Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearthstone [Beta Key Giveaway]

Wyand

Öne çıkan mesajlar

Off abi sdf nasıl her el bir mana gelmesi stratejik derinlik yaratıyor ya, o kısmı casuallık adına kırpılmış kısımlardan biri.

MTG ye bakın misal, o mana akışının düzenliliğini sağlamak da ayrı bir beceri, sırf o işe yarayan kartlar var, library e bakıp oyuna land koymanı sağlayanlar, farklı renk manaları birbirine çevirenler vb. Bu uğurda nice yiğitler screw oldu. Hearthstone övücem diye (ki ben de seviyorum kendisini) lütfen saçmalamayalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Edriel said:

Bu oyunda rng olmasa ne zevk verir ne de ömrü 1 aydan fazla olur.

klavyenizden çıkanı gözünüz görüyor mu ya. bu nasıl bir argümandır asdhufah

he rng olmasa 1 ay sonra bayarsın oyundan eminim... ben hiç kullanmıyorum rng neredeyse, karşıma da hiç rng çıkmasa demek ki 1 ay sonra bayıcam oyundan :D :D

iyi oyuncular rng sevmez yani net. ha bazı rng'ler var, oldukça iyiler ve ister istemez alıyorsun deckine. 1/4 her tur random enemy'e 2 vuran kart gibi mesela, adını unuttum... ama fazlası zarar.

bu topic'e yazmıştım mesela. 2 tane ragnaros indim ben board'a. toplam 7 kere ateş ettiler, rakip 16 hp idi, sadece 1 kere vurabildiler rakibe ve kaybettim bu yüzden. onun yerine oyuna girince istediğin enemy'e 4 vuran ve atak edebilen bir creature'ım olmasını tercih ederdim mesela o sırada kesinlikle.
Sosyal ağlarda paylaş

sen ne saçmalıyosun ya argümanın açılmış halini önceden sayfalarca anlattık tek cümleyi düz mantıkla başka tarafından okursan nasıl bir mantık asfd dersin. Azcık beynini çalıştırman lazım anlamak için ya da competitive oyun mantığından anlıyor olman gerekli. Oyunun içinde rng olmazsa 9 farklı oynanışa sahip classı oynatamazsın cempetitive olarak denge sağlamak imkansız senelerce wow da gördük.

2-3 class imba olur ve sıkıcı bayık 2-3 builde kitlenir kalırsın.
Arenada picklerin rng olması bazı azınlıkta kartların (%5i falan geçmez heralde) efeklerinin rng olması deckten picklediğin kartların rng olması kötü birşey değil.

Senin mantalide de bazı ÇOK İYİ OYUNCULAR vardı bir ara wow da neden crit dodge eveasion block var diye arenada QQ luyorlardı max 1.5k arena ratingi olmayan ÇOK İYİ OYUNCULAR fsdasdf. Ben vurduğum skilli bilcem yani 3 comboyla adam kesicem diyen insanlardı bunlar.

Sonuç olarak deck kurmayı bilicen, kart bekletmeyi bilicen rng yüzünden de ağlamıycaksın, heleki çok az random target a effect eden kartlardan ağlanması da epic olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Random number generator'un konuyla ilgisi ne? Cekilen karttan mi bahsediyorsunuz?

Random effect veren kart olayi ise sacma, kolaya kacma ve taktik oldurme. MtG oynarken elindeki her kartin ne yaptigini bilirsin eglence icin yapilmis Cascade desteleri disinda filan. Ama comperirive olarak oynana Cascade destedi gormedim yani hic. Yeni cikan random zombie kartlarinin da Standart'da competitive oynandigini gormedim.

Senin kartlarininyapacagi belli olacak tabii, karsi adaminkini bilmemen yeterinde farklilik yaratiyor zaten. MtG'de Duress gibi kartlar da bu yuzden var zaten.

Scrolls'da zaten sadece bir tane random effect karti var. O da rastgele bir hexe kayip saldiriyor sadece.

