Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Camelot Unchained aka Dark Age of Camelot

Poaco

Öne çıkan mesajlar

çok fazla sistem, dinamik üzerine yoğunlaşıldı. daoc'un başarısının ardından harika bir lore var. çok güzel tasarımlar var. bu gün bile bilmem kaç yıllık oyundaki o su efektleri, gece-gündüz geçişleri, zirhlarin textureları, şehirlerin tasarımı, en ufak rafın, kitaplığın şamdanın tasarımı, odaların dekorasyonu, harita tasarımları vs. insanı çok etkiliyor. umarım bunu göz önünde bulundurup birşeyler ortaya koyarlar. sadece rvr-pvp diye başlarlarsa işe ben şahsen hala daoc oynayan birisi olarak direk fail yazarım bunun üzerine.
Sosyal ağlarda paylaş

lightNdark said:

Ortamın çok keyifli olduğu bir zaman, yolculuk sırasında bir yerlerde, arkadaşlarınla mangal yaparsın, et sucuk o biçim, muhteşemdir... Yıllarca anlatırsın yiyebileceğin en güzel sucuk, en muhteşem mangal... Hayatta o tadı yakalayamazsın başka yerde diye ayaklı reklam panosu gibisindir, aklına geldikçe anlatır, anarsın eskileri

Uzun yıllar sonra bir gün yolun düşer aynı rotaya, sabırsızlanırsın bir an evvel yine orada olsam da cennette hissetsem kendimi diye, kurulursun mangal başına.......... lakin onca yıl hiç unutmadığın, keyifle anlattığın o lezzetten eser yoktur artık...

Sucuk "sucuk" gibidir sadece artık, ortam da "eh işte"

Umarım DAOC heyecanı da böyle kursağınızda kalmaz arkadaşlar, sucuk gibi...

Oyundan alınan o denli keyif, mangal başındaki ortamın da, yenen sucuk kadar önemli olduğu bir dönemin hatırasıdır.

Bırak sucuğu, ortam bile sucuk olduysa, hayal kırıklığına hazırlıklı olmak da fayda var

Yazdıklarım fazla negatif gelebilir, maalesef tecrübeyle sabit... Umarım beni yanıltır Camelot Unchained

iyi güzel diyorsun da, dediklerin aslında tamamen sana bağlı meseleler.
sucuğun tadından bağımsız olarak, sucuğu yediğin ortam ve kişilerden aldığın zevk ön planda.

her oyunda yaşayabilirsin bu zevki, tecrübeyle sabit diye önyargıyla yaklaşmaya gerek yok.
eğer o mmorpgte birlikte levellayabileceğin, birlikte dolaşabileceğin arkadaşların varsa o sana en güzel mmorpg gelir. eğer solo takılırsan ve kimseyle konuşmadan ilerlemek zorunda kalırsan altın kaplı mmorpg bile olsa sıkılırsın.

dark age of camelot'u birebir remake etseler bile sıkılma ihtimaliniz var yani.
Sosyal ağlarda paylaş

öyle diyorsunda camelotta Wowdaki salak insanları göremezsin.Bu kadar yıl oynadım noobluğu hakaret olarak kullanmayan tek community sanırım daoc.Bu insanlarla muhabbet bile çok keyifli oluyor muhabbet ederkende arada 1 2 3 4 falan basıyon işte. Muhabbeti yeter oyunun ya...
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

çok fazla sistem, dinamik üzerine yoğunlaşıldı. daoc'un başarısının ardından harika bir lore var. çok güzel tasarımlar var. bu gün bile bilmem kaç yıllık oyundaki o su efektleri, gece-gündüz geçişleri, zirhlarin textureları, şehirlerin tasarımı, en ufak rafın, kitaplığın şamdanın tasarımı, odaların dekorasyonu, harita tasarımları vs. insanı çok etkiliyor. umarım bunu göz önünde bulundurup birşeyler ortaya koyarlar. sadece rvr-pvp diye başlarlarsa işe ben şahsen hala daoc oynayan birisi olarak direk fail yazarım bunun üzerine.

