Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Genel Tartışma Başlığı #2

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

Şu tarih itibari ile neler oluyor neler bitiyor? özet geçebilecek varsa iyi olur.

"neyini özet geçelim" diyenler için, yardımcı olacak başlangıç soruları.

- Seafarer's Rest demi oynuyoruz halen ? (hani oradaki bir guild rifte geçmiş, netde gördüğüm kadarıyla lag sorunu fealn olmuş o yüzden türk oyuncular başka yere geçmiş vs. bunlar doğru mu?)

- Sınıf dengeleri allak bullak oldumu. Mesela eskiden elementalistim ile çok güzel eğleniyordum. Şimdi gelsem elementalist ile ağlarmıyım?

- Yeniden dönüş yapacakların, yeni karakter kasacakken bilmeleri gereken birşeyler var mı? ne bileyim "lvl kasma artık değişti. direk git wvwvw de kas. hiç olmazsa vakitden tasarruf. vs.

- Serverlar arsı transfer kapatıl dı mı? halen devam ediyor mu? ediyorduysa tek sefer değiştirince 7 gün bekliyor muyuz?

- serverlar arası gold trade edebiliyor muyuz? yada set vs. Trade var mı ki? Gerçi ah ortaktı sanırım. Eee trade de vardır o halde. Dilencilik yapacamda, diğer serverlara kadar yapabiliyor muyum onu anlamaya çalışıyorum. Twitch den felan zengin bulabilirim :P.

- Birde kişisel bir soru. Zengin var mı? lan! Yeni bir hesaba karakter kasacağım ama exotic setimi ısmarlayacak adam lazım. Hatta cooking de ısmarlasa fena olmaz. 15lvl beleş gelir.

Videolarıma özel teşekkür eklerim!

http://www.youtube.com/watch?v=J2lK6b1ecRc&feature=player_embedded
Sosyal ağlarda paylaş

Paticik'in guildi Desolation'daydı, kapandı gitti. SFR'da başka türk guildi var mı bilemeyeceğim ama Desolation'da Coexist ve Heroes of Anatolia'dan arada insanlar görüyorum. Lag sorunu WvW'de 3some savaşlar olmadığı müddetçe bana pek denk gelmiyor.

Sınıf dengelerinde bi sorun yok. Elementalistimle hala mutluyum =) Ha thiefler hala tek seferde 10k falan vurabiliyor. Bir de 52589252 saniye invisleri var.

Level kasma konusunda hiç bir şey değişmedi. İstersen normal pve haritalarında kas, istersen WvW'de.

Serverlar arası bedava transferler kapatıldı. Bir ara Medium ve Low populationlı serverlara transfleri bedava yapmışlardı; ama kimi serverların içine etti o transfer olayı. Şimdi server değiştirmek için gold farmlayıp, gem almak gerekiyor. 7 gün olayını bilemiyorum.

Serverlar arası trade'i bilmiyorum. Eğer başka serverdan bir adama oyun içi mail atabiliyorsan, büyük ihtimal sıkıntı olmaz. Ama hiç denemedim.

Zengin değilim valla söri =)
Sosyal ağlarda paylaş

Akşama kadar gelen cevaplar tatmin etmezse netden bi araştırırım o halde. Milletin birazda olsa aktif olduğu bir yerde olmak iyi olur. Çünkü oyunu oynayanların sayısı ne kadar yüksek olursa, bırakan sayısı o kadar yükselir. Haliyle, bana item verme şansları artar (geyik yapıyorum. gw2 de ne itemı :D)

Ama şu türk guildlerine ve aktifliklerine bi bakayım. Akşama kadar gelen cevaplar tatmin edici olmazsa, netde araştırdığım guildleri oyun içinden kontrol ederim.

Son olarak niye fakirsinki? Fakir bile olsan, verebildiğin kadar zenginsindir. O yüzden, set çekemesende silahları çekersin üzülme.
Sosyal ağlarda paylaş

Seaferer's Rest'de 2-3 türk guildi var.Özellikle Yozara baya aktif.Aynı şekilde Desolation'da da Türk guildleri mevcut.Lag sorunu filan olmadı öyle belli bir serverı baz alan.

Karakterini kasarken o an aktif olan living storye yoğunlaş.Baya seri bir şekilde kasabiliyorsun böylece.

Serverlar arası transfer artık paralı.ÖYle istediğin servera rahat rahat transfer olamıyorsun.Serverlar arası trade var bildiğim.Zaten istediğin servera guest olarak gidip o serverda WvW hariç istediğin herşeyi yapabiliyorsun.

