Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Path of Exile (HnS) RPG. #2

reampage

Öne çıkan mesajlar

kthxbye said:

biyerlerde biri yazmıştı 8.5k canı olupta bosstan 9k+ 1 shot yemiş. O arkadaşın armordan gelen phsycl reduction u kaç bide endurance kullanıyormu ? merak ettim.

çünkü emdurance baya bi sağlam dmg reduction veriyor armorunda yüksekse %55 armordan ulaşsan %35 de endurancedan (7 stack) %90 fiziksel hasar düşüşü çok etkili olabilir.

Lightning ball fiziksel değil.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

var da ne kadar dengeli, eğlencelidir hiç bilmiyorum özel build yapmak gerekir herhalde ve özel itemlar toplamak fakat o buidler itemlar pve'de işine yaramayabilir, respec tuşu olmadığını düşünürsek veya dual build biraz zorlayıcı olabilir

Atziri Mirror shield var mesela direk pvp shield,
Curse deflect
1.80 aps 2handed mace var mesela exp-rarity drop penaltyli bu tarz itemler tam pvplik
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:

armor sadece pyiscal değil tüm damagelara reduction verir, yani önce ilk evade edersen edersin edemez isen resistden geçer, sonra armordan geçer öle yersin damagei.

100 vuruosa lightening 75 resist oldumu 20 vurur armorda yüzde 60 damage reduction yapiosa 12de orda gider 8 damage yersin işte.

diablo 3'ün saçmalığıydı o bunda öyle değil
Sosyal ağlarda paylaş

eğer öle değilsede hardcap koyup elemental damageı bu kadar kısıtlamaları mantıklı değil ama, Yani 10 act gelicekse eğer şu anda bile resistleri caplemek dert değil chaos dışında. Çok basitleştirilmiş bir damage düşürme sistemi olur.

Eğer d2 gibiyse mekanik o zaman max resistleri yukarı çekmenin başka bir yolu daha olmalı sonuçta hardcap olduğu sürece resist caplemek kolay.

D2'de absorb felanda vardı mesela yada max resistleri yukarı çekebiliodun gibi.

Bölece adam 9k hp var max resist var tek yedim bu nasıl oyun diyemez.
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:

Yani demek istediğim şuanda end game gibi algılıyoruz ama adamlar 10 act demiş eh oyun zorlaşıcak demek tabi ama bizim defanslarımız daha act 3'den caplenirse o zaman bişiler gelicek demektir. Şuanda god tier itemlarla gezen adamalar act 4 gelince yine o şekilde gezicek mi yani.

abi niye act10 diyosun
act4 için bile 2014 diyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

o soyle mantıklı oluyor, o zaman resistler oyunda bir şekilde denge unsuru, yani dpsi caplemek hedef sonuçta değilmi, herşekilde her zaman survivalibilityi gerekn düzeyde tutup dps abanıyoruz.

Adamlar resisti sürekli artan bir değer olarak değil pasiflerle takas ederek dengeni kendin kurmana yarayan bir alternatif stat olarak dengelemişler.

HP ES ve DPS sürekli artan değer, Armor bir süre sonra gıdım gıdım artıyor softcapte.

D3'te ki RMAh içindi işte tek düzeleştirip itemizasyonu AHye yönlendirmek insanları.

Burda seçenek çok item düşmümou kardeşim ver pasiflerini resiste yavaş kes ama kes d3te ki gibi kirpinin attığı oktan tek yiyip sinir krizi geçirip kredi kartına abanma.
Sosyal ağlarda paylaş

GodBlessStoya said:

reampage said:

Yani demek istediğim şuanda end game gibi algılıyoruz ama adamlar 10 act demiş eh oyun zorlaşıcak demek tabi ama bizim defanslarımız daha act 3'den caplenirse o zaman bişiler gelicek demektir. Şuanda god tier itemlarla gezen adamalar act 4 gelince yine o şekilde gezicek mi yani.

abi niye act10 diyosun
act4 için bile 2014 diyorlar.

Onlar demiş abi ben demedim alala, map sistemi demeyin bana ayrıca 59 da düşmeye başlıomş 67 oldum halen düşmedi bi tane. arada neler düşürdüm map düşmedi.

Baydım abi solo docks act 4 olsa girsem diorum map göremediğim için varlığını sorgular oldum.
Sosyal ağlarda paylaş

hah ayrica olay o..
mid-levelken 66 düşmüyor.
sonra 70+ maplere girmen gerektiğinde sürekli 66-67 düşüyor ama 70+ düşmüyor.
hani RNGyada RL falan diyenler oluyor poe forumlarda tatlısufanboyları. bildiğin bi bokluk var sistemde yani.
Ben %120 quantity lv73 mape 6kişi giriyorsam.
O map bana 67 level map atmasin arkadaş.
Sosyal ağlarda paylaş

Searing o kadar etmiyor ya söyliyimde :)

HC açtım nugiyen buildden gidiyorum bi ranger 20 oldum
375 Life 20 ES
313 ARMOR
şeklinde birşey oldu. Poison ve Light arrowa Fork taktim. Bear trap kullaniyorum bakalim.
21 olunca +30 int verip summon skeleton kullanmaya baslicam.
HC piyasasini bilen birileri low level uniqlerde yardimci olurmu 3-5 bisi alayim diyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...