Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Divinity 3 - Original Sin

axedice

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

combat çok tek düze döndü yanlız, sıkılmaya başladım şahsen. hep aynı combolar falan. rogue ve cleric açtım. rogue'da 3 tane ability var kullandığın, gerisi çöp. çoğunlukla stun bile vurmuyorum, 2 tane knockback yapan karakter var zaten, sadece haste basıyorum, bu yani ability based combat level 13'de rogue için. stealth, bs. bu kadar.

Scoundrel skill'lerinde hafif bir cesit eksikligi var ama Expert Marksman'le destekleyip kombat icinde bow/dagger switchine alisinca gayet keyifli oluyor.

Mesela daha oyunun basinda Tactical Retreat almak gerekiyor lvl1 expert marksman skillerinden. Rogue'un 6 AP'lik smokescreen birakan Cloak&Dagger'i yerine Tactical Retreat (4 AP) cok daha rahat kullaniliyor ki oyun basindan resist mesist olmadigi icin ateslerin icinden pek yuruyemiyorsun. Bunun harici dedigin gibi backstab/sneak/haste/invis en cok kullanilanlar. Bunlari special arrowlar(en basta armor reduce veren silver arrow olmak uzere) ve arrow spray/ricochet ile destekleyince ancak rogue AoE yapmaya baslayabiliyor ki agir melee vuranlarin yanina rogue zaten yanasamiyor. Daggers Drawn + Oath/Bully combosu tek target siliyor ileride.

Cuce said:

combatlar cok uzun suruyo zaten, 2 v8 falan 9olunca hele o zombieler ağır zombie animasyonlarıyla falan bayıyolar insanı.

Cok kalabalik gruplarla karsilasildiginda ozellike defansif bir start yaptiysan bu durum soz konusu, ozellikle spellbook'un bos oldugu bastaki kombatlarda, ancak co-op oynarken guzel giris yapildiginda boyle bir sorun pek kalmiyor.

Mesela biz baslarken rogue'u gecirebilirsek en arkaya gecirdikten sonra inspire/wildfire cast edip fireball veya charge'la pull yapiyorduk. Bu pull'dan sonra rogue combatta olmuyor ki turn-based sisteme rogue girene kadar gidip caster'in birine 2-3 backstab yagliyabiliyor combata girmeden. Ondan sonra leadership/gear'dan gelen initiative bonuslariyla ilk turn bittiginde boss combati veya extra kalabalik gruplardan diilse fazla yasayan kalmiyordu ortalikta.

Bir de 2v8, 2v9 pozisyon lone wolf oynamiyorsan pek olmamasi lazm. Sehirden companionlari almamis olmayasin. Lone Wolf oynuyorsan bir de glass cannon sart extra AP icin.
Sosyal ağlarda paylaş

Leech çok az hp veriyor, minor healingle gelen healın 4te1i falan. O kadar da op değil.

Stench de keza meleeye girmeyen karakterlere lazım değil gibi. Ne bi melee cc büyüsü kullanıyorum ne de kaçmam gerekti wizardlarla, en kötü summonlar meat shield oluyor. Belki melee giren roguea düşünülebilir.

Bully biraz situational, zaten bullyden extra damage yiyecek moba vurmaya gerek yok genelde. Oath of desecrationsa çok iyiymiş keşke oyunun başında 1 puan verseymişim diyorum witchcrafta.
Sosyal ağlarda paylaş

Stench'i Fire/Witchcraft tercih ettigim icin tavsiye ediyorum. Death Punch/Explode en favori spellerim o acidan baya yanasiyorum aksiyona glass cannon wizardimla. Oath'la bunlari kombolayinca cok feci rakamlar ortaya cikmaya basliyor. Bi de Bully eklenince ufgh.

Bully proclatmak icin slowdown/knockdown arrow, midnight oil, slow current, trip, man-at-arms knockdownlari oldukca efektif. Bunlari CC/debuff olarak kullanmak yerine +damage buff'a ceviriyor.

CC olaraksa gene lvl4 spelli blind witchcrafttan, stun atan lightning speller (water speller gibi burning targetlarda extra resist de gelmiyor). Son care target wet'se freezeliyorum bitter cold'la. Frozen targetlar +%100 armor aldiklari icin pek ideal diil tabi freezelemek, fire vurunca da acilmalari cabasi.

Kisaca favori spellerim Fire/Witchcraft. Destroy Summon cok situational olsa da basitcene tek atiyor summonlara. Soulsap en son feci bugliydi, yiyeni aptala ceviriyordu da fixlediler sanirim son patchlerin birinde. Iskelet summonlari spell resistleri gene bypass ediyor.

Oyunda cok fazla poison immune/poison'dan heal alan target olmasi Earth Tree'yi baya inefektif hale sokuyor. Benzer sekilde frozen targetlarin +armor almasi water tree'yle physical dmg vuranlari birbirine dusuruyor. Air tree rain'le cok fazla AoE stun atsa da dpsini cok dusuk buluyorum benzer sekilde.

