Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hangi siyasi görüştensiniz?

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Benim benimsediğim belli bir görüş yok, çünkü o görüşü benimseyen insanların ne yaptığı önemli oluyor genelde. Yani o görüşün düsturları ikinci planda kalıyor.

Bu nedenle bugün hangi siyasi duruş benim ve vatanımın refahını arttırıyorsa, ülkemin kalkınmasını, milletler arasında onuruyla durmasını sağlıyorsa, işsizliği azaltıyor, özgürlükleri arttırıyorsa o duruşu benimseyen partiyi ya da siyasi duruşu desteklerim. Eğer bunları başaran AKP ideolojisi olsaydı AKP'yi de desteklerdim.

Kemalist düşünce bence bu bakımdan aklıma en çok yatanı verdiğin şıklar arasında ama o da bir siyasi görüş ya da duruş değil o yüzden "diğer"i işaretledim. Daha çok bir düşünce ve yaşam tarzı bana kalırsa.
Sosyal ağlarda paylaş

Politika bir pusula gibi, ortalama dört ama en fazla 8 tane farklı akımı olabilir bana kalırsa. ki bana da kalmaz aslında, şimdi kimileri politikaya şöyle bakıyor; o maocu abi, bu da neo-liberal, şu şii-liberal falan filan. Hal böyle olunca yüzlerce siyasi akım var zannediyorsun.

Siyaset iki boyutludur, x ve y ekseninde ayrılır. Bu iki doğrudan biri iktisadi anlam taşır diğeri de sosyolojik anlam.

Yüzlerce politik akım var zannedilmesinin sebebi de bu eksende orijine olan yakınlıkla alakalı.

Neyse kişisel olarak düşüncem şu ki yemişim politikayı. Umrumda değil. Ama oyum özgürlükçü ve az çok da adaletli olanlara ( ve mümkünse de orijinden fazla uzaklaşmasın :D )

*resmin üzerine tıklat
Sosyal ağlarda paylaş

kendimi bildim bileli bu meseleleri anlayamadım.bu ankette paticik çoğunluğunun, seçtiği görüşün fanatiği olduğuna ve hayatının merkezine koyduğuna pek inanmıyorum.vardır da hiyaa xx ne güzelci az insan var burda.

hangi tür müzik dinlersiniz hangi siyasi görüş hangi parti hangi inanç.

resmen bilgisayarda arşiv şişer de aradığını bulamaz hale gelince ayırırsın ya o mantık.dünyada çok insan var hepsini bi kategoriye sokmalıyız fişlemeliyiz.

siyasi görüşüm insanlık.onun harici anlık düşünceler ve objektif bakışla zaman zaman bazı görüşlere yakın gibi gözükebilir insan.
ama gözleri kapatık fanatiklik bizim ülkede popüler bu konuda. piyon olup zenginlerin viskileri hep taze kalsın diye yaşayan insan dolu sdfs. siyasi görüşten ziyade olay particilik yani.sokağa çık siyasi görüş sor akp chp der.adamların bir hayat görüşü bakış açışı yok.ha bu bütün dünyada var.ama gelişmemiş ülkede oran yüksek sdfs

siyasetçi olanları yada olmak istiyenleri anlarım.adamlar işin ekmeğini yiyor ya da yiyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada kemalistlik diye bir düşünce şekli,siyasi görüş yok biliyorsunuzdur umarım.bir kişinin(atatürk) düşüncelerini beğeniyorsanız onun isminin sonuna -ism koyup görüş haline getirmezsiniz;örnek aldığınız kişinin düşünce şeklinin siyasi görüşünüz olarak dile getirirsiniz.

ben gidip karl marxism görüşünün benimsiyorum diyemem mesela
Sosyal ağlarda paylaş

Estel_Anorien said:

Red said:

piyon olup zenginlerin viskileri hep taze kalsın diye yaşayan insan dolu sdfs.

viskinin tazesi makbul değil ki arkadaş. yıllanacak illa.

başlık genelindeki yorumlardan da ümitlendim resmen, siyaset bilimi açısından gelişme kaydetmişiz forum olarak.

en çok benden ümitlendin di mi moderatöl bey
Sosyal ağlarda paylaş

Estel_Anorien said:

Red said:

piyon olup zenginlerin viskileri hep taze kalsın diye yaşayan insan dolu sdfs.

viskinin tazesi makbul değil ki arkadaş. yıllanacak illa.

başlık genelindeki yorumlardan da ümitlendim resmen, siyaset bilimi açısından gelişme kaydetmişiz forum olarak.

ya aslında onu yazarken şişe bitince yerine yenisi gelsin manasında yazmıştım sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...