Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oculus Rift

sabonis

Öne çıkan mesajlar

Bright said:

Şu fiyata yaygınlaşma şansı yok bu cihazın, hele hele gaming için, bir yerde haklı o da :)

herkesin beklediği fiyattan daha yüksek çıktı. 300-400 bandında bekliyodum ben. zaten oculus de bu civarda olacak diye açıklama yapmış geçmişte (onu bilmiyordum, ona rağmen 300-400 bekliyordum)

ama "bu fiyata yaygınlaşma şansı yok" nası bi kafadır yaw. yeni nesil ekran kartı çıktığında 2500 tl oluyor ki yeni bir teknoloji değil tam olarak, öncekinin üstüne koymak gibi bişi.

cdrom ilk çıktığında 250 dolardı, bluray player ilk çıktığında 400 dolar falandı yanlış hatırlamıyorsam. lcd-plasma televizyonlar ilk çıktığında, hd televizyonlar ilk çıktığında fiyatlarını hatırlayın. şimdi ki piyasaya bakın.

3 sene sonra falan yaygınlaşmış olacaktır ancak. ama şu anda alıp kullananların gerekli aplikasyon ve oyunlarla mutlu edilmesi gerekiyor ki, iyi feedback alsın oculus ve devamlı olarak satılsın alet. alet satılsın ki daha çok oyun yapılsın, daha çok oyun yapılsın ki alet satılsın vs vs. Şu önümüzdeki 1 sene baya kritik bence ne olacağı konusunda.
Sosyal ağlarda paylaş

970 recommended'ı ama ben 980ti veya yeni seri gpu almadan almam şahsen. ilk modelden ikinci modele kadar DAĞLAR kadar fark olacak zaten. içerik üretimi ve milyonlarca son kullanıcıdan alınan feedback + gelir ile geliştirme deli gibi hızlanır.

fb sayesinde şunları ne zaman göreceğiz acaba onu merak ediyorum asıl http://mimg.ugo.com/201008/54234/cuts/full-of-ads_288x216.jpg

asdasd

free to play game, sürekli sağdan soldan add çıkıyor

"bu vr deneyiminde ürün yerleştirme kullanılmaktadır"
Sosyal ağlarda paylaş

boşalttım.

ya o söylem hatalı olmuşta, o söylemden yola çıkarak (2014'de verilmiş röportaj içerisinde genel bir fiyat aralığı) adamları idam etmek HELE Kİ teknolojiyi idam etmek bence baya yanlış. adamlar fiyatı yüksek diye teknolojinin tutmayacağına totem yapmaya falan başladı. at gözlüğünden beter yani.

2014'den 2016'a kadar üretim aşamasında bin tane şey değişmiş olabilir. hardware'dan yazılıma kadar. fiyatlamanın doğru orantılı değişmesi veya adamların daha stratejik bir şekilde konumlandırma yapması bana garip gelmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

valve nin vr da kucuk bir oda istiyor yahu.. o da pek bir gereksiz oturdugumuz yerde olmuyor sanirim o.

fiyat normal aslinda bir tek su gereksiz ivir zivirlari cikarsalar cok az daha duser ama ilk nesil icin normal.

600 dolar sonucta usa de bir smartphone ama tabii birde saglam pc gerekiyor..

hani fiyata kiziyoruz da asil pc tarafi kulfetli eger elinizde guclu pc yoksa.
Sosyal ağlarda paylaş

pc tarafını külfet görmeyen kesim için abi işte aslında. hedef kitle o. sen average joe'yu düşünerek bunu söylüyorsun. adamlar tam zıttını düşünüyor. adamların gözünde hedef kitlesi 970 ve üzeri tier kullanıcılar. bu adamların monitor'e verdiği para 600 dolardan pahalı örnek olarak. 120hz, gsync etc.

bana kalırsa 970'de iyi bir nokta değil işaretlemek için de, 980 ve üzeri demek gerekiyor. 970 çünkü baya yüksek penetrasyon sağladı fiyatı sayesinde. "gamer" diyen adamların genelde 10% u falan 970 veya dengindedir zaten.

