Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektronik Sigara

Wolas

Öne çıkan mesajlar

@Regalya
İlk benim de aklıma bu alet geldi aslında, hobilerimden biri de amatör baristalık olduğundan ^^
Ama bu alet karıştırmak için değil daha çok çırpmak ve köpürtmek için.

Arada fark var.

Bknz. James Bond shaken and not stirred

@Lectre
ijust2 veya Ego One tipinde olanlardan ben de alacağım, bence herkeste olması lazım 1-2 tane. Evde, işte, arabada ^^

Önce hangisini alacağın tercih meselesi, ben daha karışık olan box mod ile başlamayı tercih ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

sunthewhich said:

Pil en büyük handikap bende mod konusunda. Yani pili aletten çıkartıp şarj makinasında sarj etmek teknoloji olarak 15 sene geriye götürüyor beni kafamda. Kabullenemedim :)

Silica - Pamuk olayını nerede okumuştum bulup link koyacağım. esigara'da %90 ama.. Birisi yazmış, silica vücuttan atılabiliyor ama pamuk bronşları tıkıyor ve vücuttan atılamıyor diye.

Çok güzel bir hobiymiş bu :) İnşallah sigaradan zararlı değildir.
Birisi de kısır yapıyor yazmış... gerçi sigara da yapıyordu :D

Bende ilk basladigimda ayni seyi düsünüp iStick TC40W almistim :) ama pil ömrü cok kötüydü (2600mah denmesine ragmen bir testte 1800 oldugunu okumustum). VT ile öyle olacagini sanmiyorum. VTC Mini cikmasa VT alacaktim bende.

Esigara'da duyduklarini bence pek umursama birinin elinde 200 metre silika vardir ondan en iyisi silikadir o zaman :) cok yanlis bilgiler verenler var orada.
ECF
saglik bölümünde öyle bir sey okumadim hic.
Kisir yaptigini da okumadim :)

Regalya said:

Yoğur makinası/Yavaş pişirici güzel hızlandırır ama toplam ömrünü kısaltır sıcaksu banyosuda aynı kafaya geliyor manyetik karıştırıcıya gerek yok 7 liraya elektrikli el mikseri var :D
Tahtakaleden aroma önermem verdiğim markalardan bulabiliyorsan orada istersen al ama tazeliği otantikliği tartışılır :)

El mikserini 80+VG icine soktugun zaman cevirecek dermani kalmiyor :) sanirim o ucundaki telleri atip editlemek lazim biraz. Ama 20 30ml karistiriken gayet kullanisli, ilk baslarda hep kullaniyordum. Artik hep bildigim aromalari karistirdigim icin direk 100+ ml sisede calkaliyorum.

Lectre said:

hala veremedim sipariş ya, ijust2yi alsam mı yoksa sizin gibi böyle parça parça şeyapsam mı onu düşünüyorum, bende bir tane dandik vardı 50 liraya almıştım çok kötüydü likitleri çok yığundu buhar flm vermiyordu, sonra makinede bozuldu vs karar veremedim halen.

Böyle bir alet herkesin her zaman isine yarayacak türden bir sey oldugu icin yanlis bir sey yapmazsin siparis vererek. Bende su anda keske Ego One'inimi geri göndermeseydim diyorum arada cebime atar cikardim.

--

Pil konusunda sorulari vs olan
Mooch
un blogunu takip etsin. Devamli pil testleri yapiyor, harika bir insan. özellikle bu sayfanin en altindaki pdf devamli güncelleniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

kizillelma said:

Elektronik sigaranın patlaması sonucu
ön dişleri ve dudakları parçalanan 29 yaşındaki genç, hastanede tedavi görüyor

http://www.haberturk.com/yasam/haber/1158114-elektronik-sigara-boynunu-kirdi

yaaa..

