Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Genel Tartışma Başlığı #2

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

wow pvp sinde iyi olan tek şey elo sistemi. Burada wow vs gw2 muhabbeti yapmayacağım tabiki sadece bende fikrimi söyledim.
Bu demek değilki gw2 iyi. Hayır bunu da beğenmiyorum düzeltilmesi gerekiyor. Fakat gw2 yine düzeltilebilir gibi duruyor. En azından "umut fakirin ekmeği".
Sosyal ağlarda paylaş

Roqq said:

İnanılır gibi değil. Herifler zıplamalı, koşmalı geçici mini oyunlar için harita tasarlamış ya yuh. Legendary farmlamış herifi bunlarla mı oyalayacaksınız anlamadım ki.

Doğru düzgün bir live storye katılmadan gelip bir live storynin başındaki mini gamelerle content değerlendirmesi yapabiliyorsunuz yani...Buda ayrı birşey tabi.

ArenaNet 2 haftada bir aksatmaksızın content patchi yayınlıyor.Bir live story 4 hafta sürüyor.İlk 2 hafta live story başlangıcı ile birlikte ufak mini gameler ve eventlerle daha çok achievement bazlı olurken ikinci 2 haftada ise main story işlenip dungeon ve main bosslar ekleniyor.

Ben 2008den itibaren Guild Wars 2 release olana kadar Guild Wars oynadım.Hiç burda ah niye böyle şöyle Guild Wars gibi değil demeyin.Guild Wars'un pvpside amaçsızdı gayette.Yine itemlar eşitti, yine title haricinde doğruz düzgün bir ranking yoktu.Tek fark gvg ve alliance war iki oyun arasında.

Ha yok ama esport demeyi planlıyorsanız eğer hiç boşuna nefesinizide tüketmeyin.Cidden esportu öne sürmeyi düşünüyorsanız demekki siz oyuna gelen yenilikleri hiç ama hiç incelememişsiniz bile.Custom arenalar ve spectator mod eklendi çoktan.Ve eklendi ekleneli heryerde bir Gw2 turnuvası var.Şuan oynayamasamda oyunu sık sık izliyorum turnuvaları.Özellikle mist league , guru turnuvaları ve mmorpg.com özel turnuvaları çok ilgi görüyor ve gayet güzel ödüllerde veriyorlar.

@BlaCk

Böyle kesin bir şekilde kendi beğenmediğiniz birşey için başkaları adına gereksiz çıkarımlarda bulunmayın sonra siz pişman olursunuz. Son 2 aydır mmorpg.comda sürekli Guild Wars 2 yeniliklerini vs. takip ediyorum sürekli ve yorumlar inanılmaz olumlu.Herkez 2 haftada bir böyle content ekleyebilen ArenaNet gibi bir şirketi öve öve bitiremiyor.Ki kimse aksini söyleyemez.Şuan piyasada bir tek başka mmorpg dahi yok Guild Wars 2 kadar stabil bir şekilde yenilik ve content getirebilen.Ki Guild Wars 2 bunu ücretsiz yapıyor.
Merak ettim bide.Yukarda gereksiz bir post attınız.Kimsede oralı olmayınca olumsuz bir yorum gelsinde hater rage yapayım diye mi beklediniz acaba anında damlamışsınız...

Ha şimdi böyle olumlu yorum yaptım ya bu forum alışık değil bu kadar olumlu yoruma bir oyunla ilgili.Hemen fanboyda ilan edersiniz.1 aydır oynamadığım oyunun fanboyluğunu yapacak değilim.Ki benimde çok eleştirdiğim yönleri var, başlıca WvW olmak üzere.Ancak ben gerçekleri görüp gereksiz haterlıktan kaçınabiliyorum çok şükür.Piyasada hala getirdikleri bir avuç content için oyuncusunu sömüren, WoW gibi yıllardır ısıtıp ısıtıp aynı sistemi oyuncuların önüne atan ve ısıttıkçada tadını kaçıran, birde WoW yetmezmiş gibi hala rift vb. klon oyunlar oldukça ben ArenaNet'i de Guild Wars 2'yi de övmeye devam ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

Al tabi abi. Düzgünce araştırıp oynarsan oyun gerçekten söylendiği kadar tırtmı kendin karar verirsin.

