
tekrar tesekkur ederim
Sosyal ağlarda paylaş

kiri said:

Sarugakushi ler olmasa idi bugun o cok sevdiginiz animeler olmayacakti

Hangi çok sevdiğim animeler? 2 topik ötede batı kültürünün doğu kültürüne üstünlüğünü ve animelerin nasıl hastalıklı zihinlerin ürünleri olduğunu tartışıyoruz oraya bekleriz.

said:
ayrica ben beni anlamiyorlar diye bir konu sunmadim

kiri said:

bu yuzyilda ne yazik ki hic anlasilmadim ve onlarin anlamasida olasi olmadigi icin kendimi bu yuzyilin anlayabilecegi bir kariyer planina yonelttim

A.K.A. kimse beni anlamıyor =((

said:
saldirmak ve sindirmek tavriniz gercekten cok kotu bir tavir

Sindirme yok, neyin ne olduğunu anlatıyorum sana. Sagakuşisin diye kimse seni beğenmek zorunda değil.

said:
her bireyin her sekilde ayni seyi yapmasi demek klondan farksiz olmak demektir

Division of labor diyoruz biz buna, tabi ki herkes farklı bir alanda çalışacak ki verim artsın. Eğlence sektöründe çalışacaksan keyfin bilir stunt mtunt, ama hayal dünyasında yaşamaya gerek yok. Yeterince iyi değilsen ve katma değer ortaya koyamıyorsan sana mayış da yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Noyzura said:

senko said:

abi ben bu noyzura ile taniscam ya
bu kafada bi insan tanimadim
bundan sonra da taniyamam

tanışalım tabi. köpek gibi adamım çok dost canlısı ve oyuncu ama gerektiğinde dişlerini gösteren, koruma içgüdülü.

Sana zahmet senkonun aaazına aazına vur iki tane, 8 salisede falan vur ama
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Ben de tarot bakiyorum ama uyduruyorum kartlarin anlamlarindan yola cikarak. Sadece bir kere tuttu dediklerim 5-10 gun sonra, birebir ustelik; o ay bir suru kisi gelip fal baktirmisti. Tabii bu basariyi bir daha yakalayamadim. Bolumumdeki tum kizlarla tanismistim ama boylece.

Her fala baslarken da dogrulugu yok bunun, cikarsa rastlantidir diyordum, ama onlar ben inaniyorum, oyle deme diyorlardi. Fala bakan yalan bu diyor, kiz hala karsimda diretiyor... O an bu Noyzura gibi adamlarin gercek olduguna inandim iste, eger biraz kotu bir adam olsaydim iyi somururdum orada ben de.

tarot bakmak demek kartların sembolik dilini yorumlamak demek zaten.

78 kart var. 78 kart minör ve majör arkana olarak ikiye ayrılıyor ve minör kartlarda kendi içinde 4 ayrı gruba ayrılıyor.

farklı rakamlar , farklı gruplar, kartların üzerinde farklı resimler.

Sembollerin dilinden gidip ifade edilecek çok şey var.

mesela 10 kartlık bir kelthaçı açılımındaki 10 kartıda tarot'una bakılacak kişi seçiyor. yani olasılıklar dünyasından tam kendisine uygun olanları seçer ve kart okuyucusu ise kişinin tam kendine göre seçtiği kartları yorumlar.

Benim tarot seanslarımda "şu olucak , bu olucak , 3 vakit , 5 vakit " muhabbetleri yok. baktığım herşey sadece kişinin kendisine ve şu AN'a dair. başka bir zaman zaten yok.

yaptığım olay ünili kızların kısmetine , para durumuna v.s. üzerine değil. Kişisel bir yüzleşme ve kendini kucaklamak ile alakalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben deniyorum Gerge san ama ayak uyduramiyorum yazdiklarimin cok kismida troll yada elestiri oluyor ben gercekten susup izlesem cok daha iyi olacak cunku yazdiklarim bir tartisma doguruyor bu sebeble ben susayim egitimim bitincede tarih bolumunde yazmaya devam ederim tekrar gerekli aydinlatmalar icinde tesekkur ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

kiri said:

merhaba noyzura sama

benimde boyle bir sorunum olmustu cok kucuklukte Babamin zorlamasi sebebi ile mimar olmam icin cok kati kurallarla dolu bir yaz gecirmistim insaat iscileri ne yiyorsa onu yedirmis ve herkesle ayni sekilde calistirma yonunu secmisti ama o son bir yilin sonunda benim ilgim alakamin akrobaside oldugundan beni akrobasinin oldugu yerlere goturdu ama ulkenizde akrobasi sadece jimnastik oldugu icin hicbirsekilde uygun durmadi bana daha sonra kanada da her turlu iste calistim cunku babam yardimi kesti cunku onun istedigi olmadigi icin. bu sebeble cok agir sartlarda calisirken kucuk company lerde modellik yaptim sonra anavatanimda ise hosutoluk ve modellik yaptim ve kung fu ve jet kune do denedim oncesinde cok ayri doularda denedim ve kucuk capta tv dizilerinde ninja stuntmanligi yaptim ve simdilerde filmler icin stuntmanlik direktoru kursu aliyorum ama bu bitince daha cok calismam gerekecek cunku hersey yeni basliyor su an hong kong da bu egitimi aliyorum ama dondugumde hem history dersim hemde yashiki islerimide ve eger olursa bir dizide stunt direktor assistanti olma sansini yakalayacagim ama dedigim gibi normal olarak hicbir meslegim yok Japonlarin dedigi gibi Dogustan meslegim Sarugakushi yani rol yapan agility kisiler yada hokashi yani performist ama bu yuzyilda ne yazik ki hic anlasilmadim ve onlarin anlamasida olasi olmadigi icin kendimi bu yuzyilin anlayabilecegi bir kariyer planina yonelttim cunku onceleri cok aci cektim bu konuda ama artik bu sorunu cozmemin hafifligini yasiyorum siZede onerim hosuto ile yolunuza baslamanizdir geceyi bilen gunduzu bitirir (-.-)