Man-at-arms'da nullify resistances magelerin ve knockdown vurmaya calisanlarin buyuk dostu. Benzer sekilde loremaster'i erkenden fullerseniz(ozellikle legendary itemlarda yoguncana mevcut) her vurdugunuz targetin ne resisti oldugunu gorup ona gore duzgun bir taktik secebilirsiniz. Resistleri eksiye indiginde extra damage almaya basliyorlar. All resist 60 gibi gelenlerde cok sorun yok da 200 resistle gelenlere direk uygun spell secmek gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm stench ofansif wizardlara mantıklı evet, ben hep defansif/cc gidip dpsi rogue/warriorla yaptım. Belki lvllar artınca onu da bi denerim.

Nerdeyse istisnasız her combatta rain atıp iki wizardla da stun kasıyorum ben, düşük ap cost yüzünden arada chill>freeze de yapıyorum double cc için. Açılana kadar skiplemek lazım tabi o targetı.

Earthü poison daamge için değil de aoe knockdown ve bufflar için kullanıyorum daha çok, bide spider summon elementlerden daha iyi combatta. Archerların önüne summon dizince yarı yarıya kolaylaşıyor zaten bazı combatlar. Airın 1. büyüsü teleport saçma iyi bu arada, diğer büyüler tek target 50-60 damage verirken hem uçurduğun hem de üzerine düşürdüğün targetlara 100 falan vuruyor. İstediğin yere relocate cabası, ki combat dışı kullanımı bile var uzaktaki chestler vs. için.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim set-up; Fire/Earth, Ranger, Johan (Air/Water) ve Madora (2-handed).

Earth olarak Boulder Bash (sadece aoe knock-down değil, earth damage'i de iyi bunun) ve Deadly Spores kullanıyorum ağırlıklı. Deadly Spores (poison immune falan değilse) güldüren rakamlara çıkıyor. Earth Summon için bence Spider, Wolf ya da Bloodswarm çok farketmiyor. Earth Elemental lvl16 istiyor. Umarım bu akşam bakıcam ona da.

Fire için AOE etkili Fireball ve Burning Blaze yeterli oluyor. Fireball'u savaşa girmeden sallamak büyük avantaj. Range'i yüksek olması iyi.

Air için bir numaralı skill Lightning Strike bana göre. Ortalama 100 vurulan yerde kendisi 160-180 multiple vuruyor ve dehşet aoe gücüne sahip. Tabii stun şansı da var. Tek kötü yanı Johan'ı düşmanların içine atıyorsun. Teleportation zaten hayat kurtarıcı, düşmanı al aleve at burning, poison'a at poisoned, suya at stun olsun. Nefis. Air elemental da iş görüyor bu arada.

Water da cc için fena değil. Fakat frozen hedefleri indirmek zaman alıyor (+armor veriyor). Tabii heal özelliği de hayat kurtarıcı.

Madora'yı Melee Precision Stance ile kullanıyorum, miss şansı bayağı azalıyor. Defans yüksek tuttum. Elbette Battering Ram, Crushing Fist var. Flurry ise one-shot down skillim.

Ranger'dan Charming Arrow dışında memnun değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

Sneak AP cost 1'den asagaya inmiyor sanirsam.

Ranger okla sneak attack yapiyor, gayet de efektif oluyor Guerilla'yla. Glass Canon aldiktan sonra 1 AP'lik sneak cok rahatsizlik vermiyor.

Bunun harici ranger oynayanlara burada Fixed and Missing Recipes(@Larian Forums) modu var. Fire/Water/Smokescreen Arrow Recipe'lari var bunda. Strong Sinew'lari da normal Sinew'a cevirebiliyorsun. Benzer sekilde Cloth Armorlari falan bicaktan gecirip cloth scraps'a cevirme opsiyonu mevcut.

Madora'da Picture of Health/Weather the Storm haric defansa hayir diyecem ya, cok fazla vuruyor madora cunku ilerleyen levellarda. Rage + Power Stance + Oath + Bully'yle normal attack ufaklara one shot, flurrynin de bosslara %50 vurdugu durumlar ortaya cikabiliyor saving throwlarini tutturup weak falan yemesse. Madora ustunden yapilan fire aoe den de heal almaya baslayinca direk bicer-dover.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu Death Knight'ların "invincible" durumu nedir ya? Ben çok quest falan takmadan oynuyorum ilk oyun diye de, muhtemelen atladığım çok şey var. Troll King's Cave var mesela şimdi aklıma gelen. Onda da eksik bir şeylerim kaldı muhtemelen. İçeri girince hiç bir şey yok.

Ekleme: @axe, crafting en çok spellbook yapmak ve ranger'a özel oklar hazırlamakta işe yarıyor bence. Bildiğim kadarı ile rare ve üstü item craft edilemiyor. En fazla magic (mavi) item yapıyorsun. Dediğim gibi ama spellbooklar için işe yarıyor yüksek lvl.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...