Milletin atıp tuttuğuna bakma. Kimin ne kadar, ne seviyede oynadığını bilmiyoruz. Benim çevremden "rekabetçi pvp sıkıcı" diyip bırakan arkadaşımdan biliyorum. Kendisi rank 6 idi. Evade skillini doldukça kullanacağını zanneden, yada canı az iken bir kaç saniye daha fazla yaşamak için kullanmaya çalışan bir oyuncunun yorumunu ciddiye almamak gerek.

oyun eğlenceli, ama sisteminde eksiklikler var. İşte bunlar düzeltilirse çıkacak ilk expansion ile birlikte bu bırakanların yarısından fazlası geri döner.
Sosyal ağlarda paylaş

yani :D

ufak bir ipucu. pvp ye basladıgında ilk ogrenmen gereken sey altdaki video. Haliyle dier sınıfların skillerinide bilmelisin. Ama spvp alanındaki class npc lerinde pratik yapabilirsin.

su olaya ne kadar erken alısırsan, pvp den birsey anlarsın. Cunki bir anda "cast bar" görememek afallatabilir.

iyi eğlenceler.

http://www.youtube.com/watch?v=SgfVZZkgsZI
Sosyal ağlarda paylaş

yazuach said:

Roqq said:

İnanılır gibi değil. Herifler zıplamalı, koşmalı geçici mini oyunlar için harita tasarlamış ya yuh. Legendary farmlamış herifi bunlarla mı oyalayacaksınız anlamadım ki.

Doğru düzgün bir live storye katılmadan gelip bir live storynin başındaki mini gamelerle content değerlendirmesi yapabiliyorsunuz yani...Buda ayrı birşey tabi.

ArenaNet 2 haftada bir aksatmaksızın content patchi yayınlıyor.Bir live story 4 hafta sürüyor.İlk 2 hafta live story başlangıcı ile birlikte ufak mini gameler ve eventlerle daha çok achievement bazlı olurken ikinci 2 haftada ise main story işlenip dungeon ve main bosslar ekleniyor.

Ben 2008den itibaren Guild Wars 2 release olana kadar Guild Wars oynadım.Hiç burda ah niye böyle şöyle Guild Wars gibi değil demeyin.Guild Wars'un pvpside amaçsızdı gayette.Yine itemlar eşitti, yine title haricinde doğruz düzgün bir ranking yoktu.Tek fark gvg ve alliance war iki oyun arasında.

Ha yok ama esport demeyi planlıyorsanız eğer hiç boşuna nefesinizide tüketmeyin.Cidden esportu öne sürmeyi düşünüyorsanız demekki siz oyuna gelen yenilikleri hiç ama hiç incelememişsiniz bile.Custom arenalar ve spectator mod eklendi çoktan.Ve eklendi ekleneli heryerde bir Gw2 turnuvası var.Şuan oynayamasamda oyunu sık sık izliyorum turnuvaları.Özellikle mist league , guru turnuvaları ve mmorpg.com özel turnuvaları çok ilgi görüyor ve gayet güzel ödüllerde veriyorlar.

@BlaCk

Böyle kesin bir şekilde kendi beğenmediğiniz birşey için başkaları adına gereksiz çıkarımlarda bulunmayın sonra siz pişman olursunuz. Son 2 aydır mmorpg.comda sürekli Guild Wars 2 yeniliklerini vs. takip ediyorum sürekli ve yorumlar inanılmaz olumlu.Herkez 2 haftada bir böyle content ekleyebilen ArenaNet gibi bir şirketi öve öve bitiremiyor.Ki kimse aksini söyleyemez.Şuan piyasada bir tek başka mmorpg dahi yok Guild Wars 2 kadar stabil bir şekilde yenilik ve content getirebilen.Ki Guild Wars 2 bunu ücretsiz yapıyor.
Merak ettim bide.Yukarda gereksiz bir post attınız.Kimsede oralı olmayınca olumsuz bir yorum gelsinde hater rage yapayım diye mi beklediniz acaba anında damlamışsınız...

