Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars Battlefront

lord_gorthaur

Öne çıkan mesajlar

bide EA in yeni stratejisi:

boktan sistemler kullanan, polishlenmemis, betadan terk oyun piyasaya sur

cazip pre-order offerlar ile oyunculari kitle

oyunun en duzgun kismini triala release oncesi ac

post-release shitstormda uykuya yat

1 ay gecmeden %50-%60 indirime gir

hala israrla pre order verenlerin sirtindan kazaniyorlar. hype yuzunden millet gelgel yapiyor ese dosta sonra hep beraber bir buyers remorse sendromu yasaniyor.

pesin diyorum millet ne kadar gazlarsa gazlasin releaseden 2 ay gecmeden antheme zirnik para vermem :D
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

durun abi her postta denonun isin kilicini adama monte etmek zorunda degiliz.

yok be denoya takilirim ancak :D su boktan dunyada sevdigi bir hobi/fandom bulmus ve baskasinin cok daha abuk subuk yerlere harcadigi veya harcamak zorunda birakildigi paralari en azindan sevdigi bir seye harciyor. tutku ile savunmasa gazlamayiz o kadar zaten ehueheu

deno ornegi gene alti ustu 60euro mu ne verdi, birde soyle ornekler var microtransaction dunyasinda ki yilin hikayesi olabilir oynadigi oyun asiri dandik olmasa :p

https://www.reddit.com/r/FFBraveExvius/comments/7jmezv/a_whale_of_a_tale/

TLDR

eleman 77 dogumlu, NES-SNES doneminde final fantasynin altin cagini yasamis ama evlilik hayati, sorumluluklar, aile baskisi, cocuklar filan girince zorunlu bir sekilde oyun oynamayi birakmis. mobil retro grafikli FF oyununu gorunce gizli gizli tuvalette filan oynarim bunu diye dusunup bulasmis. surekli cocuklugunda baglandigi karakterleri elde etmek icin 100-400-800 harciya harciya devam etmis

1 senede 16000$ harcamis oyuna

powercreepin allahi oldugu icin oyunda bi noktadan sonra hayatinin anlamini bu oyundaki gucune ve koleksiyonuna yuklemeye baslamis ustune ustluk kredi karti borcu yapmis

said:
I am currently $15,800 in debt. My wife no longer trusts me. My kids, who ask me why I am playing Final Fantasy all the time, will never understand how I selfishly spent money I should have been using for their activities. Their birthdays, their festivals, their clothes, their school events, their weekends, their movies.

I have never spent more than $1000 on my wife at one time. I spent $16,000 on digital garbage in about a year. If she decides that she will not divorce me, I owe her more that I could ever repay. I am not playing anymore. I will not get Cloud. I will leave 500K lapis in an account that will stay idle. The "friends" I have will drop me as my days since last played increases. I will not get to beat Marlboro. I will not see how Chapter 2 plays out. I will not have any 7* units. FFBE is over.

I became a gambling addict over a game where there is no return, no reward, for spending my money.

I Flushed $16,000 down the toilet over a game.

battlefrontun bu kadar ses getirmesi o yuzden iyi oldu. nostalji kisvesi altinda vasat hayatlari tirtikliyorlar en once cunki. vader filan fulliycem diye kredi kartina abanan kac tane asgari ucretle calisan vardir, deno nun pre-orderi devede kulak hani :P
Sosyal ağlarda paylaş

2 sene önce de aynısını diyenler vardı, o dönem evini arabasını basanlar şimdi gökdelen aldı.

Neyse konuya dönersek:
said:
It was only $200. I can spare that. I haven't bought a video game in 6 years. I deserve it, I earned it.

