Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Prison Architect

sabonis

Öne çıkan mesajlar

liberal said:

SeaGle said:

Elektrik hatti cekili olmasina ragmen mutfak karanlik kaliyor lamba olmuyor.

Bi de yine cigazlara kadar hat goturdugum halde elektrik isareti cikiyor cihazlarda ama calisiyor gibi gozukuyor yemek pisiyor yani.

Duskarda da su var ama su isareti cikiyor

ince boruları çok uzun yaparsan su seviyeli bir şekilde azalıp diğer ucuna gidene kadar bitiyor. Kalon su borusu yapman lazım etrafına. Ordan da ince borularla bağlayacaksın ana hatta.

Elektrik'de de ampüller için direkt heryere döşemene gerek yok. 6 tile için 1 kablo yetiyor ama ocak fırın vs için direkt düz hat çekmen lazım

ince su boruları ana su borusundan max 20title su götürebiliyor. Bu arada tuvaletlerin olduğu yerden mümkün olduğunca uzak tutun ana boruları. Tunel kazma hızları 3katı mı ne oluyor. Bir bakmıssın duble yol çekmiş mahkumlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Yapımcılar kendi forumlarında oylama yaptı sanırım. Mobille ilgilenir misiniz diye. Olumsuz cevap çıktıydı galiba. Şu an üzerine çalışmıyorlar o yüzden.

edit: execution aktif değil çünkü idam mahkumu sistemi eklenmedi. Senin hapishanende cinayet işleyen biri idam edilebilmeli mi, idam edilme zorunluluğu var mı gibi bazı sıkıntıları var sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

oyun cok şey konulabilir msela dısarıdan idam mahkumu gelebilir bunu diğerlerinden tecrit şekilde tutman beklenebilir. High risk kategorisindedir sürekli intihar etmeye kalkar bunları engellersin dısarıdan mahkum kacırılmaya calısılır. Hapishane baskını olur guardlar para yemiştir mahkum kacırır bunlar güzel şeyler konulabilir hep oyuna.
Sosyal ağlarda paylaş

Tonla şey ekleyebilirler canım. En önemlilerden biri çeteler mesela. Hapishanende adam recruitleyen, diğer çetelerle münakaşa eden, grup halinde gezen, birbirini kollayan tipler.

Hala bekçi kuleleri yok. Gaz bombaları falan yok.

Update videolarından birinde veya forumlarda son yıllarda Avrupa'da gerçekleşen hapishane kaçışlarının büyük bir kısmının supply helikopterlerinin yere temas eden kısımlarına tutunup duvarın üzerinden uçarak kaçma olduğu konuşuldu mesela. Adam guardlara pilota falan para yedirip helikoptere asılıp kaçıyormuş. Hatta bazı yerlerde helikopterlerin hapishanelerde alçak uçuş yapması bu yüzden yasaklanmış. Oyunda henüz helikopter falan da yok mesela. Advanced supply ve mahkum getirme sistemi olarak kullanılabilir.

Geldikleri vakit hapishaneyi bile risk altında bırakacak, rüşvet veren, dışarda adamları olan büyük mafya babaları falan da yok.

Oyunda daha tonla şey eklenebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız su ana kadar düzenli şekilde iş yapan tek alpha budur birde minecraft. O bile modlar alıp basını yuruyunce bıraktı adamlar oyunu ilerletmeyi.

Bu dedikleirn falan modla gelebilir mi acaba çete olayları guardpostlar gibi.