Ha şimdi böyle olumlu yorum yaptım ya bu forum alışık değil bu kadar olumlu yoruma bir oyunla ilgili.Hemen fanboyda ilan edersiniz.1 aydır oynamadığım oyunun fanboyluğunu yapacak değilim.Ki benimde çok eleştirdiğim yönleri var, başlıca WvW olmak üzere.Ancak ben gerçekleri görüp gereksiz haterlıktan kaçınabiliyorum çok şükür.Piyasada hala getirdikleri bir avuç content için oyuncusunu sömüren, WoW gibi yıllardır ısıtıp ısıtıp aynı sistemi oyuncuların önüne atan ve ısıttıkçada tadını kaçıran, birde WoW yetmezmiş gibi hala rift vb. klon oyunlar oldukça ben ArenaNet'i de Guild Wars 2'yi de övmeye devam ederim.

Sorun content patchlerde zaten. Platform oyununa dönüşüyor oyun. Pvp si için yaptığım en büyük eleştiri anlamsız oluşu. Ne kadar content patch eklerlerse eklesinler, sıkıcı pvp olduktan sonra bana hitap etmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun net çok kötü, bi gelecek vaatetmiyor özellikle pvp beklentisi olan insanları hayalkırıklığına uğratıyor. Daha ne contenti ne patchi getirirse getirsin Anet'in mantalite de sorun var. PvP'nin p'si yok oyunda bence, olanlarda saçma sapan şeyler. Bunlar benim şahsi fikirlerimdir, sen fanboyluk yapıp ayıla bayıla oynayabilirsin kimse sana karışmaz. Benim için oyun baya kötü.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:

Yani sen fikir belirtince şahsi düşüncen oluyor, başkaları belirtince fanboy?

Mikemmel yaklaşım.

Fikir belirttiğimde şahsi düşüncemden başka ne olabilir ki zaten? Fakat ben oyun hakkında olumsuz yorum girdiğimde bundan rahatsızlık duyulup çıkıp hayır öyle değil oyun şöyle şahane böyle muhteşem tarzı bir gocunmaya giriliyorsa o fanboyluktur. Benim şahsi düşüncemin onu rahatsız etmesi nedeniyle.
Sosyal ağlarda paylaş

@BlaCk

BlaCk said:

cacık olmaz bu oyundan

BlaCk said:

GW 2 pişmanlıktır.

vb. yorumlar fikir belirtmek değil, baya "ben bu oyunu beğenmedim, böyle olumlu şeyler görüncede kıl oluyorum trollemem lazım." yaklaşımından öte birşey değil.

Fikir belirtmek nasıl olur biliyor musun? Dön bi önceki postlara bak bakalım insanlar fikirlerini belirtirken nasıl bir üslup takınmışlar.Öyle boş boş trollemişler mi yoksa eksiklerini belirtip ona göre adam gibi post mu atmışlar.Nasıl bir nefret uyandırmışsa sende oyun üşenmeden etmeden oynamadığın, beğenmediğin ve altı üstü üç kuruş para verdiğin oyunun forumuna girip rage postları atabiliyorsun.

Yazdığın boş postlara karşılık elle tutulur bir tepki aldığında da yok ben fikrimi belirtiyorum gibi ucuz bir argümanın arkasına sığınabiliyorsun.Komik...
Sosyal ağlarda paylaş

Bak görüyosun insanlar da aynı şeyleri yazıyor, oyun tam bir hayalkırıklığı bir çok insan bu hayalkırıklığını yaşadı bir çoğuda başlamadan önce beklenti içerisine girip oyunu görünce bu ne rezil birşeymiş diyen insanlar. Ben boktan bir oyunun fanboyluğunu yapan adamlarla tartışmaya girmeye gerek görmüyorum. Bu ne demek oluyor senin fanboyluk damarların kabardığı için açıklayayım yazdığım cümleyi: Uzun uzun oyunu neden sevmediğimi, neden eksik ve hatalı bulduğumu detaylı bir yazı olarak buraya yazmak yerine direkt olarak oyunun kötü olduğunu vurguluyorum şahsi olarak. Çünkü gereksiz geliyor. Ayrıca para verip aldığım bir oyun hakkımda istediğimi de söylerim burada, gerekirse küfürde ederim banlanırım. Bu da benim kararımdır, nasıl postlar atılacağını insanlara öğretmeyi bırakmak belki hayatında sana guild wars 2'de harcadığın zamanları telafi etmeni sağlayabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Gamer kardeşler kızgınlığınız sebebi, oyunun kötü olduğunu ve kişisel olarak berbat bulduğunu beyan eden birine katlanamıyor olmanızdır. Ama katlanmak zorundasınız buna malesef.

