Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Audiophile'lığa giriş ve gerekli ekipmanın temini

Kojiroh

Öne çıkan mesajlar

Esh said:

farklı konseptler yalnız.

Hi-Fi = 2 kanal

başta bunu kabul etmek lazım.

audioengine markası Mavi Hi-Fi tarafından ithal ediliyor.

Tabii ki farkındayım farklı konseptler olduğunu fakat eldeki imkanlar kaliteli bir müzik deneyimi için beni ona yöneltiyor zira İstanbul'da yaşamıyorum ve sahibinden ya da gg olmadığı sürece direkt alabileceğin yerler yok (yahut ben bulamadım).

Bildiğim kadarıyla Audioengine 5+'lar aktif yani amfileri var; o halde ortalama bir Xonar DX yeterli olur mu, amfi kovalamaya gerek var mı buna karşın?

Bir de rock ve metal için Audioengine değil de farklı markalara yönelmek daha doğru olur mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Kharon xonar Dx ile audioengine 5 sürdüğü için ona danışman daha iyi olur.

audioengine lerin olayı compressed music üzerine ihtisas yapmaları. Computer speaker dan ziyade, monitors for computers demek daha dogru olur.

zaten hi-fi dünyasının en büyük sorunu bu. source ne olacak, analog kayıtlar mı yoksa dijital dünya mı.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi ben seinheiser pc350'yi on board realtekten asus dgxe geçirdiğim zaman evet epey değişim olmuştu, e06'yı takıncada ses epey yükseldi.

STX o fiyat aralığını low end kulakıklara büyülü bir dokunuş yapabilicek kadar upgrade sağlıyor mu ? yoksa bu aletden tam verim almak için güzel bir kulaklık mı gerekli ?
Sosyal ağlarda paylaş

Esh teşekkür ederim evvela beni büyük bir hatadan döndürmek üzeresin. Açıkçası ilk düşüncem Z906 ile bir kaç sene idare edip sonra yavaş yavaş hi-fi toplamaya başlamaktı ama A5+ mevcutsa Türkiye'de (ki z906 ile aralarında büyük bir fark olduğu kanaatinde değilim) bu yola girebilirim.

Daha uygun bir çözüm için Edifier R2700'e ne dersin, tatminkar mı?

Bir de hepsiburada'da M-Audio Bx5a var.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Ne kadar low-end olduguna bagli. Philips Downtown ya da ATH M-50, Aurvana Live, HD 25, Noontec Zoro filan diyorsan ise yarar tabii.

PC 350' var marketing kurbanı olup aldım aslında memnun değilim diyemem asus dgxten sonra epey güzelleşti ama araştıramdım o dönem alırken karşıma çıktı param vardı pat diye alıverdim.

Şimdi topiklerde daha detaylı müzik tercihe göre kulaklık yada sistem toplama olaylarını görünce pc 350 fiyatına daha iyi aletler olabiliceğini yada daha ihtiyacıma göre aletler olduğunu gördüm.

Önümüzde ki ay düşünebilirim bi kulaklık ama pc 350'yi satmam gerek önce tabi aldığım fiyatın epey altına satmam gerekicek türkiye şartlarında artık kıyabilirsem :p
Sosyal ağlarda paylaş

Sorieno said:

Esh teşekkür ederim evvela beni büyük bir hatadan döndürmek üzeresin. Açıkçası ilk düşüncem Z906 ile bir kaç sene idare edip sonra yavaş yavaş hi-fi toplamaya başlamaktı ama A5+ mevcutsa Türkiye'de (ki z906 ile aralarında büyük bir fark olduğu kanaatinde değilim) bu yola girebilirim.

Daha uygun bir çözüm için Edifier R2700'e ne dersin, tatminkar mı?

Bir de hepsiburada'da M-Audio Bx5a var.

gördüğüm kadarıyla aktif monitörlerde audioengine 5+ ın rakibi yok pek. M-audio ve KRK nın modelleri var ama review okuman lazım. Türkiyede hepsini yan yana dinleme imkanı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...