Hepimiz bu döneme hayal kendimize en uygun işleri yapabiliriz. Ama hayat bizleri kalifiyeli sanayiyeye faydalı işçiler haline getirmeye çalışıyor. Burada paticiktede kaliteli işçi olsa sektöre faydan olsun yoksa geber muhabbetini yapanlar çok ama lütfen onlara alınma. Onların dedelerine ve babalarına öyle öğretmişler. Türkiyede sömürge bir ülke olduğu için eğitim sistemindede öyle empoze edilmiş. Önemli çok işe yarayan bir mesleğin yoksa adam sayılmıyorsuni, yaşama hakkın falan yok onların gözlerinde. Önemli olan üretmek , piyasayı canlandırmak ölene kadar ya da 65 yaşında emekli olana kadar .
Sosyal ağlarda paylaş

7thBreath said:

Noyzura beni de çırak olarak eğit, baydım ben de şuan çalışarak geçirdiğim 2. hafta sonum ciddi ciddi kariyer sorgulaması yapıyorum fena olmazdı spritüel dalga dümen vs. iki seminer falan düzenler katılımcılardan 200 euro toplardık fena mı ?

200 euro'yu boşver ama 2. haftanda bazı şeyleri gözden geçir. kaç sene buna katlanabilirsin. Kaç sene işinle , entellektüel sohbetlerle ve malın mülkünle çevrene övünerek geçirebilirsin. Sürekli aynı rutine katlanıp patronunu daha zengin etmek için bir köle olarak yaşayabilirsin ?
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

ikisini birarada yap abi. müzikal healing. newage değil tabi de insanlara yaşam coşkusu enerjisi veren rock müzik

öyle olucak gibi ya.. dark shamanik bir imaj falan. zaten metal camiasının gothic kızları arasında 13 yıllık bir magick backroundum var.

Hem büyü , arap tanrılarının yasakladığı birşey. Ben de arap tanrılarını falan yasaklamak istiyorum güzel encounter olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Adamlar kuantum fizigi okuyup parcacik carpistirma deneyiyle biseyler bulmaya calisiyor. Kimisi de matba basimi kartlardan hayatin gidisatini ogrendigini iddia ediyor.

Lanet olsun profesorluge de atom fizigine de.

bak yukarıda açıkladım kartların kombinasyon seçilimi ve yorumlaması üzerine tekrar yazmayım.

Adamlarda tabikide uğraşsın dev labratuarlar kursun daha fazlasını arasında ama bilim bazı şeyleri sorgulamadan çok öncesinde zaten ruh ustaları sorguluyordu. Şu an güzel bir dönemdeyiz bilim ve ruhaniliğin evliliği harika olucak.

Adamlar dev bilgisayarlar , araştırma makinaları falan kurmuş olabilir ama insan bedeni görüp görebileceğiniz en yüksek teknoloji aletlerden biri diyebilirim. Alışıla gelmişin dışında kullanımı ile hem kocaman bir labratuar, hem devasa bir kütüphane. hemde boyutlar arası seyehat etmeni sağlayan bir uzay aracı olabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

wastyrx said:

Noyzura said:

senko said:

abi ben bu noyzura ile taniscam ya
bu kafada bi insan tanimadim
bundan sonra da taniyamam

tanışalım tabi. köpek gibi adamım çok dost canlısı ve oyuncu ama gerektiğinde dişlerini gösteren, koruma içgüdülü.

Sana zahmet senkonun aaazına aazına vur iki tane, 8 salisede falan vur ama

ağzına vurmak istediğim adamlar var patide ama senko onlardan birisi değil. ama cidden zevkine dövmek diye birşey var ama o senko değil.
Sosyal ağlarda paylaş

kiri said:

Ben deniyorum Gerge san ama ayak uyduramiyorum yazdiklarimin cok kismida troll yada elestiri oluyor ben gercekten susup izlesem cok daha iyi olacak cunku yazdiklarim bir tartisma doguruyor bu sebeble ben susayim egitimim bitincede tarih bolumunde yazmaya devam ederim tekrar gerekli aydinlatmalar icinde tesekkur ederim.

işte bunu yapma Daisuke. Sessizlik güzeldir. Ama tartışma olmasın diye susmak budistlerin bir kaçışından başka birşey değil. Başkalarının sözleri kurşun gibi seni eleştirirken delik deşik olmamak için kurşunlardan kaçabilecek kadar hızlı ve dikkatli olabilirsin. Ama öyle bir an olmalı ki kurşun geçirmez olup kimsenin sözleri seni yaralamayacak hale geldiğinde işte o an daha bir bütün oluruz. Daha huzurlu oluruz çünkü kimsenin dokunduğunda acıyacak yaramız kalmaz.

Samimiyetine sığınarak konuşuyorum lütfen sana ders veriyorum sanma aksine herşeyden ders alıp öğrenmeye çalışırken kendimi ifade ediyorum işte arada.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...