Ben oyuna para verdiysem, belli bir zaman harcayıp oynadıysam istediğim yorumu getiririm. Bunu da istediğim yerde yaparım.

Get over it.
Sosyal ağlarda paylaş

Sen yorum yapıyorsan başkasıda yorum yapıyor. Yani her iyi yorumdan sonra gelip aynı şeyleri yazmana gerek yok.

Ben oyunu (yeniden) alırken, forumlar yüzünden pek türk görmeyi beklemiyordum. Fakat baya oynayanı görünce anladımki senin gibi "tırt oyun tırt" mesajları yüzünden forumlarda takılmadıklarını düsünmeye basladım. Hani bi oynayanlara hakaret etmediğin kalmış.

Türkleri geçtim baya baya oynayan varmıs. Level kasarken düsük lvl alanlar bile ilginç bir şekilde kalabalıktı.

Kısaca tek yaptıgın huzuru bozmak. Belki senin yüzünden 1 kişi de oyunu satın almamıştır. En fazla etkin budur yani.
Senin gibi insanlar yakalarından düssün diye adamlar "iade" bile ekledi oyuna. Arenanet gibi oyuncunun yanında olan baska bir firma bulursan bizede söyle. Server farketmeksizin pve, spvp. Item yarışı yok. Millet eşit. Buyorder olan ortak AH. Ah ekonomisi düzgün. Farm ve grind için zorlamayan. Beni birşeylere mecbur etmeyen. Varsa söyle abi bizde oynayalım yani.

Adamlar oyunu satıp yan gelip yatmıyor. Biz aylık ödemeli oyunlarda bile aylarca patch bekliyorduk. Hatta ilk çıktıklarında bile patch vermeyip buglarla oynattılar. Bu adamlar aylık ödemesi olmamasına rağmen ciddi bir şekilde uğraşıyorlar. Sende gelmiş böyle bir oyuna böyle karalamalar yapıyorsun.
Beğenmiyorsan, kişisel zevkinsen söyle git arkadaşım. Gelipte her 1 olumlu mesaja karşılık 2 tane olumsuz mesaj yazmana gerek yokki?

Ayrıca şuan oynadığın o mükemmel oyunu yazarsam bizde bi bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

İyi yorumlardan sonra gelip kötü şeyler yazdığım yok aksine benim gibi düşünen insanların yorumlarını görünce gelip yazmıştım, kaldı ki oyunun hayalkırıklığı olduğunu söyleyen sıkıcı ve tekdüzeliğinden bahseden insanlarda oldu ama ben biraz sivri şekilde yorum yaptığım için büttün aggroyu çekmişim fanboyların anlaşılan.

Oynayanlara hakaret etmek falan saçma sapan yorumlar girmeyin şuraya arkadaşlar ya.. ya gerçekten idrak etme yeteneğinizde bir sorun var ya da kasıtlı rage'e giriyorsunuz. Niye oyunculara laf edeyim? Tek söylediğim oyunun kötü olduğu, oynayan adamdan banane istediği gibi oynasın. Sorun sizin karşıt görüşlerini istediği gibi ifade eden birine katlanamıyor olmanız. Bu da değiştirmeniz gereken birşey. Eğer ben oyunu hiç oynamamış ya da nebiliyim arkadaşımın accountuyla 2-3 gün takılmış biri olsam haklısınız, ama durum öyle değil. Oyunun pvp sisteminin anlamsızlığı ve tekdüzeliği beni ağır bezdirdi ve verdiğim 3 kuruş parayı bile boşuna olarak gördüm. İstediğim gibi oyun hakkında yorum yapma hakkına sahibim senin huzurun bozuluyorsa sen bundan alınıyorsan güceniyorsan ve triplere giriyorsan orası seni bağlar, beni değil.

