Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Interview with the Gaben

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
http://www.theverge.com/2013/1/8/3852144/gabe-newell-interview-steam-box-future-of-gaming

said:
So are most of these going to be Linux-based Steam Boxes?

We’ll come out with our own and we’ll sell it to consumers by ourselves. That’ll be a Linux box, [and] if you want to install Windows you can. We’re not going to make it hard. This is not some locked box by any stretch of the imagination. We also think that a controller that has higher precision and lower latency is another interesting thing to hav
Sosyal ağlarda paylaş

bugün ben de bunu facebookta paylaşırken aynı paragrafı alıntıladım. orada kısaca biz sony değiliz demiş. sony olmadığını biliyoruz ama duymak güzel tabi. ilginç şeyler söylüyor inşallah başarılı olur. nvidia'yı kafalar bazı developerları linux'a çekerse windows'a epey bir darbe vurabilir. ubuntu fln akıllı olup şu dönemde daha stabil daha kullanışlar işler yapmalı. yazılım bölümü değil ama sırf merak edip linux'a gelecek kullanıcıların az bir kısmını tuttular mı büyük patlama yapabilirler. mint gibi topluluk dağıtımlarından ziyade ubuntu gibi arkasında firma olan dağıtımların daha stabil olacağını düşünüyorum bilmem yanılıyor muyum? redhat kurumsal çözümlerde neyse ubuntu desktop konusunda o olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

geriye kalanını bilmem ama windows 8'i PC satışlarındaki düşüş için suçlamak çok kötü bir gözlem olmuş, PC satışlarındaki düşüşün kökeni tabletlerin yaygınlaşması ve trendleşmesi. bunun da apple ağırlıklı olması. insanlar artık evine laptop değil tablet alıyor. bunu da çoğunlukla apple'dan yapıyor, hadi yapmadı, zaten piyasada w8 işletim sistemli tablet yok gibi.

olay bence w8 değil, tablet - pc. kanımca.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Zaten adam gibi yapiyorlar, eskide kaldi yapmama. Bazen daha iyi performans aldigin bile oluyor Wine'a ragmen.

Wine'da oyun oynamadım ama diğer wine'da kullandığım programlar istediğim performansı vermedi :/
Yalnız merak ettiğim bu box'da her steam oyunu avaliable olucak mı? Yoksa oyun skalasını daraltıcaklar mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

abi zaten bu steam olayı çıktıktan sonra nvidia bir sürücü çıkardı linux için, direk yüzde 40 performans artışı olmuş. ati'de tık yok hala ki adamlar windowsa bile doğru dürüst çıkaramıyorlar. zamanla daha da iyi olur daha bir iki ay oldu. ubuntu da gayet güzel destek verdi steame. sürücü vs. olayı canonical'ın değil kartı çıkaran firmaların insiyatifinde

ayrıca steam'in closed betada left for dead 2'yi port ettiler ilk. windowsdan faha iyi performans aldılar.

http://blogs.valvesoftware.com/linux/faster-zombies/

said:
We are using a 32-bit version of Linux temporarily and will run on 64-bit Linux later.
Running Left 4 Dead 2 on Windows 7 with Direct3D drivers, we get 270.6 FPS as a baseline. The data is generated from an internal test case.

When we started with Linux, the initial version we got up and running was at 6 FPS. This is typical of an initial successful port to a new platform.....

said:
.....After this work, Left 4 Dead 2 is running at 315 FPS on Linux. That the Linux version runs faster than the Windows version (270.6) seems a little counter-intuitive, given the greater amount of time we have spent on the Windows version.

open betada da team fortress 2'yi bayadır oynuyolar. ben üşendim bir türlü yükleyemedim sdfdsf. bir de bilgisayarda switchable kart var ati'nin. adamlar bir türlü çıkaramadığı için sürücüyü alev topuna dönüyo alet. windows 8de bile adam akıllı yoktu sürücü. ben de döndüm windows 7'ye
Sosyal ağlarda paylaş

Full controller support denen şey programın hiç bir şekilde klavye/mouse istemeden kurulması/oynanması linux vb ile alakası yok.

@Bıngıldak piyasada windows8 tablet yoksa bunu microsoft sormak lazım ,sen önce millete tabletleri dizayn ettirtip sınırlı özelliklerden 3 ünü koyacaksınız der sonrada kendin surface diye tablet yapıp bütün özellikleri korsan bunun adı milleti keriz yerine koymak olur onlarda yapmazlar .Microsoft aynen bunu yaptı üreticilere ,yüzsüz microsoftun bu oem lerle ilişkilerden sorumlu müdürü bu adilik nedeni ile istifa etti http://thedroidguy.com/2012/08/microsoft-surface-tablet-worries-acer-hp-dell/

LethE said:

bu sale sırasında 'full controller support' diye lanse ettiklerinin hepsi olcak sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

resmen noktayı koymuş gaben şu konuya:
said:
Motion just seems to be a way of of your body as a set of communication channels. Your hands, and your wrist muscles, and your fingers are actually your highest bandwidth — so to trying to talk to a game with your arms is essentially saying "oh we’re going to stop using ethernet and go back to 300 baud dial-up."

http://24.media.tumblr.com/tumblr_lyq8veLRzq1ro91bjo1_250.gif
adam şahane bombalamış ve hep doğru hep haklı:
said:
When I started using it I was like "oh my god..." I find [Windows 8] unusable.

said:
We also think there’s a lot that needs to be done in the tablet and mobile space to improve input for games. I understand Apple's [approach]; all the way back in '83 when I met Jobs for the first time, he’s was so super anti-gaming.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...