Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Loadout

Xenus

Öne çıkan mesajlar

Söylediğime inanamıyorum ama patlamaz.
Uzun süre kitlencek bir oyun değil ama arada girip etrafı patlatmak cidden eğlenceli oluyor.

+ ları

Weaponcraft. Oyunun bu kadar rağbet görmesinin en büyük sebebi. Gerçekten güzel yapmışlar.

Online fps lerde beni oyundan soğutan şey latency' den oluşan saçma sapan olaylardı (karakterin geri atması, vurmuş gibi gözüküp aslında vurmamak ve bunun gibi akıl oyunları) ama burda bu işi bir şekilde çözmüşler. En azından minimum düzeye indirmişler. Oyundaki akıcılık hiç beklemediğim kadar başarılı.

Oyunun forumlarındaki yorumlar fazla pozitif. Yani oyunu oynayanlar mekanikten ve oyun akıcılığından çok memnun 2 günde forumlar fanboy doldu, ölürümde bırakmam, binlerce dolar gömerim, vs diyenler zibille.

Gerçek parayla marketten para yatırmayan oyuncuların alamayacağı birşey alamıyorsunuz Forumlarda oyunun yapımcısı bir mesajında bunu söylemişti, sadece skin gibi görsel şeyler ve xp, blute boost olacak dedi.

- leri

Yapımcılar bu kadar yoğun talep olacağını düşünemeyip 10k player kaldıracak kadar server ayarlamışlar. Fakat bugün itibariyle anlık 29k oyuncu aktif olduğundan matchmaking kitlenmiş durumda. 1-2 saat sırada bekleyip oyuna giremeyenler var.

Weaponcraft çok zaman alcak gibi görünsede oyundaki progress tıkanır gibi görünüyor. Başarılı mmolardaki gibi sürekli contenti genişletmezlerse patlayabilitesi var.

Sonuç olarak en azından deneyin ortalama online fpslerin baya üstünde, belki seversiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

ne gibi contentler eklenmeli mesela mmo'lardaki gibi?

mmo'lardaki gibi değil de, tf2'deki gibi ekleme yapılsa cidden bayağı tutar bu oyun. çünkü güzel oynanış falan. üyelik tarzı da güzel, pay to win değil. bol eşya, harita, mod çıkması lazım. eventler yapılmalı falan.

hatta ve hatta şu dandirik server sistemini bırakıp direkt steamworks'e geçilmesi lazım. üzerine workshop eklenmesi lazım. oyun çıkalı kaç gün oldu, 6-7 maç anca oynayabildim.
Sosyal ağlarda paylaş

Haritalar ufak /sayı işi ile düzeltilmeli.

mm i 6vs6 olmalı en az.

Yeniden doğma süresi artmalı (doğup koşup yolda birisini vuruyorsun. Adam görev yerine gelmeden bir daha geliyor.)

Bazı silah kombinasyonları sağlam vuruyor. Bir yerde nişan almaya çalışan insanlar, diğer yerde nişangağı 2sn üstünde tutup öldürenler. Garip bir denge.

Yukarıda söylendiği gibi harita ve yeni oyun modları olmalı. Bu çıkacak şeylerden rekabete uygun olabilecekler rank maçları için standart olmalı vs. :P. Neyse bakalım nasıl olacak :D. Yeni çıktı oyun, adamlarında planları vardır elbet.

EK: 4 kişilik bir grup kurup, maç aratmayı denesek güzel olur aslında. Belki böyle bulur :P. En azından botlarda biraz farm yaparız :D (tabi boş server varsa)
nick: Bendesenin

ek2: nick bırakmak anlamsız sanırım. Bi arkadaşla grup işini denedik, kapalıydı "party davet"
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

ya neden turkce pekı =(
bide kötü türkçe
hayır buralara gelıp yazsalar "cevırmen lazım panpalar" diye, atsalar 3-5 bisürü adam çıkar ya

options, dil, ingilizce - client aç kapa

kız arkadaşımın pc'de de türkçe açıldı neden bilmiyorum. bende direkt default ingilzice açıldı.

@konunun geneline : content olarak malzeme belli mmo'lardaki gibi content beklemek anlamsız bir beklenti. tf2'de ne varsa, benzeri fps'lerde ne varsa gelecek olan odur. outfit itemları, crafting zaten inanılmaz derin hadi orada biraz daha oynadılar diyelim, yeni mapler, yeni modlar, lig bazlı takım/clan registerli turnuvalar falan olacağı budur yani. genrenin content potansiyeli bu. content için değil oynanış için oynanan bir genre zaten. gameplay iyiyse, oynarken zevk alıyorsan oyun olmuştur ki olmuş. gameplay'e ben direkt 10 verdim. elbette bir noktada sıkar ama genre böyle zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...