Densiz oyuna başlayalı ne kadar oldu? Gerçekten merak ettim, baya böyle tecrübelisin heralde oyun hakkında bu kadar sevdiğine göre?
Sosyal ağlarda paylaş

BlaCk said:

İyi yorumlardan sonra gelip kötü şeyler yazdığım yok aksine benim gibi düşünen insanların yorumlarını görünce gelip yazmıştım, kaldı ki oyunun hayalkırıklığı olduğunu söyleyen sıkıcı ve tekdüzeliğinden bahseden insanlarda oldu ama ben biraz sivri şekilde yorum yaptığım için büttün aggroyu çekmişim fanboyların anlaşılan.

Anlamıyorsun malesef. Gelipte burada "oyun mükemmel" dememmiş insanları "fanboy" olmakla itham ediyorsun. Somrada neden bana kızılıyor diye söylüyorsun.

BlaCk said:

Oynayanlara hakaret etmek falan saçma sapan yorumlar girmeyin şuraya arkadaşlar ya..

diyorsun ve arkasından gelen cümlen ise şudur.

BlaCk said:

ya gerçekten idrak etme yeteneğinizde bir sorun var ya da kasıtlı rage'e giriyorsunuz.

Sonrasında ise hiç birşey olmamış gibi aptal yerine koyuyorsun.

BlaCk said:

Niye oyunculara laf edeyim? Tek söylediğim oyunun kötü olduğu, oynayan adamdan banane istediği gibi oynasın. Sorun sizin karşıt görüşlerini istediği gibi ifade eden birine katlanamıyor olmanız. Bu da değiştirmeniz gereken birşey. Eğer ben oyunu hiç oynamamış ya da nebiliyim arkadaşımın accountuyla 2-3 gün takılmış biri olsam haklısınız, ama durum öyle değil.

gelelim cevap kısmına.

BlaCk said:

Oyunun pvp sisteminin anlamsızlığı ve tekdüzeliği beni ağır bezdirdi ve verdiğim 3 kuruş parayı bile boşuna olarak gördüm. İstediğim gibi oyun hakkında yorum yapma hakkına sahibim senin huzurun bozuluyorsa sen bundan alınıyorsan güceniyorsan ve triplere giriyorsan orası seni bağlar, beni değil.

Tek düze olmayan pvp yi söylersen bizde gider onu oynarız. Gelipte burada "wow arenası" felan deme. Herkes taş kağıt makas sistemini sevmeyebilir. Yada bir direk etrafında geçen kovalamacadan hoşlanmıyor olabilir.

Birde kim triplere giriyor anlamadım? Herkese laf yetiştirmeye çalışan senken, ben nasıl triplere giriyor göründüm anlamadım? Kimseyi gücendirdiğinde yok. Sadece yaptığın şey ayıp! Yaptığın tek şey ortamı bozmaya çalışmak. Bunuda fikir belirtiyorum kılıfına sokmaya çalışıyorsun ama pek olmuyor. Söylediğin şeylere itiraz gelmemesini istiyorsan çözüm basit. Sende başkalarının söylediklerine itiraz etmeyi bırak. Herkes fikrini söylüyor.

BlaCk said:

Densiz oyuna başlayalı ne kadar oldu? Gerçekten merak ettim, baya böyle tecrübelisin heralde oyun hakkında bu kadar sevdiğine göre?

Bana soru sormadan önce, sana sorulmuş sorulara cevap vermelisin. Konuşmayı tek taraflı bir yerlere götürme çabasını anlayamdım? Bu bir sohbetmi yoksa tepemizde gezen öğretmen gibi bizi sorguya mı çekiyorsun pek anlaşılmıyor. Önceki mesajımda sana bir kaç tane soru yöneltmiştim.

