Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Büyük şehirlerde zengin yaşam ve lüks

Oguzhan06

Öne çıkan mesajlar

Livered said:

dün eşime sevgililer günü için atasaydan bir kolye alırken bir kadın magazaya girdi. Özel koleksiyon yüzüklerden 2 tane aldı 30.000 tl ödedi ve gitti agzım açık kaldı. Kadın her ay 200000 tl lık takı vs.. alıyormuş.

yuh dedim içimden bu paranın kaynagı nedir dedim.

haftasonu biriyle konuşuyodum da adam ayda 1trilyon kazandığından bahsediodu. muhtemelen ciddi bi miktarını bağış yapıyor ilgili yerlere
Sosyal ağlarda paylaş

fazla fazla zenginliğin bir kaynağı da şu, şirkete fatura ettirmek

adamın şirketi var, evi arabayı vs şirkete yapıyor hele bir de sübvansiyon teşvik vs alan bir şirketse epey bir getirisi oluyor

şirket kredi kartıyla alışveriş yapıp şirket hesaplarında giderleştiriliyor, kazanılan para öz sermayeye dönsün yatırımla iş büyüsün mantığı yok çoğu zaman

zamanında GYO kadar gayrımenkulü olan elektronik aksam şirketi görmüşlüğüm var :P hrifler nakit ne varsa gayrımenkule gömmüşler
Sosyal ağlarda paylaş

Chemical said:

yani şöyle, belirli bir kazancın üzerinde kazanıyorsan kazandığın miktarı kendin belirliyorsun artık, kendi şirketini emciklemek baya hırt bir hareket gibi geliyor bana.

Amac vergiden kacirmak. Sirket uzerinden gider olarak gösterdigin paralar vergilendirilmiyo, ama o paralar nakit sirket kasasinda durursa gelir olarak görunuyo, ödedigin verginin miktari cogaliyo.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...