Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektronik Sigara

Wolas

Öne çıkan mesajlar

@sunthewhich
Mod güzel pille felan uğraşmıyorsun 4000mah tc çipide fena değil gerçi bazen titanyum telleri algılıyamıyormuş

Söyle birşey var
Ni200 nikel ve titanyum teli sadece tempeture controlde kullanmalısın 310 dereceyi geçerse toxic

Ohmmeter alman lazım tel saracaksan çok düşük olursa modu patlatırsın hazır sarılmış teller var

Ben şahsen direk sarma işiyle başlamayı önermem.
Bi subtank mini alıp stok coillerle başlayıp alışıp Rebuildable Coil head alıp onun üzerinde sarma çalışmayı öneririm

Söyle bişide var ww yok taktığın coile göre çalışır ama o da 4500mah buildin pilli ve tankla geliyor (tankda ni200 tel var onu normal ile değiştirmen lazım buildi çünki tc değil mod)

18650 pil olarak en güveniliri bu
Eleaf 100w
illa tc diyorsan senin linklediğin Evic eleaf60w
ipv d3
ipv d2

Bence en iyi başlangıç kiti ijust 2 yedek coili stock coilden korkma çok koyu likit kulanmazsan o 5lik yedek coil paketiyle minimum 2-3 ay gidersin
illa coil saracam diyorsan alırsın bi RDA
Mutation X
Doge
Velocity
Yada RDA coil ile subtank miniyi veya billowu kullanırsın onun üstünde problemsiz

Hazır sarılmış tellerde var süper ekonomik paketlerde.
Misal bu 1ohm diyelim billow tank aldın iki tane bundan takarsan tank 0.5 ohm okur
Ohm kanunu iyice okuman lazım coil saracaksan limitlerini neyin neye tekamül edeceğini bilmek gerekiyor
Benim tavsiyem ilk aylarda asla 0.5 ohm altına inmemen olacakdır.

@khalad Fasttech,Gearbest,Aliexpress gibi siteler uygun
Başlangıç olarak ister blisterkitlerle başlarsın
Örnek kit ve yedek coili
O kite uygun likit (PG 70% Boğaza vurum ve aroma verir VG 30% dumanı çoğaltır ve yumşatır)
Golden Virginia Tütün
Mild Kırmızı Marlboro
karpuz
Mentollü Marlboro

yada direk güçlü girerim diyorsan sende direk
ijust 2 yedek coili
Buna uygun hazır likit olarak da (Pg ve nikotini düşük tutuyoruz güçlü içimi sert olur direk 70% pg likit kullanırsak o yüzden 50% tercih edicez en düşük)

Camel
Ice Mint
Bubble Gum
Saf Tütün
Sosyal ağlarda paylaş

Gelirse gelir :D
yok gümrükte takılırsa 7 gün bekletilip satıcıya geri yollanır sadece 2 dolar gibi bi posta ücreti kaybın olur ister tekrar yollatırsın ister para iadesi talep edersin

En güzeli alışveriş yaparken not düşürmek fatura(invoice) ve paket üzerine esigara ejuice gibi şeyler yazmamalarını rica edersin alışverişleri ufak tutarsın ve 75 dolar altı olmalı yoksa vergiye girer o zaman açıp bakabilirler zarf türleri xraydan genelde cuval halinde geçtiğinden mümkün mertebe takılmaz şu ana kadar kendim yada çevremdeki insanlarda gümrüğe takılan olmadı ama başka forum portallarında takıldığını duyduklarım var.
Sosyal ağlarda paylaş

@Regalya
Sağol baya detaylı açıklamışsın olayı.

ohmmeter 'in bu kadar kritik olduğunu bilmiyordum. O konuyu biraz daha araştırırım.

En takıldığım konu bu MOD oldu. Kalite denen birşey göremedim ben bu işte, hepsi full made in china gibi sanki. İlla TC olsun da demiyorum, VV/VW olması yeterli.

Pil işinde de eğer her seferinde pil'i çıkartıp ayrı yerden şarj etmem gerekmeyecek ise, aletin USB'den oluyorsa o da olur.