Bu tip olaylar 10 milyonda bir olur o da 99.9% kullanıcının hata üstüne hata yapması yüzündendir açıklayayım nedenlerden bazılarını ;
Tekrar sarma pil (Efest vb) kullanmak
Süper düşük Ohm build yapıp yüksek drain pil kullanmamak (işte bu yüzden ohm metre ilazım kendi buildini yaparken)
Kötü kimyasalı olan ucuz 2-3 dolarlık pil kullanmak (Bi samsung 25r,Sony VTC4-5,Sanyo felan patlatamazsın)
Modda hava ventilasyonu olmaması
Ateşleme tuşu veyahut mod ısınmasına rağmen aynıpili/modu/buildi kullanmaya devam edersen yüzüne patlar tabi misal kaliforniyada bi denyo mod elle tutulmayacak kadar ısındığı halde havlu ile tutup çekmeye devam etmiş modunda ventilasyonda yok dolayısı ile pipe bomb etkisi ile ön dişlerini eline aldı.
Bu arada moda 18650 Rechargeable Li-Ion Batteries Protective Circuit Board eklemek 1.36 dolar ha.. alet 4.2v de şarjı,2.4 v da akım salmayı kısa devreyi ve aşırı düşük ohm bağlandığında kesiyor direk akımı.
Regulasyonlu modu zaten kolay kolay patlatamazsın çok uğraşman gerekir.
Sosyal ağlarda paylaş

Frostbite said:

yokmu olum newbie ye göre bişeyler tütosu starter kit falan..

Regalya said:

iJust 2 ve yedek Coil
içinde tank ve usb şarj kablosu var likiti koyup direk yardırabilirsiniz yani.

Geldiğinde 0.3 ohm coille gelir o çok sıcak duman verir direk yedek 0.5 olanlardan bitane takın içindeki de yedek olarak kenarda durur.
Ilk doldurduğunda ateşleme bi süre beklesin 10dkk-1 saat emsin likiti coil yeterince ıslanmadan ateşlenirse yanabilir içindeki organik pamuk (Sadece yeni coil takıldığında böyle beklemek gerekiyor)

Likit bunlar olabilir;

Camel
Ice Mint
Bubble Gum
Saf Tütün
[video]https://www.youtube.com/watch?v=YWMOPb2ErwU?feature=oembed" width="459">

Alışveirşi yaparken satıcıya not düşün ;
said:
Please do not type anything related to Smoke,atomizer,e-ciragrette,nicotine,e-liquid or smoke on invoice or packaging so it wont be stuck at Turkish Customs.
You can safely use Starter kit,Hangsen to define products.
Sosyal ağlarda paylaş

FT takipli postayı her 10 dolar için 50% düşürür 20 dolara free olur gp ise 40 dolardan sonra o yüzden ufak bişi alırken ft aşağı yukarı daha iyi birde yorumlar/tartışmalar daha fazla yardımcı oluyor

iJust 2 ve yedek Coil
içinde tank pil ve usb şarj kablosu var likiti koyup direk yardırabilirsiniz yani.

Geldiğinde 0.3 ohm coille gelir o çok sıcak duman verir direk yedek 0.5 olanlardan bitane takın içindeki de yedek olarak kenarda durur.
Ilk doldurduğunda ateşleme bi süre beklesin 10dkk-1 saat emsin likiti coil yeterince ıslanmadan ateşlenirse yanabilir içindeki organik pamuk (Sadece yeni coil takıldığında böyle beklemek gerekiyor)

Likit bunlar olabilir;

Camel
Ice Mint
Bubble Gum
Saf Tütün

Alternatif : Tank/Mod öneri

KSD Mini minicik pıtırcık bişi bu :D
iStick 40w TC Yanlız USB şarj kablosu yok bun pakette ayrı alıncak fiyatı 1 dolar

Tank :
Nautilus Mini (Clone) Güzel Aroma ve likit tasarrufu için ideal bi tank ağızdan ciğere sigara gibi içildiğinden sigaradan geçiş yapanlar için ideal. Bazılarının camı 0.5mm kısa üst tarafa küçük 8mm bi oring(lastik izelasyon halkası) ekleyerek çözülüyor o problem.

