Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Polise Kör Eden Fener

moriarty

Öne çıkan mesajlar

yetmez ama evet.
astımlıları öldürdünüz birazda epilepsili öldürün kontrolsüz gücünüzle

http://www.ntvmsnbc.com/id/25407283

said:
Toplumsal olaylarda kullanılan biber gazının insan sağlığına verdiği zararların tartışıldığı ortamda, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yeni bir adım geldi.

Emniyet, geçici körlüğe neden olan el fenerleri almaya hazırlığında. AL AL ZENGİN EDİN BİRİNİ

İhale sürecinin önümüzdeki günlerde başlayacağı, fenerlerin suç ve suçlularla mücadelede kullanılacağı kaydedildi. TABİ

İlk etapta asayiş, çevik kuvvet ve trafik ekiplerine dağıtılacak oaln fenerlerin, öncelikle hava karardıktan sonra gerçekleşecek toplumsal olaylar ve asayiş suçlarında kullanılması planlanıyor. PLAN LOL*

Fenerlerin, ışığı dağıtmadan yüzlerce metre uzağa kadar gönderebildiği, doğrudan insan gözüne tutulduğunda birkaç dakikalık geçici körlüğe neden olduğu ifade edildi. İFADENİZE

Ayrıca fenerlerin, ileriki safhalarda sınır güvenliğinde de kullanılabileceği kaydedildi. UFO DÜŞÜRÜRZ
Sosyal ağlarda paylaş

la muhalefet suç değil mi.

yüksek lümenli olması dışında nasıl etkisi olabilir bilmiyorum. daha çok self defense diye satılan ufak güçlü fenerler var sadece. hani kalabalık pankart açmış gruba falan kullanamzlar heralde. ama teker teker karakolda gözlerine sokup kalıcı göz hasarı falan vermeye kasabilirler sdfsdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
boyle yetersiz haberlere de ayrica sinir oluyorum.

ya fenerin modeli cinsi nedir hangi ulkelerde kullaniliyor, kim uretiyor? yazmiyorlar, direk gecici korluge neden olan diyip ilgi cekici ve tepki dogurucu vurgu yapip birakiyorlar.

mesela ingiltere'de ledlenser kullaniyor polis. gecen bir tane aldim ben de kendime gece fotograf cekimlerimde kullanmak icin. super otesi bir fener onundeki mercek de guclu led lambasinin verdigi isigi iyice toplayip nokta atisi yapiyor ve 4 tane aaa pil ile calisan fenerden 200 lumen aydinliginda isik alabiliyorsun isigi dagitmadan nokta atisi yapinca. hali ile de gozune dik tutarsan gecici korluk yapiyor.

ayni fenerden aliyorlarsa zaten polis icin standart bir fener bu.
Sosyal ağlarda paylaş

bazı polis için bunlara da gerek yok ya, direk çekip vuranı da var sağolsun. ne oldu acaba o sandalye çeken çocuğu öldüren polisin soruşturması. herkes unuttu tabi çoktan.
bir de hamile karısını hastaneye yetiştirmeye çalışan adamı dövenler vardı, onlar adam öldürmedi gerçi ondan "bişeycik" olmaz.
allah belasını versin böyle ülkenin.
aha tam bu kafalar buyrun
http://www.youtube.com/watch?v=qQgVgb-XLho
Sosyal ağlarda paylaş

DynamicK said:

boyle yetersiz haberlere de ayrica sinir oluyorum.

ya fenerin modeli cinsi nedir hangi ulkelerde kullaniliyor, kim uretiyor? yazmiyorlar, direk gecici korluge neden olan diyip ilgi cekici ve tepki dogurucu vurgu yapip birakiyorlar.

mesela ingiltere'de ledlenser kullaniyor polis. gecen bir tane aldim ben de kendime gece fotograf cekimlerimde kullanmak icin. super otesi bir fener onundeki mercek de guclu led lambasinin verdigi isigi iyice toplayip nokta atisi yapiyor ve 4 tane aaa pil ile calisan fenerden 200 lumen aydinliginda isik alabiliyorsun isigi dagitmadan nokta atisi yapinca. hali ile de gozune dik tutarsan gecici korluk yapiyor.

ayni fenerden aliyorlarsa zaten polis icin standart bir fener bu.

Hurriyette galiba modelini vermislerdi fenerin. 400 lumen diyor gucune. 150 usd fln fiyatı

Hah bu işte;

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22189020.asp
Sosyal ağlarda paylaş

Abi kör eden fener deyince sanki böyle polis her tuttuğunu kör edecek gibi anlıyor millet ya.

Gazeteye baktım sabah, bu ne biçim başlık lan dedim önce. Sonra araştırdım netten, daha sonra haberi yapanlara "gerizekalı" dedim elbette.

Sanırsın ışın kılıcı dağıtıyorlar. Bide biber gazından daha zararsız lan bariz. Biber gazı direk bi kitleye etki ediyor, suçlu suçsuz herkese rahatsızlık veriyor belirli bi alanda. Bi hamle ile 100 kişiyi rahatsız edebiliyor biber gazıyla polis. Bu nerde biber gazı nerde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...