Evlilik çocuk diye kasmayın böyle kendinizi, oyun oynamak istiyorsanız oynayın yani, 6 sene kendini kasıp hiç oyun oynamamak nedir.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

millet evini arabasini basti coine. herkesin kicina girer umarim 2 seneye sdfg

girecek abi zaten. böyle hype ile kontrolsüz büyümeye devam ederse dünyayı kontrol eden şirketler, bankalar, devletler tehlike gördüğü an bitirir. dünyadaki tüm bitcoinin ederi google sahibi larry page'in serveti kadar. 1 kişinin servetine eşit yani asdfg

şu an hobidir, gençler eğleniyor modunda sallanmıyor işte. 350 metre uzunluğunda devasa nükleer uçakgemileri kıçı kırık orta sınıfın bodrumunda bilgisayarla kazandığı para için değil, yumurtaya can veren allah için değil, dolar hatrına yüzüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

aga 200 dolara oyun item'ı almanın SALAKÇA olduğunu göremeyen adam bu yaşa kadar nası yaşamış

ben anlamıyorum ve hiç bir bahane kabul etmiyorum , halden anlamazlık olsun benim suçum ama o redditçi abinin suçu devasa bir keriz ve aptal olmak

inanılmaz

boşver çaktırma. p2w kumar tuzağıdır falan diye yaygaraya devam. bu vesileyle kaldırırlar falan iyi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

mardox said:

oyunda microtransaction ve p2w sorunları devam ediyor mu?

Microtransaction olayini kapadilar direk ama duruyor oyunda yani, sadece para ile degil ingame currency ile satin aliyorsun

Credit olayida fena degil gibi, ben sirf xwing vs tie fighter nostaljisi yasiycam diye uzay savaslarini oyniyorum ve eglendiriyor. Sirf o modu oyniyarak baslangicta verdigi bok pusur ile beraber 5 saat gametime ile 15k credit oldu, vader unlocklaniyor yani ama meh

Single guzel, arcade baya bayik. 100tlden fazla etmez su hali ile hani ki ciddi oynanicak bri oyun degil bf1/titanfalla kiyasla

Microtransactionin bokunu cikarmadan releaselemis olsalar bile averaj bence asil multi modu. Issiz grindlayan tipler gelip butun kartlari upgradeli halde kesip biciyor ortami, zaman koymaz iseniz anca fodder oluyorsunuz iste.

Empire perspektifli jedisiz single oyuna ihtiyaciniz yoksa toptan uzak durun
Sosyal ağlarda paylaş

Senaryo modunu oynamadım ama söylenen 5-6 saatlik hoş bir deneyim olduğu. Muhtemelen 2 session ile bitiririm.

Online modlarda şu ana kadar Galaktik Savaş modunu oynadım 20v20 olanı. Oyun teknik ve oynanış olarak keyifli. Tabi karşıda hardcore kasmış ve kartları doldurmuş tipler gelince ortamı biçiyorlar.
Lootboxların para ile alınabileceğini sanmıyorum tekrar. Dünyanın shitstormu döndü ve iş Disney’e kadar da gitti. Marka imajına zarar verecek noktalara varınca iş Disney de kaldırtmak zorunda kaldı. İyi polis kötü polis olayı oldu biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben iki gunde uc hero actim level 2-3 kartlari var. Baya bir hero create actim. En mantiklisi da o gibi duruyor. Trooper lar icin kendiniz craftlayin istediklerinizi. Campaign di oydu buydu derken baya credit veriyor basta

Hero disinda epic kart olmasi muazzam bir win saglamiyor neyseki. Asil sorun silahlari grindlamak. Mesela assault da cr-2 en iyisi. Ibne EA deluxe editionla veriyor direk. Normalde 200 kill kasman lazim ki stock silahi baya kotu. Blast mod da girip vanguardla kill farmlayip alabildim anca. Aliyorsun bitmiyor tabi simdi o silahla 50 kill al stock pad attachment ini unlock et falan seklinde gidiyor.

Herolarda da first order da vader ve darth maul ligthsaber cilar tayfasindan baya iyi. Boba fett en op si olabilir. Rocket barrage kartını upgradeleyince herolari falan eritiyor. Herolarda kartlar asiri onemli olmus.