Mesela rehine olayıda eklenebilir. Guardları rehin alıp kapıları açtırma gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

totemic said:

dün 5 saat sadece plan ile ugrastım ya. daha yapıma geçemedim. asdf

ben sadece duvar olara planliyorum ya objectsle falan ugrasmiyorum.

bi de plan yaparken kalem olmasi lazim hangi odayi ne yapicagimizi yazmak icin.

otuz tane oda plani cizince, yapim asamasinda unutuyorum nereyi ne yapicagimi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu çift mutfak yaparken ilk mutfağı sadece tek bir canteen'e yemek yollaması için ayarlayıp ikinci mutfağı sadece diğer canteen'e yemek yapması için ayarladığınızda 2. mutfak yine de çalışmıyor mu? Belki ilk mutfak ikinci canteen'e yemek yollayacak olarak ayarlandığından(yemeğin gidip gitmemesi önemli değil, ayarlı olup olmaması önemli) ikinci mutfak çalışmıyordur?

edit:
NolaxThensbane said:

Bu dedikleirn falan modla gelebilir mi acaba çete olayları guardpostlar gibi.

Mesela rehine olayıda eklenebilir. Guardları rehin alıp kapıları açtırma gibi.

Mod support başta sınırlıydı. Sadece oyundaki classları ve scriptleri kullanabiliyorlardı. Sonra gelen updatelerle kendi classlarını scriptlerini yaratabilme falan geldi sanırım. Mod desteğini geliştirmeye devam ederlerse bence gayet yapılabilir.

Tabi firma kendi yapıp content updatelerin içine koysa çok daha iyi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

yok her şey ayarlı oldugu halde yapmıyorlar.

iki kantin iki mutfak var diyelim. ikisi de kendi kantinlerine yemek pişirmek üzere ayarlanmış, ama burdaki sorun mutfak ve kantinlerin çok büyük olmasından kaynaklanıyo.

toplamda 20 prisoner a 2 tane büyük kantin ve mutfak yaparsanız birisi çalışmıyor bence. hatta bi kantini normal sec diğerini low sec diye işaretleseniz bile bi işe yaramıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Belki mutfak cihaz sayısı elinizdeki şeflerden fazla olduğu için şefler ilk mutfağın kapasitesini dolduramayıp ikinciye çalışmaya gidemiyordur? Küçük mutfaklar çalışıyor mu acaba?

Peki bir mutfağın iki tarafa da yemek götürmesini ayarladığınızda çalışıyor mu?

Burada şeye de dikkat edin. Şefler anladığım kadarıyla yemek servis masalarını doldurana kadar yemek yapmaya çalışabiliyor. Yani her yemekhanede çok fazla servis masası olmayacak şekilde bir mutfak iki tarafa da servis yapması için ayarlanınca şefler iki tarafa da yemek götürüyor mu? Bir taraftaki masalar dolunca diğer yemekhaneye servis etmeye başlıyorlar mı?
Sosyal ağlarda paylaş

kzpmaza said:

aktiftablet said:

kzpmaza said:

@aktiftablet; mahkum sayin artana kadar bi mutfagi iptal ediceksin mecburen hepsi ayni mutfakta yemek zorunda kalicaklar.

mutfaktaki cooker, fridge sayısını düşürsem, olmaz mı?

onu denemedim, oluyosa soyle yeni hapishanede ben de oyle yaparim:D

olduramadım. Cookerları 1e düşürdüm. Bu sefer komple bırakıp diğer mutfağa geçtiler.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende 2 yemekhane var. 1 tanesi high sec, diğeri medium sec.

İlk önce sadece high sec olanı işaretlemiştim, high sec mahkumlar diğerine de gidiyordu.

Şimdi ikisini de ayrı kategorilendirdim. High olana highlar, medium olana mediumlar gidiyor şu an.

Aşçılar da otomatik dağıldı.
Sosyal ağlarda paylaş

Yukarıdaki blok high sec. Alttaki blok, low-med karma.
İki bloğunda göründüğü gibi içinde mutfak kantin var. Ama mutfağın birinde inatla yemek pişmiyor. Bu arada 120 mahkum var tam kapasite doluyum.

Bir de high sec ler çok sıkıntılı ya. Yard zamanı gleince hep beraber hurraa dış kapıyı zorluyolar. 3 kapı olduğu için kaçamıyolar ama çalışırken geberiyo salaklar.

http://i.imgur.com/raAdEbc.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...