Şunun gibi

1.6ohm authentic coil veya 1.8ohm clone coil
Subtank Nano clone ve Subtank Mini clone bütün subtanklar aynı tip stok coilden kullanır 0.5ohm coil clone - 1.2ohm clone
Orjinal 0.5 ohm - Orjinal 1.2ohm
0.5 ohm u 22-30w arası ister düzgün duman için
Benim önerim 1.2ohm olanlardır.

dipnot: Sepetten Enter coupon codeye tıklayıp XMAS yazın 10% indirim gelir.
Muhtemelen otomatik registred mail(7-20 days) seçili olur 20$ üstüyse yinede kontrol edip takipli olduğundan emin olur çünki flatship hem uzun sürer hemde postanın alametini bilemezsiniz önemlidir.

Paketleri 75$ altı yapın gümrükde takılıp vergiye tabii tutulmasın (zarf boyutu olanlar idealdir 1kilo altı)
Alta bide not düşün
said:
Please do not type anything related to atomizer,e-ciragrette,nicotine,e-liquid or smoke on invoice or packaging so it wont be stuck at Turkish Customs.
You can safely use Starter kit,Mod,Tank,Hangsen etc to define products.
Sosyal ağlarda paylaş

Linklediğin sistem iş görecek kadar idare eder benim linklediklerime de bi bak istersen bi karşılaştır.

edit: Markalı likitten birşey olmaz en fazla aromasının ucuz olmasından tadı biraz öksürük şurubumsu olur bi kaç düzüne çin malı marka/aroma denedim sadece bi tanesi içilmez derece kötü çıktı ha aroması kısık yada daha az leziz olmayan varmı var ama o fantezik aromalar denerken denk gelenler :D
Sosyal ağlarda paylaş

selam

babama almanya'dan hediye gelmiş deneyeyim dedim. baya da tuttum bu elektronik sigara işini

gelen şu

http://i.imgur.com/i3Xj3ZH.jpg

2x beyaz, 2x siyah. toplam 4 e-cig
2x şarj cihazı
3 de 10ml likit çıktı içinden

likitlerin yarısını içtim bile daha 10 gün olmadı kullanmaya başlayalı

şimdi cihazda leak var, acemisi olduğum için doğru montaj yapamıyor da olabilirim gerçi

bazen saatlerce elimde emzik gibi takılıyorum hiç bir sorun olmuyor, bazen de şakır şukur likit akıyor doldurduğum boşa gidiyor vs.

neyse sevdik sonuçta, günde 2 paket kırmızı kısa malbuş içerken kendimi birden elimde emzik gibi bu aletle takılırken buldum. günde 3-5 sigara anca içiyorum

regalya nın yukardaki postundan bastım siparişi

http://i.imgur.com/BVJr0rf.jpg

tr ye gönderiyor yazıyor sitede ama adress yanlış diyor?
sipariş altında adress gözükmüyordu, yeni hesap olduğu için adreslerim kısmını doldurmadan yapıştırmıştım siparişi, ama kargo adresi verdiğimden eminim.
haftasonu ilgilenemedikleri için böyledir diye umuyorum. pztesi düzelir mi ki o adress hatası?

şimdi acemi sorularıma geçeyim

yukardaki sipariş dışında başka bir şeye ihtiyacım var mı? 35$ gibi komik bir rakam tuttu, varsa önerileriniz ekleyebilirim siparişe

bir de elimdeki dandik ego setin bataryalarını ( 3,7 volt - 650mAH ) bu yukardaki alete kullanabilir miyim bataryasız kalırsam ?
Sosyal ağlarda paylaş

ya bi de benm kullandığım elime geçen 11mg diyor likit üzerinde yazıda

arada hala 1-2 tek sigara yaktığıma göre ve çok da abartılı gelmediği için direk yasladım 12mg nicoteen görünce

6 mg bana baya hafif gelebilir

neyse onaylansın da gelsin de oyniyim bakalım :D
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...