abi sen ne oynadın bilmiyorumda
daoc dediğin knayt onlaynın az daha grafiklisi bi oyundu
kim bakıyodu tasarıma bilmemneye ?
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

abi sen ne oynadın bilmiyorumda
daoc dediğin knayt onlaynın az daha grafiklisi bi oyundu
kim bakıyodu tasarıma bilmemneye ?

daoc 2001'de çıktı ya, o zaman mmorpg'lerin grafikleri hep öyleydi, anarchy online felan. wow gibi oyunların çıkmasıyla mmorpglerde grafikler çağ atladı.

ancak yine de şimdi basit gelen grafiklerde bile ayrıntılara dikkat ederek hazırlamış olmaları anormal değil. tasarıma bakılmış olması normal.
Sosyal ağlarda paylaş

Tasarımdan bahseden yok detaydan bahsediyoruz abi.Mesela 20 tane kale vardı diyorsun hepsi birbirinin aynısı. Gerçek hayatta Farklı bi kale tipi mi var senin mantığınla bakarsak? Olayın ayrıntıları iyiydi işte eğer tasarımlardan bahsedeceksek bu ayrıntılar tasarımlarını güzel yaptı.Ben hiçbir oyunda Kaleye tırmanabilen bi stealth class görmedim mesela.Catapult,Balista,Battle Ram, Trebuchette midir ne zıkkımsa bunların kullanılabildiği sağlam gerçekçiliğe yakın bi mmo göremedim. [wowu salla beş para etmez onun siege zımbırtısı :D] Daoc'u oynatma sebebi Combatların gerçekçi olması ve oyunun satranç mantığında ilerlemesi gerçektende.Zaten 12 yoKidler this game suck diyo. Oyunde openingi olmayan bi sttyle ile adam kesemiyorsun ama wowda öyle değil. Rasgele tuşlara bas asıl knight yakıştırması wow için la. Kınaytta pot var ekstradan bastığın wowda damage spell. :D Camelot'u yapan grubun bütün oyunlarını oynarım eğer bu mantıkta ilerlerse çok iyi cünkü.3rd lerde Hızlı pvp yalan ya [wow] Ağır olacak pvp dediğin daoc gibin :D

yazı biraz sidik yarıştırma gibi oldu das
Sosyal ağlarda paylaş

abi tasarım ayrı şey
oynanış ayrı şey

oynanış olarak zaten çok başarılıydı
level 1 kaleyi infilerle ninjalamak

yada o kale kapısına ramlerle dayanmak (her ne kadar çok başarılı bi siege sistemi olmasada)

başarılı öğelerdi

benim dediğim grafik tasarımı olarak öle ahım şahım bişi değildi
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

benim dediğim grafik tasarımı olarak öle ahım şahım bişi değildi

Doğrudur. Ama bence bu grafiklerin ayrı bi tadı var. Birde Sanırsam abi sen Clasic skinlerde kaldın Cünkü oyun catacombsda texture pack gibi bişey geldi. Catacombs görünüşleri farklıydı göz ayarı falan yapabiliyordun bilmiyorum o zamandaki şeylerde oynadın mı. Adamlar yine grafik geliştirmişti yani. Ama gözüne batmışsa kurtulamaz tabi
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben 6 ay 7 ay sürecinde bişi oynadım. Friar levelladım 50 ye kadar bi müddette sonra thane warden felan oynadım. Asıl ama albion oynadım. Kay serverında amerikada hun guildinde.

BEn oynarken işte reaver ve necromancer yeni çıkmıştı. Necro solo orange chain pull yapıyodu eşşek gibi xp kasıyodu.

Bone dancerda yanına 4 tane healer iskelet alıp ölümsüz pvp yapıyodu solo olarak felan falan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...