WoW oynamadim cok ben ama denge saglanmasi olayi WoW'un yarattigi bir sacmalik yani. Ne D&D'de, ne MtG'de, ne Scrolls'da denge yok, olmamali. Satranc'da bile tam denge yok, GM seviyesinde %60 beyazlar kazaniyor. WoW'un alikca yaptigi her sey dengeli olsun olayi MMO ve TGC icin olumden farksiz. Her farkli Hero'nun (rengin ya da MtG'de) birbirini yenme ihtimali ayni olmamali. Bir Sliver destesi mesela genelde red burn yenemez, Hearthstone'da bir Hunter beast destesi yavas destelere karsi avantajlidir. Bazi desteler bazilarina karsi guclu olmali, bazi Hero'lar benzer destelerle (Murloc desteleri mesela) otekilere karsi ustun olmali. TGC'nin olayi bu. Bazi desteler endgame'de, bazilari earlygame'de guclu olmali.

Bu denge kafasiyla giderseniz MtG'den de Time Warp loop'u silin yani. Denge sacma birsey. Her oyunu kazanan, hepsine karsi guclu olan bir deste olmadigi surece sorun yok.

Iyi oyuncunun romdom effect istemedigine katiliyorum, inanmiyorsan MtG turnuvalarina bak. Benim de Cascade destem var bir tane MtG'de ama eglenmek icin, arkadaslar arasinda kullandim sadece simdiye kadar. Odullu bir turnuvaya yaklastirmadim desteyi hic.

Ilgisiz de olsa streteji oyunlarinda basarili oldugum konusunda referans gostereyim: ICC'de standart ELO'm 1902.
Sosyal ağlarda paylaş

Random zaten kartların gücünü dengelemek amacıyla işte o %5 i geçmiyen kısıma eklenmiş örnek: 3 mana mıydı hatırlıyamadım Cleave mesela random 2 target a 2 vuruyor. Sen 2 targetı seçebiliyor olsaydın belki 3 değil 5 mana istiemeliydi o aoe ki alternatifi de var.

Ya da arcane missle random 3 target a 1 vuruyor 1 mana cost a ama. Rng istemiyorsan fireball alıp early gamede alternatif düşük costlu başka şeylere yönel. 3 random target a vurması aynı zamanda skill çeşitliliği getiriyor yoksa 1 manaya 3 dmg tek target a vuracak olsa adı lesser fireball olurdu.

Ki benim kurduğum cümle de RNG vardı sadece. RNG effect azınlıktaki kartlar için kurmadım yani cümlemi oyunun genelindeki rng olan herşeyden bahsettim.
Sosyal ağlarda paylaş

Edriel said:

sen ne saçmalıyosun ya argümanın açılmış halini önceden sayfalarca anlattık tek cümleyi düz mantıkla başka tarafından okursan nasıl bir mantık asfd dersin. Azcık beynini çalıştırman lazım anlamak için ya da competitive oyun mantığından anlıyor olman gerekli. Oyunun içinde rng olmazsa 9 farklı oynanışa sahip classı oynatamazsın cempetitive olarak denge sağlamak imkansız senelerce wow da gördük.

2-3 class imba olur ve sıkıcı bayık 2-3 builde kitlenir kalırsın.
Arenada picklerin rng olması bazı azınlıkta kartların (%5i falan geçmez heralde) efeklerinin rng olması deckten picklediğin kartların rng olması kötü birşey değil.

Senin mantalide de bazı ÇOK İYİ OYUNCULAR vardı bir ara wow da neden crit dodge eveasion block var diye arenada QQ luyorlardı max 1.5k arena ratingi olmayan ÇOK İYİ OYUNCULAR fsdasdf. Ben vurduğum skilli bilcem yani 3 comboyla adam kesicem diyen insanlardı bunlar.

Sonuç olarak deck kurmayı bilicen, kart bekletmeyi bilicen rng yüzünden de ağlamıycaksın, heleki çok az random target a effect eden kartlardan ağlanması da epic olmuş.