şu aletin ilk hedefindeki kitlenin 3% den yüksek olmadığına eminim yani. ondan fiyatlar tabii ki yüksek olacak. 2018 yılında rigler daha güçlü olacak, modeller daha ucuz olacak haliyle penetrasyon artacak. bu ilk shipmentla gidenler de oyun endüstrisine vr'ın girmesinde driver olacak işte.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bence normal yani ilk cikan urun sonucta kendi turunde... ben alacaktim fiyata da takilmadim pek ama pc de yetmedi, anakart ve islemci lazimmis. :)

simdi pc degistir bunu al hadi onada eyvallah ama content?

biraz fazla acelecilik diye dusunuyorum su an. oyle alayim ilk bende olsun devamli eve oyniyim diye dusuncem de yok hani :)

elite icin istiyordum cok ama beklesin oda.
Sosyal ağlarda paylaş

Oculus boss Palmer Luckey has apologised for earlier comments which led many to believe the Rift VR headset would be significantly cheaper than its eventual $600/£500/€700. In a Reddit Q&A shortly after yesterday’s price announcement, Luckey acknowledged that he “handled the messaging poorly” when he claimed last September that the Rift would be “roughly in the ballpark” of $350.

Luckey argued that he had made the claim in light of some reports that the Facebook-backed headset could cost as much as $1500. “My answer was ill-prepared, and mentally, I was contrasting $349 with $1500, not our internal estimate that hovered close to $599. I apologize.”

Due to this confusion, he refused to be drawn on the price of the delayed Rift touch controllers, which will now be sold separately from the Rift itself. ““No more ballparks for now. I have learned my lesson”. Contrary to some online chatter, those who pre-order a Touch controller will not be sent it at a later date, but rather will be granted a “spot in line” for ordering one once they become available.

Luckey puts the headset’s $600 rather than $350 price down to “prioritising quality over cost.” On Reddit, he claimed that “We could have released a lower-quality product and saved one or two hundred bucks, but the all-in cost for the average consumer (including PC) would not have budged significantly.”

He also observed that “we don’t make money on the Rift”, and tried to play down concerns that people were being made to pay for an Xbox One pad and wireless adaptor that they may not need. “The Xbox controller costs us almost nothing to bundle, and people can easily resell it for profit.”
Sosyal ağlarda paylaş

980 deseler keske, cunku cidden o cozunurlugu 2x 90fps verme kisminda 970 zorlanmaya baslar cok cok yakinda, ama medium/low deneyimi kaldirir muhtemelen.

Fiyat konusunda EU ya cok pahaci olmasi, ve basinda ki adamin bundan daha bir kac ay once "300-400 dolar civari" olacak demesi mehh dedirtti bana, yoksa icinde ki tech tahminen normal belkide ucuz fiyattir.

Her eve bir occulus rift gibi lanse edilmesi ile ortusmuyor aletin su an ki gercek hali..bildigin enthusiast pc istiyor..Xbox troller vs keske ayri satilaydi.

HTC Vive da dehset farkli fiyattan cikmayacaktir muhtemelen, ardindan Huawei falan herkez abanacak zaten.

Bakalim izleyelim. Daha appstore kavgalari, jailbreak vs baslayacak falan peh peh. 2ci nesil ciktiginda yeni ekran kartlarida dusmus olur, ki performansa gore su anki nesile gore ve fiyat fayda olarak bir hayli artis olacak diyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

oturup sirf vr2 almaya telefon al demiyrum yahu. ben zaten s6 edge kullanicisiyim. bana duses bir olay.

http://www.hepsiburada.com/samsung-gear-vr2-sanal-gerceklik-gozlugu-sm-r321nzwatur-p-TELSNLSAMGEARVR

400 tl ye yandan yemis VR deneyimi. 130 dolar. yurt disindan alirsan daha da ucuz. tabi ki bir oculus rift in pc versiyonu degil.

telefonun islemcisi ve gucune muhtac. cozunurluk ve fps dusuk. vs vs vs.

ama temel ihtiyaclar icin asil pc release ele gecene kadar gayet idare eder.
Sosyal ağlarda paylaş

google cardboard ftw.

60fps uzeri veren ucuz cozum yoksa, ya cardboard yada occu rift/htc vs. Arasi cok mantiksiz, cunku goruntude ki delay en onemli etken, ardindan cozunurluk, tracking vs geliyor.

Cardboard sahane bisi test etmek icin temel olaylari hehe, youtube videolarina eklemeye, vr klipler, sesli fotograflar da aldi basini gidiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...