Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Camelot Unchained aka Dark Age of Camelot

Poaco

Öne çıkan mesajlar

• 4 hafta sonra ...
En başta Daoc tadını aldım videodan. Grafikler şu tamamlanmamış haliyle bile beni az çok tatmin etti. Skill sistemi ve boon&bane sistemi gayet güzel tasarlanmış. Ranged karakterlerin alabildiğine uzun menzilleri çok hoşuma gitti. Skillerde kullandıkları duvar sistemini beğendim. İnşa edilebilir ve yıkılabilir yapılar çok güzel olmuş. Irk tasarımlarını çok beğendim. Server side client olayını beğendim. Genel olarak beğendim yani.
Hayır nası birşey söylememi bekliyorsunki. Bir oyunun beni heyecanlandırması, tatmin etmesi için çok değişik, çığır açan yenilikler getirmesi veya öküz gibi grafikleri olması filan gerekmiyor. Biz bu oyunu neyi ümit ederk bekledik? Sonunda adam gibi rvr yapabileceğimiz Daoc tarzı bir mmo. Adamlar ne yapıyorlar? Beklediğimiz şeyi. Şu videoda gösterdikleri küçük büyük bütün özelliklerde bu sistemi oturtmaya yönelik olumlu çalışmalar. Yıllarca Daoc ve Warhammer oynamış biri olarak ben heyecanlanmayayımda ne yapayım? Şu videoda beni rahatız eden, olumsuz gördüğüm bir tek şey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

oyuna yeni bir mmo geliyor diye bakınca evet meh görecek birşey yok videoda.

henüz patlatmak için erken zaten pre alpha. henüz giyilen zırh bile karakter üzerinde görünmüyor, animasyonlar yok vs. o yüzden şu video gereksiz olmuş. kuru kuru ingame video gösteriyorsan görselliği gösterirsin bunda ise henüz gösterilecek görsellik yok. amacın sistemi mekaniği tanıtmaksa onu anlatan video yaparsın bunun yerine. neyse.

pvp kısmı ön planda ve pvp mekaniği bana göre gelmiş geçmiş en muhteşem pvp mekaniğine sahip camelottan esinlenilerek yapılıyor. eğer öyle olursa allah der oynarım. old school olması burada devreye giriyor çünkü camelot pvp si gerçekten çok zor ve ustalık gerektiriyor. yeni çıkan mmoların hiç birinde o derece ustalaşmaya imkan verenini görmedim.

bu oyunda adamların en başından beri yapacağız dedi şey zaten old school mmo, o yüzden oyuncuyu yakalamak adına milyon tane gereksiz ve saçma şeyi gözüne sokmuyor. oyunu 2005 civarı release oluyor gibi düşünerek takip ediyorum ben çünkü istediğim şey o. mesela hep diyorum gidin uo yu yapın abi aynı mekanikler aynı skiller, aynı oynanış bi kaç rütuş ve süper görsellerle. ama yok. yapan olsa illa yıkılabilir binalar, zarar aldımı değişen zırh görselleri, süper gore finisherlar, kuşatma silahları, uçan binekler, detaylı gemi ticareti,komplike deniz savaşları, kibrit çöpüne kadar craft edebilme, daily mission, tank-heal-dps mekaniği vs. gibi bi sürü şeylerle yine oyunu boğacak istediğin sadelikte olmayacak.

şu aşamadaki oyun için gereksiz video sonuç olarak. benim sadece ability builder kısmı dikkatimi çekti. ama o da kısa tutulmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

yok ben eleştirmek için sormadım zaten neden beğeniyorsun diye. zevk meselesi sonuçta. DF'dan pek bir farkı görmedim ve boon/bane sistemi dışında. bloke için fiziksel olarak var olan şeyleri yaratmak güzel olmuş bir de inşa edip/yıkabilme olayının dinamik olması çok hoş. bu ikisi dışında +1 bir şey göremedim. animasyonlar, texturelar, modeller falan hiç yorum yapmaya gerek yok zaten pre-alpha'da. ben yeni geliştirilmiş PVP sistemleri görmek istiyorum bu projede. diğer projeler hep PVE ağırlıklı yatırım yapıyor, sonra yaptıklarını ucundan kenarından PVP'e implement etmeye çalışıyorlar.

Daoc'da bunun tersi olsa keşke. pvp odaklı yeni sistemler çalışsalar, pve derdine girmeden. çünkü keşfedilmemiş koca bir dünya var, bu konuda sadece DF ve MO efor sarfediyor onlarda çok ufak projeler, öyle KS destekleri falan yok. ite kaka gitmiyor bile.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
Cuce said:

herkezin arkasında google yok, kıt kanaat mmo yapıylar hala mal mal konusuyosun yok propfesyonelce deilmişte yok bizim burda beleş masaj var falan

... who resigned from the studio almost immediately after his lengthy hiring process had been completed.

Sanki adam en başından beri ordaymış da KAMELOTA CANIM FEDA ABİĞ demiş, buna göre proje planlaması yapılıp sözler verilmiş, ama adam 6 ay sonra haber vermeden sırra kadem basmış gibi "onun yüzünden gecikti" diyorsun; sonra "yav o kadar kastık adam aldık hemen çıktı" diyorsun birden. Sen 1 sene sonrasına verdiğin sözü 6 ay sonra alacağın adama bağlıyorsan zaten yenik başlamışsın olaya, çok saçma olmuş yani. Profesyonelliği falan geçtim dümdüz bahane.
Sosyal ağlarda paylaş

haziranda işe alınan adam temmuzda ayrıldığı için ağustostaki beta minimum beş ay sarkıyor? fikret orman tier.

işte bu yüzden, bana hitap etmesine rağmen bu adama güvenmediğim için kickstartlamadım. öyle ya da böyle bu oyun gün yüzü görecek ama warhammer üzerine tekrar mark jacobslanmak sinir bozar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ulan o kadar da bağış yapıp umutlandık ya, hayatımda 10 doların üzerinde ilk fundraiser olayım sanırım :p Ne verdiğimi de hatırlamıyorum, bir 80 var ama dolar mıydı TL miydi acaba.

arcane said:

haziranda işe alınan adam temmuzda ayrıldığı için ağustostaki beta minimum beş ay sarkıyor? fikret orman tier.

Tam olarak bunu demek istemiştim ama hem daha uzun hem daha kötü anlatan bir post atmışım niyeyse, eyvallah :p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...