MMORPG ile kart oyununu kıyaslıyorsun yani? kafan çok güzelmiş güle güle kullan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Sozum ona randomluk ve sans faktoru ne kadar artarsa o oyun taktiksel acidan o kadar zayiftir. Scrolls'u bu kadar sevmemin nedeni de bu zaten, bir TGC'de olabilecen en dusuk noktaya getirmisler bunlari (simdiye kadar cikanlar ve dusunebildiklerim arasinda). MtG'de Cascade destesi gibi seyler olabilir tabii, ya da su eski premium deste Chaos Reigns gibi; ama onlarin amaci eglencedir sadece, ciddi oyun degil.

Bu haliyle Hearthstone epey eglenceli ve daha onemlisi benim icin dinlendirici. Hem board & card games bagimliligimi gideriyor hem de Scrolls ya da satranc gibi yormuyor oynarken. Cekici yani da bu. Bu oyuna ama taktiksel olarak cok iyi diyen, ince diyen ozur dilerim ama taktik oyunlarindan anlamiyordur tam.

O iki karta uc vuran kartini mesela Hunter'in adamin board'inda iki kart kalmadan kullanmadim ben cok cok zorda kalmadigim surece.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

Edriel said:
competitive oyun mantığından anlıyor olman gerekli. Oyunun içinde rng olmazsa 9 farklı oynanışa sahip classı oynatamazsın cempetitive olarak denge sağlamak imkansız senelerce wow da gördük.

MMORPG ile kart oyununu kıyaslıyorsun yani? kafan çok güzelmiş güle güle kullan.

bold olan kısım konu altı çizili olan yer örnek. Ben kullanıyorum da seni bilemiycem.
Sosyal ağlarda paylaş

Edriel said:

sabonis said:

Edriel said:
competitive oyun mantığından anlıyor olman gerekli. Oyunun içinde rng olmazsa 9 farklı oynanışa sahip classı oynatamazsın cempetitive olarak denge sağlamak imkansız senelerce wow da gördük.

bold olan kısım konu altı çizili olan yer örnek. Ben kullanıyorum da seni bilemiycem.

he kıyaslamamışsın yani tcg ile mmo'yu? :D kimi yiyon ya.

ulen beta key herkese dağıtılmaya başlanınca bu oyun da sıçtı iyi mi :D

random effect olan kartların oyunun iyiliğine olduğunu bile duyar olduk ya, tamam bu oyunun ömrü bu kadarmış. yapcak bişi yok. sağlık olsun. rip hearthstone.
Sosyal ağlarda paylaş

Yazdıklarımı okumadan bana kişisel cevap verdiğin için bende sana cevap vermek zorunda kalıyorum. Bak diyorum ki rngnin oyun içinde olması (demogoji yapıp oyunda herşey rng demiyorsundur heralde) classlar arası uzun vade de oluşacak sıkıcı meta buildleri engelliyor.

Ki bugüne kadar çıkan deckten kart çektiğin her kart oyununda da otamatikmen zaten rng olmuş oluyor, random geliyor sana kartlar destenden. Ama gelipte Arcane missle örneğinde anlattığım gibi skilleri o mana costunda balanced yapabilmek için eklenen %5 i aşmayan kartları abartmak saçmalık diyorum. 1 mana costa 3 dmg vuruyorsun bırakta random vursun.

WoW daki evesion dodge crit vs gibi mekanikleri RNG genel mantığını alarak karşılaştırdım Tutupta WOW da skiller arası globalcooldown 1.5 snye bu kart oyununda kartları atarken 1.5 snye beklemeden atabiliyoruz gibi saçma birşeyi karşılaştırmadım yani.

İstediğin yere çarpıtmaya çalışabilirsin ama yani 5 yaşında bir insanın anlıyabileceği seviyede anlattığımı düşünüyorum. Yanlışım varsa da şu nedenden söylediğin doğru değil gibi 1 satırlık cümle kur. Elitistlik yapıp dalga geçme çabalarına giriyorsun ancak kendini küçük düşürüyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

yok ya biliyorum üstte madalya var diamond mu platinium mu ne oldum

Edit: Gerçi madalyanında hiç bir anlamı yok kaybettiğin oyunlarda düşmüyorsun yani aşşağı bir rating sistemi gibi birşey getirmeleri lazım

şurası işte http://i42.tinypic.com/50lcsm.jpg

unrankedda gold vermiyor diye biliyordum sadece
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...