Sınıf dengelerine gelirsek....Yeni gelecek patchle traitler tamamen değişecek ve torment adı altında yeni bir condition damage eklenecek.Ayrıntılara burdan bakabilirsin..;

http://www.guildwars2tr.com/forum/showthread.php?tid=3730

Zenginlik konusuna gelirsek.1 aydır giremiyorum oyuna internet sorunlarım yüzünden ki biraz olsun farmda yapamadım haliyle fakirim yani. Adam gibi bir guilde girersen yardımcı olurlar mutlaka.
Sosyal ağlarda paylaş

Olmadı bu trait olayı ya. Neyse spvp de biraz build felan deneriz artık.

Ya aslında şu necro ile oynamak istiyorum ama hızı biraz yavaş geliyor. En hızlı versiyonunda staff kullanmak gerekiyordu yamulmuyorsam. O yüzden pek sıcak bakmamıştım.

Aslında gönül warrior istiyorda, yanıma adam bulamadığım anlarda oyun sıkıcı olur gibime geliyor.

Oyun inmiş zaten. Birşeyler atıştırıp traitleri inceleyeyim. Traitden çok rune vs. çeşitleri geldiyse diye onlara takığım aslında.

ek: şuan diğerlerine göre en aktif guild nerede?
Aslında sizin bulunduğunuz guildler ne kadar aktif ki?

neyse Desolation da açıyorum karakteri. Karakterleri silsem bile 1 hafta server değişemeyecekmişim. Ondan bu konuyu biraz üstelemiştim.

ek2: Desolation serverında Öpücem isimli bir elementalist açtım. Nick kalmamış :(
Sosyal ağlarda paylaş

Phoenixlin said:

Desolation'da Iron Hall guild'indeyim. Her alanda akıyoruz =)

bonuslarınız felan sürekli oluyor mu? ya şimdi yeni kastığım için. farm işiydi vs. uğraştırıcı şeyler var. En azından bonuslar işime gelir P:.

aktif sayınız nasıl?

aslında önce bi türk guildi ile denemek istiyorum. Eğer başarılı değillerse yabancılar ile denemek istiyorum. Kafadan yabancı guild ile denemeyeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

desolation da bi 10g lazım (gerçi server farketmiyormuş :P). 80 de ödeşiriz.

(3 güne 80 im yani. ömürlük bir borç değil. 80 olup dandik bi magic set kasıp, öderim =))

yada düzgün bi 80 verin, kendi goldumu kasayım :D

yok abi hiç bir türlü yardım alamayaacağıma karar verdim. Çanta alzım diye ağladım 5lik çanta yolladılar :D. 8 liği dandik malzemeler ile craft etmiyor muyduk :/
Sosyal ağlarda paylaş

Abi zaten oyunu dümdüz oynayınca, yani düzenli olarak yeni içerikleri yapınca, normal world eventlere katılınca, arkadaşların ile tek tük dungeon yapınca elinde hatırı sayılır miktarda bir para birikecektir. Dersen ki bana şimdilik hiç content falan yapmadan para lazım, gir CoF path 1 farmla, o şekilde para toplayan insanlar var.

Edit: Örneğin çanta yazmışsın, onu ele alayım. Fractals of the Mists'ten kazandığın tokenler ile çok rahat bir şekilde 20 slotluk çanta satın alabiliyorsun. Sadece tokenlar ile, ekstra oyun içi bir şey ödemeden. Biraz GW2Wiki takıl, biraz official forum takıl, zaten önceden oynayan adamsın anladığım kadarıyla, kısa bir sürede düzgün bir duruma gelirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

bi problem var işte. Yeni bir hesap ile oynuyorum :P.
yoksa yani saatde 8-10 goldu bende kasardım. Girer 6 saat gold farmlar o para ile 80 olurdumda işte lvl 13 ve 16 silver var :P

herneyse ya. Oturup kasacağız başka çare yok.

bu arada yapmaya çalıştığım şeyi açayımda soru işareti kalmasın.

Amele gibi 80 kasmak = 25 saat felan diyelim.
Ama 80 de gold ile 80 kasmanın maliyeti = 5-6 saat. 2-3 saatde story de.

yani amacım lvl kasma işini kolaylaştırmaktı ama olmadı (bir kaç tane meslek kasarak)
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:

Phoenixlin said:

Desolation'da Iron Hall guild'indeyim. Her alanda akıyoruz =)

bonuslarınız felan sürekli oluyor mu? ya şimdi yeni kastığım için. farm işiydi vs. uğraştırıcı şeyler var. En azından bonuslar işime gelir P:.

aktif sayınız nasıl?

aslında önce bi türk guildi ile denemek istiyorum. Eğer başarılı değillerse yabancılar ile denemek istiyorum. Kafadan yabancı guild ile denemeyeyim.

Aktif sayısı fazla yau şimdi oyunda değilim de en azından Guild Missionlar falan her hafta rahat rahat yapılıyor örneğin. Missionlardan gelen merritleri eritmek için de sürekli upgradeler basılıyor =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...