Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dota 2

GERGE

Öne çıkan mesajlar

@aceace

Sc oynamadım ama hon oynadım. Turnuvualara vs. katılmadığım için tabi ki casual oynuyorum.
Daha önceki mesajımda da yazdığım gibi suncuyu veri gidip gelmesi bir gecikmeye yol açar. Bu da bağlantın iyiyse aşağı yukarı 40-50 milisaniye(ms)dir. Yolladığın videolardan ilkinde yanlış yazılmış 400 ms demiş, ikincisi doğru.

Peki hon'la Dota2 arasında neden fark var? Çünkü Valve client side prediction yapılmasını istemiyor hileyi engellemek için. Dolayısıyla bütün hesaplamalar sunucuda yapılıyor. Ama Hon'da clientside'dı. Yani arada yarı yarıya var fark çünkü Hon'da, Dota gibi verinin git-gel yapmasını beklemiyor.
Starcraft hakkında bir bilgim yok.

Açıkçası saniyenin %2'si kadar bir gecikmenin (hon ile dota arasındaki fark) ölümcül bir gecikme olduğunu düşünmüyorum. Çünkü fps'ler bile bu şekilde oynanıyor.

Yalnız bu arada aklıma bir şey geldi. Tf2'den biliyorum, TF2'yi ciddi oynayan kimse default net ayarlarıyla oynamaz. Cfg'ye komut yazarsın. Özellikle default interpolation'ın 1 olması çok saçma. TF2'de interpolation'ı 0.125(minimum değer)'le 0.3 arasında bir yere çekersin. Benzer bir düzenleme Dota 2'de de olumlu sonuç verebilir gibime geldi hatta ben de deniyim.
Sosyal ağlarda paylaş

olay öyle delay değil
cast timeler animasyonlar çok uzun bu oyunda hona göre en az iki katı hatta. honda herşey instant cast.
bide atak animasyonları falan yavaş,cancel edecek süre tanıyor gerçi.hon kadar akıcı bi oyun görmedim şu ana kadar cidden o bakıma güzel ama öldü işte keşke valve dota2 değilde hon 2 çıkarsa.
zoom hack vb dotada da var hatta en iyi hileside budur http://www.dota2intel.com/ reklam olmasın alıp kullanmayın zaten oyun bozan bişey yok içinde ama gelinen nokta bu bildirme amaçlı koyayim dedim hile olmaz diye bi kanı oluşmasın
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...