Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Audiophile'lığa giriş ve gerekli ekipmanın temini

Kojiroh

Öne çıkan mesajlar

UPS'in bi arkadaşa 130$'lık şey için "yea 500 lira ver çekiyim sana gümrükten" dediğini duymuştum, o tarz bi şeyi kastediyosundur belki sdf

DGX için yine sanalmarketim'de haberci koydum, stoklara girsin onu da yapıştırcam. Bi sonraki maceramda Essence STX, HD650 falan alırım sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Ben PIC almıştım ve hızlı olsun diye adam DHL'e vermiş. Gümrüğe bırakıp çıktım :D

Benim ebay alımım >170 olmuş durumda. Yaklaşık olarak da 10-12 kez gümrüğe gitmem gerekmiştir ve hiç birinde TR fiyatları referans alınmadı.

Şöyle de bir anımı anlatayım; 2 tane black&decker şarjlı süpürge almıştım zamanında. Buradaki satış fiyatının 2/5'ine. Tabiki gümrüğe takıldı. Amcamla gittik. Amcam 'yahu annelerinin doğumgününe çocuklar hediye almak istemiş' diye ayak yaptı falan derken KDV falan ödemeden aldık geldik :P

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Yahu başıma iş gelir diye de büyük yazdım ama :P
Peripheral Interface Controller

Böyle yazınca da bir halt biliyorum sanılacak :D Üretimi sonlanmış bir üründü ve TR piyasasında bulamamıştık. Yazılımı revize etmek yerine ihtiyaç miktarında USA'dan alım yapmak daha mantıklıydı ama mantığın bittiği yerde DHL/TNT başlıyormuş; bilemedik :(

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet yurtdışından ürün getirtenlerin dikkat etmesi gereken en önemlşi nokta bu ,gümrüklimitinin üstünde bir ürünse Devlet postahanelerini kullanın , 20% fix vergi ile kurtulun.
UPS /FedEX vb kargoları kullanırsanız vergi + ardiye parası + gümrük hizmeti + komisyon + ++++++ diye yazmaya başlıyorlar.

paramecium said:

Yazılımı revize etmek yerine ihtiyaç miktarında USA'dan alım yapmak daha mantıklıydı ama mantığın bittiği yerde DHL/TNT başlıyormuş; bilemedik :(

Sosyal ağlarda paylaş

olm hong kongdan alpine head unit getirttim ben, 150 ydi o zaman sinir alet de 180 miydi neydi. biraz az yaz demistim cinliye, herif arac yedek parcasi yazmis 50$ koymus bi de ayi.

herneyse gumruge gittik falan trt bandrol parasi aldilar bi ama kdv falan vermedim. herif ne kadar reelde bu dogru soyle gibi bisi dedi. dedim 130$ bu az yazmislar biraz. oyle bi sikinti cikmamisti.

en son 2012da polo gti icin ingiltereden hava filtresi almistim ("polonun gti i mi cikti abi?" zamanlariydi) royal maille geldiydi. oda pahali bisi deildi de aninda geldi kapiya ptt ile. royal maille daha once bissuru bok pusur gonderttim, sorun olmadi hicbiri.
Sosyal ağlarda paylaş

ok burdan aldigim referanslarla kraliyet ailesinin guvenini kazandim o zaman siparisi veriyim insallah gumrukte sorun cikmaz kargo dahil 115 ingiliz sterlini tuttu kesin cikicak ya du bakalim.

Adamlara mail aticam ama once 2 tane bisi isteyip totalda 75 er euroyu gecmicek sekilde faturalamalarini insallah yahudi bi ingilize denk gelirimde kastirmaz fljk
Sosyal ağlarda paylaş

Evet , devlet postanesi ( PTTT nin o ülkedeki karşılığı ) + tracking number veren bir servis seçilmesi. Tracking number la paket nerde izleme şansınız var ,paket kaybolma durumlarını büyük ölçüde engelliyor.

GreenPeace77 said:

özel kargo şirketleriyle gelince fiyat çokmu yükseliyor ? hangi yolla getirtmeli normal posta filanmı ?
Sosyal ağlarda paylaş

Kojiroh said:

Kulaklık: Audio Technica ATH-AD700 (kafa bandı açık olduğu için G35'in aksine kafamı delmeyecek)

Bunu kullandim ben 2-3 sene kadar once, fakat hayatimda kullandigi en dandik malzemelerle yapilmis kulaklikti. Genelde kulakliklari cok kullandigim icin hor kullanirim. 3 tane px 200, bi tane de mm 550 oldurdum. Fakat bunlarin hepsinin sesi gitti, sag ya da sol kulakliktan ses gelmiyodu. Audio technica lego gibi kirildi resmen ust tarafi.

Ust kafaya gelen bolum evet rahat ama cok saglam degil, ikincisi kablosu essek gibi uzun. Surekli sandalyeye birseye dolaniyor, paso cozmek zorundasin.

Kendi adima sennheiser dan sasmamaya karar verdim, ama bose gibi baska markalarda var tercih edilebilinecek. Audio technica belki baska bir urunde baska bir zamana, ama cope atacak param oldugu vakit.

Ses kalitesine bisi demiyorum guzel tabii, ama dizayn da sicmislar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Az önce Sennheiser CX300-II'im sizlere ömür oldu, ben de gaza gelip bi Brainwavz M2 bi Shure SRH-440 yapıştırdım. Shure'ı D&R'dan aldım, Brainwavz'ı da http://www.mp4nation.net/ burdan.

2.si Fedex ile gelicek, ne kadar sürede geldi, nasıl geldi, aletler nası falan yazarım gelince sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Kojiroh said:

Az önce Sennheiser CX300-II'im sizlere ömür oldu, ben de gaza gelip bi Brainwavz M2 bi Shure SRH-440 yapıştırdım. Shure'ı D&R'dan aldım, Brainwavz'ı da http://www.mp4nation.net/ burdan.

2.si Fedex ile gelicek, ne kadar sürede geldi, nasıl geldi, aletler nası falan yazarım gelince sdf

Bende m2 ve kampanyasıyla fiiO e06 istedim fakat fedex itlik edip batarya taşımam demiş firmada çakal bunu bile bile yinede o seçeneği koymuş, honk kong bide herifler ben uyurken çalışıo geçen 5 te kalktım paypaldan 10 dolar daha yolladım öle honk kong EMSle verdiler kargoya. neyse ki adamlar duruma hakim çok alışveriş varmış türkiyeden PTTnin expressine vericez ordan direk takipe devam edebilirsin dedi.

honk kong maile güveniorumda pttye güvenemedim yaw.

Yani burdan isticekler dikkat etsin bataryalı ürünler fedexle gelmio kısaca.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Sunu alacagim ben: http://www.head-direct.com/Products/?act=detail&id=113

Guzel gorunuyor. Macbook'a benzer karakterde ama epey daha ustun kalitede ses cikisi var. Downtown'larla kullanmak icin ideal gorunuyorlar. Audiophile grade degil ama, Downtown da audiophile grade degil ama. Rdio icin kurdum setup icin ideal urun ama. Fiio daha iyidir gerci ama merak ediyorum bu markayi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Konu başlığı Virus tarafından Audiophile'lığa giriş ve gerekli ekipmanın temini olarak değiştirildi
  • Yeni Oluştur...