Karsinin da blaster lilari hosuma gitti. Han ve Leia sahane.
Sosyal ağlarda paylaş

battlefield 3-4 e göre kıyasla baya vasat oyun

battlefront1 deki loadout sistemi cok daha keyifliydi

rocket trooper ve death trooper gibi şeyler normal assault ile level atlayınca unlock olan birşeyler olsaydı keyifli olurdu yani. illa girip 2 adam vurup 2000 point alıp ölmen gerekiyor
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

https://www.reddit.com/r/FFBraveExvius/comments/7jmezv/a_whale_of_a_tale/

TLDR

eleman 77 dogumlu, NES-SNES doneminde final fantasynin altin cagini yasamis ama evlilik hayati, sorumluluklar, aile baskisi, cocuklar filan girince zorunlu bir sekilde oyun oynamayi birakmis. mobil retro grafikli FF oyununu gorunce gizli gizli tuvalette filan oynarim bunu diye dusunup bulasmis. surekli cocuklugunda baglandigi karakterleri elde etmek icin 100-400-800 harciya harciya devam etmis

1 senede 16000$ harcamis oyuna

powercreepin allahi oldugu icin oyunda bi noktadan sonra hayatinin anlamini bu oyundaki gucune ve koleksiyonuna yuklemeye baslamis ustune ustluk kredi karti borcu yapmis

said:
I am currently $15,800 in debt. My wife no longer trusts me. My kids, who ask me why I am playing Final Fantasy all the time, will never understand how I selfishly spent money I should have been using for their activities. Their birthdays, their festivals, their clothes, their school events, their weekends, their movies.

I have never spent more than $1000 on my wife at one time. I spent $16,000 on digital garbage in about a year. If she decides that she will not divorce me, I owe her more that I could ever repay. I am not playing anymore. I will not get Cloud. I will leave 500K lapis in an account that will stay idle. The "friends" I have will drop me as my days since last played increases. I will not get to beat Marlboro. I will not see how Chapter 2 plays out. I will not have any 7* units. FFBE is over.

I became a gambling addict over a game where there is no return, no reward, for spending my money.

I Flushed $16,000 down the toilet over a game.

Şu olayı anlayamıyorum ya.

Hepimiz insanız ve beyinlerimiz 3 aşağı 5 yukarı benzer şekilde çalışıyor. Kimimiz ötekinden daha akıllı, kimimiz ötekinden daha aptal. Ama sonuçta evrimin en üst kademesindeyiz.

Bağımlılıklarımız olabilir. Bağımlısı olduğumuz şey sadece zevk değil, ihtiyaç haline de gelmiş olabilir. Hadi madde bağımlılarını bir nebze anlayabiliyorum.

Ama kumar alışkanlığını hele hele bir oyundaki microtransactionlara bağımlı olmayı anlayamıyorum. Tamam para harcadın. Dopamin tavan yaptı falan. Üffff. Aslansın kaplansın. Kralsın. Ama o dopamin tekrar geri indiği zaman kafanın çalışabilmesi lazım değil mi? Yani sallıyorum bu adam 16k dolares harcamış. Yav 16k yı bir anda harcamadın ki!!! 300-500-1000 neyse artık bütçene zarar verdiğini anladığın anda duramamayı anlayamıyorum.

Ben hartston'da bu zamana kadar toplam 17 pack+1'de expansion aldım. (15+2 ve blackrock) Tamam o packleri açarken acayip mutlu olduğum doğru. Ama el insaf. Azıcık kafanı çalıştır di mi? Çoluğun çocuğun var asdfasdf.

Sonra The Sun, Bild, Takvim gibi son derece ciddi gazeteler başımıza iş açıyolar.

Edit: Eneee ben konuya 2 gün geç kalmışım. Neyse... Kısmet.
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

Tamam para harcadın. Dopamin tavan yaptı falan. Üffff. Aslansın kaplansın. Kralsın. Ama o dopamin tekrar geri indiği zaman kafanın çalışabilmesi lazım değil mi?

Yav diyorum ya. Dopamin tekrar normal seviyesine indikten sonra düşünememeyi, gambling bağımlısı olduğunu farkedememeyi anlayamıyorum. Hadi ilk anda farkedemedin... 1 yıldan bahsediyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...