Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Interstellar (2014)

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

Dün akşam İstinye Park'taki IMAX'te izleme fırsatım oldu, zaten Nolan filmlerinin standart vizyondan ziyade bu ekranlarda izlenmesi gerektiğini savunanlardanım.

2-3 yıl önce Onuncu Boyutu Anlamak isminde bir kitaba merak salmıştım, astronomiye merakım da çocukluktan beri var. Kara delik, tekillik, uzay-zaman, 3D ve üzeri boyutlar gibi kavramlara ilgi duymuşluğumun meyvelerini biraz bu filmde aldım; çok derin de işlememişler ama kitaplara aykırı büyük bilgi/mantık hataları da yok, zaten yetkili abilerden danışmanlık alınarak çekilmiş bu film.

Yani, konusu, hikayeyi işleyişi benim için yeterince sürükleyiciydi.

Görsel efektlerde Nolan'ın CGI'dan hazzetmediğini biliyoruz. Bu filmde de raconundan şaşmamış. Gidip Star Wars tarzı grafiklerle kıyaslayacak adam hayal kırıklığına uğrar belki, ama olması gereken böylesi derim. Ben beğendim bu kulvardan da.

Müziklerin Hans Zimmer'a ait olduğunu anlamak için bitiş jeneriğini beklemenize gerek yok, kulak yakalıyor daha bşalarda. :)

Stanley Kubrick yaşasaydı bu filmle gurur duyardı herhalde. 2001: Bir Uzay Yolculuğu'na kafa tutacak kadar sağlam bir şey çıkmış ortaya.

HAL9000 kadar fenomen olamaz belki ama TARS robotunu aşırı sevdim.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen GERGE sdafasdfasd hatta;

spo

En son bu mekikler ayrılıyor, TARS'ı feda edeceğiz vs. dedi ya işte sürekli TARS'ın yamuk yapıp kapsülden ayrılmayacağını vs. planı baltalayacağını düşündüm ahaha

gerçi tahminen Nolan da aynı şeyi düşünerek yaptı ki TARS'a verdiği kişilik vs. hep bir beklentiye soktu. Şu zenci Mann'ın mekanında alet kurcalarken o robotun bile yamuk yapacağını düşündüm. Ama neyse ki delikanlı çıktılar.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Bu arada sevgi filan tema ama film cok karamsar geldi bana. Icimi bogdu resmen, aksam uyumadan once bir bolum moe izledim ne bulduysam.

Ondan bence sonunda birbirlerini gorseler cok daha iyi olurdu.

Do not go gentle into that good night,
Old age should burn and rave at close of day;
Rage, rage against the dying of the light.

Though wise men at their end know dark is right,
Because their words had forked no lightning they
Do not go gentle into that good night.

Good men, the last wave by, crying how bright
Their frail deeds might have danced in a green bay,

Wild men who caught and sang the sun in flight,
And learn, too late, they grieve it on its way,

Grave men, near death, who see with blinding sight
Blind eyes could blaze like meteors and be gay,

And you, my father, there on the sad height,
Curse, bless, me now with your fierce tears, I pray.

Sosyal ağlarda paylaş

gerçek bir meh...
7/10

matt damon'ın bütün bu olayın öncüsü iken ölüm korkusu ile götünü kurtarmaya çalışan bir yavşağa dönüşmesi falan nedir yani. yok karının aşkının diğer gezegende olması. yok kara deliğe girince pörtlenmemesi... matthew'un uzayda sürüklenirken bulunması falan filan wtf ötesi

ha bi de 68 rpm ile dönen zımbırtıya gelip çotank diye attach etmeleri. baya harikaydı.

Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFax said:

Soruldu mu bilmiyorum ama,

uzaya çıkarken

Dünyadan uzaya giderken roketler ile çıkıyorlar. Fakat gittikleri gezegenlerden ayrılırken falan uçtukları araç ile rokete gerek duymadan uzaya çıkabiliyorlar sanki.

Haklısın

Dünyadan çıkarken 2 ayrı roket ile çıkıyorlar malum ama gravitysi Dünya x 1.03 olan gezegenden normal motorları ile kalkıyorlar. Onunla ilgili hatayı IMDBde de yazmışlar, goof olarak.

Sosyal ağlarda paylaş

Filmin hakedisi 7.5 - 9 arasi. Ama 9 bence biraz abarti. 7 de oyunculuk ve surukleyicilige gore dusuk.

Fictionu abartilmis ama sanki yasanacaklar gercekmis gibi bir aktarma soz konusu olunca insanlar aaaa dedi. Yoksa alien olsun matrix olsun , "hadi ordan lan" cekecegimiz filmleri bilimi ucuk diye elestirmiyoruz. Bu filmdeki sikinti o.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...