Bu hafta sipariş vereceğim ama karar veremedim bir türlü.
Sosyal ağlarda paylaş

@sunthewhich uğraşmak zorunda kalmak istemiyorsan direk ijust 2 ve yedek coilini al pişman olan görmedim onda kendi tankı var,ayar yok sadece ateşleme tuşu var, usb şarjı, build in pil (çıkar tak derdi yok) üstüne taktığın tanka göre voltaj verir ilerde subtank mini,billow v2 vb de kullanabilirsin o pille hatta RDA alıp kendi coilinle damlatma yaparak içersin 80w kadar çıkıyor o pil 0.2-3 ohm a kadar inebilir yani ama tekrar söylüyorum coil sarma işinde kendini eğitip bilgilendirmek şart
sonuçda içinde pil var 10amper çekim kuvveti olan pile 0.01 ohm coili çakıp ateşlersen o pil kimyasal tepkimeye girer gaz salar hatta patlar kalitesiz ise o yüzden eğitim önemli.
WW/VV modlarda genelde kısadevre,ters takma,düşük/yüksek akım ve aşırı şarj koruması vardır 99% unda 8-10 sny devamlı ateşleme koruması vardır 8-10 sny basarsan ateşlemeyi keser (çantada cepte otomatik basmasın die)
Kaza oranı en düşük tüketim elektroniklerinden birisi esigara ama yinede dikkat ve eğitim şart.
Sosyal ağlarda paylaş

sunthewhich said:

En takıldığım konu bu MOD oldu. Kalite denen birşey göremedim ben bu işte, hepsi full made in china gibi sanki.

98% u çinde yapılıyor seri üretim makinalar,parçalar
Çin kalitesiz demek değildir müşteri ne isterse ona göre kalitede yapılır.
Misal [video]https://www.youtube.com/watch?v=CP_45eOnaH4?feature=oembed" width="459">

kanger şirketinin fabrikası uzun ama bi bak.
Sosyal ağlarda paylaş

iJust 2 ve yedek Coil
içinde tank ve usb şarj kablosu var likiti koyup direk yardırabilirsiniz yani.

Geldiğinde 0.3 ohm coille gelir o çok sıcak duman verir direk yedek 0.5 olanlardan bitane takın içindeki de yedek olarak kenarda durur.
Coili taktıkdan sonra içine bi iki damla likit koyun prime olsunki ateşlendiğinde içerisindeki pamuk yanmasın likiti tanka dolurunca bi 10 dakika bekleyin iyice bi emsin (sadece ilk defa koyarken yapılıcak bu)
ilk başlarken seri içiliyor diye biraz ısınıyor (3-4 sny de bir emzik gibi çekiyor insan :p)
Kendi build in heatsinki var ama bi tane daha ekliyebilirsiniz 1.71 dolar bişi zaten muhtemelen uyar.

Likit bunlar olabilir;

Camel
Ice Mint
Bubble Gum
Saf Tütün
[video]https://www.youtube.com/watch?v=YWMOPb2ErwU?feature=oembed" width="459">

Alışveirşi yaparken satıcıya not düşün ;
said:
Please do not type anything related to atomizer,e-ciragrette,nicotine,e-liquid or smoke on invoice or packaging so it wont be stuck at Turkish Customs.
You can safely use Starter kit,Hangsen to define products.
Sosyal ağlarda paylaş

çok sevdim lan yarın sipariş ediyorum kalın kalın negzl ^^
Sosyal ağlarda paylaş

regalya ya bak hele, gerge nin bu konu hakkındaki yetersizliğini regalya kapattı.
Sosyal ağlarda paylaş

Ijust'i basiyorum. Yaninda da likiti siparis geciyorum. Thnks Regelya.

Birisi guzel guzel starterkit sunu al, bunu al, suna tikla, sikinti cikmasin su notu yaz demis sonunda.

Agliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Regalya ben VV/VW box mod istiyorum. :) görünüşleri daha güzel.

Pil dahili veya kalem Pil olsun farketmez ama USB den şarj olsun.

Bana 1-2 model önerir misin ? Ben joyetech ve innokin baktım ama diğerleri ile ilgili pek bilgim yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Eyvallah Regalya en yakın zamanda alıyorum eve sipariş edemediğim için kendime bir nokta seçmem lazım ürünleri yollatabilmek için toplamda 41 $ güzel fiyat. Peki bir likit ne kadar süre gider ortalama ben 1-2 paket sigara içiyorum günde.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...