Cevaba gelince: Oyunu ne kadar oynadığımın ne önemi var ki? Sen ne kadar oynamıştın? Daha doğrusu oynarken ne yapmıştın oda önemli.
(oyun çıktığında ilk 2 ay oynamıştım. Bu oyun süresi içerisinde "legendary" farmı için 1 saat bile harcamadım. Gold kasma ile hiç uğraşmadım. Çantamda 10g den fazla olmamıştı. Öyle günde 5-10 dakika felan oynamadım. 3 günde 80 oldum sonrasında ise, günlük 3 saat felan takıldım)

Şimdi yeniden bir hesap aldım. Gold satın aldım. Aynı günü 80 oldum. Ertesi gün seti dizdim. Dün ve önceki günde dungeon dan almam gereken şeyler için günde 2 kez o dungeon a ait her path e girdim (toplamda 12 kez oluyor. Tanesi 15 dakika felan) Sana göre bu kadar para harcamak salakça gelebilir fakat ben oyunu ilk aldığımda 2 ay eğlenmiştim. Şimdi durumun daha iyi olacağını düşündüğüm için bu şekilde bir yatırım yaptım.

Birde oyunu bu kadar seviyorum diye birşey yok. Daha iyi birşey bulamadığım için ve item yarışından sıkıldığım için bunu oynuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kişiye fanboy dedim onda da topic boyunca adam her karşıt görüş bildirene her oyunu beğenmeyene karşı oyunu sanki maaş alıyormuşçasına savunmuş. Densiz 2 gün önce oyuna account alarak başlamış olduğunu biliyorum, çoook uzun aylardır oyundan uzak olduğunu da farkettim, ve buna rağmen oyunda sanki 500 saat geçirşmişçesine gaza geliyor olman içinde ki oyuna para verdiysem kimse laf edemez içgüdüsünü körüklüyor malesef. Görünen köy klavuz istemez, ben sadece oyunu beğenmediğimi ve oyunun kötü olduğunu belirttim. Tekrar ediyorum oyuna para verdiysem belli bir zaman harcadıysam oyun hakkında istediğim yorumuda eleştriyide yaparım, sen bundan rahatsızlık duyuyorsan ki sen sonradan dahil oldun sana karşı edilmiş hiçbir laf bile yoktu, o senin sorunundur. Baya bildiğin 15 yaşında liseli gibi para verdiysem sen bu oyunu kötüleyemezsin mantalitesindesin.

Sen belki anlamsız ve sıkıcı, tekdüze şekilde pvp yapmayı seviyorsundur guild wars 2'de ya da seveceksindir(daha doğru düzgün oyun tecrüben olmadığını gözealarak) o tek düzelik hoşuna gidiyodur belki, o capture pointten o capture pointe koşturmayı ya da nebileyim WvW'de uçsuz bucaksız koşturmayı şahane buluyosundur bunlar beni zerre kadar ilgilendirmiyor ben size çıkıp hiç bir zaman oyunu nasıl seviyorsunuz nasıl başarıyorsunuz demedim oynadığım oyunu beğenmediğimi söyledim, hiç bir şekilde hakkın yok buna karışmayada. Bebeler gibi yok huzurum bozuluyor yok ortamı bozuyor tafraları çok komik duruyor inan bana. Yeni ayakkabı almış bir çocuğun, arkadaşı ben o ayakkabıdan kullandım ve hiç beğenmemiştim dediğinde, çocuğun ağlayıp annesine şikayet etmesinden farksız yazdıkların.

Bir de benim itiraz ediyor olduğumdan bahsetmişsin ne itirazı yahu? Tek yaptığım satın aldığım ve oynadığım bir oyun hakkında yorum yapmak. Nasıl bir kafa yapısıdır bu nasıl bir hoş görüsüzlük ve benmerkezciliktir? Herkes sizinle aynı görüşte olmak mı zorunda? Oyunu beğenmeyenlerin olması ve bunu ifade etmeleri size dokunuyor olması temel problem, bu bencillikten kurtulman gerek en yakın zamanda.

Ayrıca komik olan, belki 2 ay oynadıktan sonra acaip sıkılacağın bir oyun hakkında burada paragraflar diziyor olman. Yani hiç olmaz zanletme sıkılıp bırakabilirsin ve pişman olabilirsin bu yazdıklarından.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...