Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Interstellar (2014)

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

Filmi seyrettikten sonra kafama takılan bir soru:

En sonda insanlar Satürn etrafındaki dev uzay istasyonlarında yaşıyorlar. Bu istasyonları uzaya çıkaracak teknolojiye de Kara Delik'in merkezindeki veriler sayesinde ulaşıyorlar. Buraya kadar sorun yok.

Peki istasyonlardaki sağlıklı bitkiler nereden çıktı? Eğer bir şekilde dünyadaki hastalıktan etkilenmeyen toprak ve bitkiler yapabiliyorlarsa, aynı şeyi dünya üzerinde de aynen uzay istasyonlarındaki gibi izole ortamlarda yapabilirlerdi. Uzaya çıkmaya gerek yok ki.

Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

En sonda insanlar Satürn etrafındaki dev uzay istasyonlarında yaşıyorlar. Bu istasyonları uzaya çıkaracak teknolojiye de Kara Delik'in merkezindeki veriler sayesinde ulaşıyorlar. Buraya kadar sorun yok.

Peki istasyonlardaki sağlıklı bitkiler nereden çıktı? Eğer bir şekilde dünyadaki hastalıktan etkilenmeyen toprak ve bitkiler yapabiliyorlarsa, aynı şeyi dünya üzerinde de aynen uzay istasyonlarındaki gibi izole ortamlarda yapabilirlerdi. Uzaya çıkmaya gerek yok ki.

tohum bankası vardır. Ayrıca hastalık o kül denen olay.

Sosyal ağlarda paylaş

DA2019 said:

İzlemediysen niye spoilere tıklıyorsun? :S

çünkü "filmin sonu ne olacak yha" diye film izlemek çok saçma. film güzelse zevk verir zaten her haliyle. ha 2 gün sonra gideceğim filmin konusuna dahi bakmamaya çalışırım o ayrı ama sanki izleyecekmiş gibi filmlerin konusundan, ayrıntısından, spoilerından uzak durmak gereksiz.

ama yalvarmadıkça kimseye spoiler vermem o ayrı.
racon.
Sosyal ağlarda paylaş

behran said:

Komutan said:

tohum bankası vardır. Ayrıca hastalık o kül denen olay.

Sağlam tohum varsa onları dünyada da kullanabilirler. Neticede yapııkları istasyonlar/gemiler bitki yetiştirmek için yeni bir kaynak sunmuyor. Mesele dünyanın atmosferinden izole olmaksa aynı izolasyonu dünyada da yapabilirler.¨

Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

valla, aslında saçma bir soru sormamışsın. Belki biraz geniş düşünebililiriz, yani filmde insanlığın karşılaştığı asıl sorun o küf değil. Atmosferdeki azot oranının artması, toz fırtınaları, dünyanın yaşanabilir olmaktan çıkması. Yoksa ne biliyim, kültür mantarıyla da beslenebilirler ama ne kadar nüfusu besleyebilir.

Karadeliğin içinden gelen verilerle bir çığır açılıyor, bu da insanların uzayda kolonilerde yaşamlarını devam edebilmelerini sağlıyor diye fikir yürütebiliriz. Ama biz ne kadar insan öldü ne kadarı kurtuldu bilmiyoruz, belki %90'ı öldü dünya nüfusunun.

Zaten yeni bir ev arayışı devam ediyor, kız da babasını yeni dünyayı kolonileştirmeye teşvik ediyor filmin sonunda.

Peki benim bir sorum olacak, satürn'de olduğunu nerden biliyorsun cooper uzay istasyonunun, ben orasını kaçırdım mı acaba?

Film genel olarak oldukça iyi, böyle ufuk açmıyor ama her bilimkurgu severin hoşuna gidecektir. Kesinlikle daha kısa tutulabilirmiş, bence biraz fazla açıklama gereği hissetmiş nolan ne olup bittiğini. Uzay görüntüleri etkileyici.
Sosyal ağlarda paylaş

benden 8/10 çalışır, hatta 8.5 olsun. Görsel olarak kusursuza yakın bir filmdi. Bilimsel tabanı da gayet oturaklıydı.

Filmin son kısımlarına doğru...

Sona doğru shitstorm dalgası zaten Nolan'dan beklenecek şeydi ama işte ne bileyim bağlama yöntemindeki fazlaca dram beni biraz sıktı. Yok işte gelecekten insanlar beni beşinci boyuta soktu, insanlık kurtulsun diye mesaj yollattırdı. Benim kızıma yaptığımı onlar bana yapıyor qq

Bir de Ranger'a binip Brand'i aramaya çıkması falan bütün filmdeki geyikleri yok etti. Kış uykusu olayı olmadan o kadar yol yapılamıyor normalde ama ergen gibi kaçırdığı Ranger ile onu aramaya çıkıyor vs...

Yine de güzeldi. Bu aralar nedense izlediğim hiçbir filmin sonu beni tatmin etmiyor. Filmler harika oluyor ama ne bileyim en sonunda sıçıyorlar falan. Çok oldu, bu da onlardan biri bana kalırsa.
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

valla, aslında saçma bir soru sormamışsın. Belki biraz geniş düşünebililiriz, yani filmde insanlığın karşılaştığı asıl sorun o küf değil. Atmosferdeki azot oranının artması, toz fırtınaları, dünyanın yaşanabilir olmaktan çıkması. Yoksa ne biliyim, kültür mantarıyla da beslenebilirler ama ne kadar nüfusu besleyebilir.

Karadeliğin içinden gelen verilerle bir çığır açılıyor, bu da insanların uzayda kolonilerde yaşamlarını devam edebilmelerini sağlıyor diye fikir yürütebiliriz. Ama biz ne kadar insan öldü ne kadarı kurtuldu bilmiyoruz, belki %90'ı öldü dünya nüfusunun.

Zaten yeni bir ev arayışı devam ediyor, kız da babasını yeni dünyayı kolonileştirmeye teşvik ediyor filmin sonunda.

Peki benim bir sorum olacak, satürn'de olduğunu nerden biliyorsun cooper uzay istasyonunun, ben orasını kaçırdım mı acaba?

Satürn'ün yakınında olduklarını söylediler.

Evet, dünyanın havası vs. bozuk, zaten son kalan insanların boğularak öleceğini söylediler. Fakat bu istasyonların içinde hava olduğuna göre, bir şekilde temiz hava üretip onun devri daimini yapabiliyorlar. O istasyonlar dünyada kalsa yine aynı şeyi yapabilirler.

Sosyal ağlarda paylaş

@komutan

Eğer istasyonun dünya atmosferiyle bağını kesmek gerekiyorsa (çünkü blight, sağlam croplarını taşımışlar istasyonlara) ve dustbowllar yüzünden zaten yaşanmayacak bi hale gelmişse neden yer yüzünde kalsınlar. Blighta bile gerek yok aslında, dünyanın ömrü bitiyor zaten yavaş yavaş yeni sisteme doğru gitmemek için hiç bi neden yok.

Filmin özetini Matthew true detectivede yapmıştı aslında

http://www.youtube.com/watch?v=pX4qZcjiv5U

Biz 3 kişi gittik filme 2 insan bi tane de huysuz ördek. Huysuz ördeğimiz beğenmedi filmi, ben ve diğer arkadaş hasta olduk. Tamam özellikle sonlarda

olayı paso aşk sevgi vs. muhabbetine bağlaması biraz sikko olmuş ama filmin geneli gerek görseller gerek kurgu çok güzeldi.

TEŞEKKÜRLER NOLAN

http://nukethefridge.com/wp-content/uploads/2014/05/Christopher-Nolans-Interstellar.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...