Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oculus Rift

sabonis

Öne çıkan mesajlar

arcane said:

Kickstarterdan startuplamak ile yatırımcı şirket parasıyla startuplamak arasındaki farkı anlamayan insanlar olması da üzücü.

Backer shareholderdan kıymetlidir, nimettir. Yeri gelir sana olan güvenini karşılıksız verir. Backera yanlış yapan, anaya yanlış yapmıştır.

Yatırımcı şirket parasıyla başlatırsan uzun vadeli bir söz veriyorsun, adamları şirketin bir parçası yapmayı verdiği para karşılığında vaat ediyorsun.

Kickstarter'dan para isteyince adama henüz geleceği belli olmayan bir ürün için pre-order yaptırıyorsun. Adamın şirketin ne stratejisinde söz hakkı var, ne senin adama verdiğin sözü tuttuktan sonra yaptığın hareketler üzerinde.

Ben 300 dolar veriyorum kickstarter'dan, proje live oluyor benim gibilerin yaptığı backing ile, proje sahibi bana verdiği sözü tutup bana developer kitimi yolluyor. Bu noktada proje sahibiyle backerın arasındaki tüm ilişki kopuyor. Proje sahibi adama pay vaat etmiyor, ürün vaat ediyor. Ürünü adama teslim ettiği sürece backera da bok yemek düşer.
Sosyal ağlarda paylaş

kickstarter'da sadece preorder yapılmıyor ki. hiçbir ödülü olmayan reward tierlar var. ürünün aslından misli misli, karşılığını alamayacağın tierlar var. backer müşteriden öte birşey.

başkası ile yatağa girmek gibi bir planın varsa, bunun olabilitesini ön görüyorsan paraları toparken dürüstçe söylersin. söyleyen söylüyor. söylemeyeni de bırakın eleştirme hakkımız olsun.

imam benden sana beş kuruş çalışmaz. gider mynet'e satarsın. bak gördün mü xaenin, fark ediyormuş ;)
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

şimdi doğru anlama için soruyorum; bu alet ile hali hazırda piyasada olan pc oyunlarını oynayabiliyor muyuz? yani bunu taktım usb den battlefield açtım, mouse yerine bununla oynanıyor mu?

Oyunların Rift'e göre optimize edilmesi gerekiyor adam akıllı oynanması için.

Source engine'den dolayı Half-Life 2, Team Fortress 2 falan destekliyor. Epic Unreal Engine'e desteği ekledi, Crytek Cryengine'e ekliyor falan.

Fakat third-party uygulamalar ile Rift desteği eklenebiliyor çoğu oyuna. Bknz. VorpX. Assassin's Creed bile oynanabiliyor. Vireio ve TriDEF var alternatif olarak. Ama native destek olmadan tam verim alınmıyor doğal olarak.

Asıl zevk hand tracking yapan bir controller ile body awareness sunan bir oyun oynamak.
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

devk kit icin.bir sdk var mi. proglama vs nasil yapiliyor. sen birsey yaptim mi. anlatsana biraz. detay verirmisin.

Oculus SDK'sı var, çok yoğun bir şekilde üzerinde çalışıyorlar. DK1'i dağıtırlarken 4 aylık Unity engine lisansı hediye ediyorlardı, onun üzerinden bir çok demo çıktı. Onun haricinde Unreal Engine, CryEngine falan destek veriyor Rift'e.

Ben developer olmadığım için tabi SDK bilgilerini bilmiyorum, birşey yapmadım ben tabi. Sadece input biçimleri üzerine feedback verdim o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada en iyi VR controller'ı tactical haptics bulunan ve motion tracker'a sahip 2 wireless controller olur. Gerisi tatava.

Yani full body tracker'lar falan işin abartı kısmı, kimse PrioVR ya da STEM gibi şeylere girişmez. Kullanıcı basit bir "bundle" ister.

O yüzden Morpheus önde başlıyor. Move ile kitlesi hazır.

Tactical Haptics'in duyurduğu controller ve bence en iyisi:

http://tacticalhaptics.com/pressImages/GDC2014/TacticalHaptics-ReactiveGrip-GDC2014-BW.JPG

http://tacticalhaptics.com/
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...