Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gravity (2013)

progamer

Öne çıkan mesajlar

Her filmde uzayda alevli, sesli patlama izlerken fizik kurallarını kimse konuşmadı da, burada tüpün ucundan mı başından mı çıkmasının yarattığı ivme mi fizik kuralını hatırlattı seyircilere?

m1a4 de tek şarjörde 500 mermi atmıyor hani böyle detaylar önemliyse izlenecek film yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Her filmde uzayda alevli, sesli patlama izlerken fizik kurallarını kimse konuşmadı da, burada tüpün ucundan mı başından mı çıkmasının yarattığı ivme mi fizik kuralını hatırlattı seyircilere?

m1a4 de tek şarjörde 500 mermi atmıyor hani böyle detaylar önemliyse izlenecek film yok.

Merak eden olmuş, konuşuldu. Keyif ve kahyası meselesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Filmde başka bir bok olmadığı için, insanlar en ufak detaya dikkat ediyor.

Diğer sesli patlamalı filmlerde dikkat edilecek çok daha önemli şeyler var demek ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Konuşulur tabii de "fizik kurallarına aykırı film, ondan kötü"ye getirmek olayı gayet saçma. Yoksa isteyen konuşsun, kimse kimsenin keyfinin kahyası değil elbette.
moncici said:

sataşmıyorum eğleniyorum da, senin bu provakatörlük switchin doğuştan on gelmiş sanırım?

geçen sayfadaki durduk yerde sataşmanı görmezden gelmişim, hala üsteliyorsun bir de üstüne utanmadan şunu diyorsun. varsa işine git, yoksa iş bul.
Sosyal ağlarda paylaş

moncici said:

imax'te görüntü şöleni karşısında kendimizi parmaklamamız lazımdı doğru.
storyline nedir aq. film dediğin görüntüdür. ayrıntılara takılmayın kardşm

evet aslında görüntünün hiç bi önemli yok, kamera niye kullanıyorlar film çekerken hiç anlamıyorum

dip not:
filmde gayet güzel metaforlar vardı.
sadece 2 kişinin oynadığı kısır bir hikayeyi, adamlar süper yapmış. Var mı sinema tarihinde, sadece 2 kişinin oynadığı daha güzel bir film?

ÖMÖ SÖTÖRİLÖYN
herkes uzay fizikçisi mübarek

çoğunuz filmden sonra yazılanlara konuşulanlara baktınız bu yorumları yaparken.
AMA METRİX ÇOK SAÇMA ADAMLAR UÇUYO
Sosyal ağlarda paylaş

Ya filmi gelip "cok gercekci harika inanilmaz uff super" diye pazarliyor millet, sonra bizi rahatsiz eden ayrintilari soyleyince "MARVEL FILMLERINE 10 VERIP BUNA DUSUK VEREN BU ADAMLAR HEP" gibi komik argumanlar sunuluyor.

Biz begenmedik, siz begenmissiniz yani tartisicak cok da bir sey yok. Dedigim gibi ben normalde hayatta takilmam boyle seylere, filmden keyif almaya bakarim ama ister istemez yukarda yazdigim gibi pazarlanan bi filmin boyle seylere daha dikkat etmesini beklerdim. Onu gectim dendigi gibi filmde baska bi olay yok, insan takiliyo boyle seylere.
Sosyal ağlarda paylaş

neler konusuldu topic te hiç okuamadan direkt yorumu yapayım..
imdb 8.5 puan gosteriyor.. hakketen şok bi rating benim için..
begenen arkadaslar vardır muhakkak
ama beni inanılmaz baydı film son zamanlarda izledigim en igrenç filmdi diyebilirim..

Spoiler

O son sahnede ayagı karaya basınca bi timsah gelip yeseydi harika olacaktı valla..:)

Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

abi çocukken astronot olmak isteyenlerle

batmobil alıp dışş duşş diye çarğıştıran çocukların kapışması oldu topik

gidin marvel /dc izleyin, sonra ona hayalgücü deyin ok.

bu filmi izledikten sonra astronot olmak istemezsin sanırım? :)
abi şaka bi yana cidden sevdiysen bu filmi neydi seni etkileyen olaylar anlat bende bileyim..
ben her tarz film izlerim yani hakkaten sevmedigim tarz bile olsa akıcı hikayesi olur seni icine ceker bi yanından tutarsın..
u film için tek iyi diyebilecegim sey gorsel şölen.. 3d çekmiş adamlar bir kaç sahnede hakkaten etkiliyor gorsel adamı
onun haricinde filmin akıcılıgı yok, konu desen yok, yani yok ta yok..
hani açık deniz diye bi film vardı deli gibi reklamı yapılmıştı hiç unutmuyorum hayatımda izledigim en kotu film bence..
onada burda yorum yapsak demekki cıkıp biri diyecekki bize
arkadas bu kucukken balıkları sevip denize uzun uzun bakan cocuklarla , sokakta arabaları carpıstıran cocukların tartısması..
zevkler ve renkler tartışılmaz gerçi ne kadar konusursak konusalım..
Sosyal ağlarda paylaş

Filmi beğenmeyebilirsiniz.

Ama filmi niçin beğenmediğinizi biraz akla / mantığa / vicdana sığan sebeplere dayandırmanızı beklemek, filmi beğenmeme özgürlüğünüzü elinizden almaya teşebbüs değildir.

Konu yoktu, akıcılık yoktu falan diyorsunuz - Bunlar boş atışlar, dolusu varsa, buyrun konuşalım.

Moncici'nin anlayacağı dille: vArSa sHeQliniz taRtıŞmAyA bEklEriZ.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...