Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

POKO: Paticik Online Kart Oyunu

Mirage

Öne çıkan mesajlar

Juriyi göreve çağırıyorum: POKO Kullanıcı Destesi vol 0.1

60 üye seçtim. Dediğim gibi bir iki istisna dışında bu konu başlığına mesaj atanları aldım şimdilik. İlerde değişecek muhtemelen.

Puanları tamamen rastgele ürettirdim. Muhtemelen değişecek.

Kategorileri (pozitiv, tarafsız vs) şöyle bir mesajlara bakarak dağıttım. Tamamen rastgele değil.

Aktiv ve pasif özelliklerin seçiminde ve alıntılarda yardımınız lazım. Örnek pasif özellikler:

Didn't read lol: Wall of Text sonrası bonus
Mega troll: Kart pozitif kombo bozarsa extra puan
Post kasma: Oyuncu aynı konu başlığına extra bir mesaj atabilir

Aktif özellikler:
Curse: Bir sonraki oyuncu el başında elinden rastgele bir kart atar
Sosyal ağlarda paylaş

amaç burada belirli bir damage vermek yerine belirli bir "mesaj" veya "konu" sayısına ulaşmak lsa

mesela

her başarılı konunu içinde en az 3 mesaj olmalı, troll attack - mesaj olarak değerlendirilmeli

bir oyuncu 21 mesajı topladığında oyunu kazansın
tek konuda da 21 mesaj toplayabilir 7 konuda 3 er mesaj da

konuda sınır olmaya bilir mesela masada 9 koonu vardır ama bunlşardan 2 tanesi minimum 3 mesaj sınırının altındadır fakat kalan 7 konuıda 3 er mesaj biriktiebildiği için oyunu kazanmış sdayılır

mahjongdaki gibi bi mantıkla bu konuların kombinasyonu ayrı ayrı punalanabilir elbette en yüksek puan tek konuda 21 mesaj toplamak olur en düşük puan da 3x7 kombinasyonuna verilir

toplamda 4 tur oynanır ve bu 4 turda toplanınlan puanlara bakılır

yani oyun birbirinin yaşam puanını düşümek isteyen dövüşçülerin değil de başarılı konular açmak ,steyen forum kullanıcışarı temasıyla gidebilir
nasıl?
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede: Evet öyle bir şey yapmak istiyorum ama vakit alacak bir şey. Sanırım kağıda çizip scan ederim öyle bir şeyi vakit bulunca.

aquila: Hakkaten sen niye negatifsin? Pozitif yapalım mı? :)

BabacumMostors: Öyle bir kazanma şartı koyarsak konuya mesaj atmanın zor bir şey olması lazım. Onu için de dediğin gibi mahjong tarzı kurallar lazım. Mesaj atabilmenin zor bir şey olması lazım.

Şu anki kurallarda konuya her kartla mesaj atabiliyorsun. Zor olan mesaj atmak değil, doğru sırayla atıp extra puan almak. Ama sen extra puan alabilmek için kartları doğru sırayla attıkça, bir sonraki oyuncunun da kombo yapma şartını arttırmış oluyorsun. O yüzden biraz da risk payı var. Emin adımlarla oynamak isteyen kombo yapıp zinciri bozabilir. Kendine güvenen karşıdakinin extra kombo yapamıyacağını düşünüp zinciri açık bırabilir vs. Kaede'nin dediği gibi bir örnek oyun yaparsam daha rahat anlaşılır sanırım ne demek istediğim.
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

itiraf ediyorum "ben var mıyım lan?" diye baktım, listede olduğumu görünce küçük bir kız gibi kikirdeyerek sevindim

aklımda bir kaç kişinin alıntısı ve olabilecek özelliği var eve gidince yazarım :)

bende tam tersi oldu lan :(

http://img.photobucket.com/albums/v169/nlduffy/GIFS/sad.gif
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...