Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Audiophile'lığa giriş ve gerekli ekipmanın temini

Kojiroh

Öne çıkan mesajlar

Stoner rock falan dinliyorum genelde. Grado Sr80i istiyordum ama onun da open olması işime gelmedi. Koss PortaPro'yu da dayanıklılığı yüzünden tercih etmedim, çünkü her elime aldığım şeyi az ya da çok zarara sokmakla ünlüyüm. Nihayetinde yolculuk kulaklığı yapmak istiyorum bir açıdan ATH-M50'yi.

Belki MDR V6 daha iyi, dengeli bir alternatif olabilirdi müzik arşivim için. Bundan sonra Beyer DT770'e upgradelerim belki. Ne dersin?
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Bir kere bu 5.1 diyefilan gecen oyun kulanliklarinin kalitesi kotu. Genel kullanim icin dengeli, mid agitlikli seyleri oneririm ben. Daha yeni anlattigim 180TL'lik Citiscape Downtown'lar ondan daha iyi ses kalitesi verebilir, kendilerini denemedim ama head-fi'de okuduguma gore soyledim bunu.

Yapma etme yahu 700 tl değerindeki headset ile giriş seviyesi modeller arasında fark yok demişsin resmen :) Düzgün bir ses kartı ile kullandıktan sonra bunlar öyle çok geri planda kalacak kulaklıklar değil.

http://www.hardwareheaven.com/reviews/1176/pg5/razer-chimaera-51-wireless-gaming-headset-review-conclusion.html

Ha dersen ki fiyat olarak eş düzeydeki bi beyer 990 daha iyidir bak ona ses çıkaramam. Her gaming etiketini taşıyan kulaklığa kötü dememek lazım bu yüzden nihayetinde iyisi var kötüsü var.

Benim soruyu sorarken ki amacım da şuydu. Şimdi Turtle Beach gibi bir headsete 300 dolar vermek gibi bir seçenek var elimde diğeri ise beyer ya da sennheiserın (ya da tavsiye ile gelecek başka bir markanın) eş değer fiyattaki bir kulaklığı + masaüstü bir mikrofon. Oyunlarda duyduğum sesler detaylar vs yönünden bir kaybım olur mu gaming olmayan bir kulaklık kullanınca ? ve bu fiyat aralığındaki kulaklıklar arasından hangisini tercih etmek gerekir ?

Teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Su konuya her baktigimda cicili bicili oyun kulakliklarina bayildiginiz 3 haneli dolarciklar icin icim ciz edio. "Cok fark olurmu?" diye soruyosunuz ya, aslinda o farki oyunlarda falan insan kulagi nekadar anlar cok tartisilir.

Ben oyunlari suan studyo monitörleriyle oynuyorum, "hasktir sese bak, nasil bi detay vayyyyy" diyemedim daha bi :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Bu dedigine 700TL verdiysen dolandirilmissin bu arada, retail fiyati 199$ Razer'in soyledigi. Benim dedigimin Philips'in soyledigi retail fiyati ise 99$. Downtown daha iyi ve, evet. 100$ alti en iyi kulakliklardan Downtown, bu Razer ise 199$'lik 5.1 bir oyun kulakligi.

En basta 5.1 olmasindan kaynaklaniyor sorunlar, kullanilan motorlarin kucuklugunden, alette yapilan digital ses oynamalarina kadar muzik icin kendini uygunsuz kilan bir suru derdi var. Muzik kulakligi degil yani, ancak 40-50 liralik kulakliklari gecebilir ses kalitesinde muzik dinlerken. Oyun amacli oldugundan karakteri de farkli.

Sana ne gerekli bilmiyorum ama, casual oyuncuyum ben zaten. Sadece RPG'leri oynuyorum ciddi ciddi.
Sosyal ağlarda paylaş

Grado hakkinda yorum yapanlar, bide yapamayanlar olarak ayirt etmek lazim bi kere interneti.

Ondan sonra iem lerin soundstagelerini bi hoparlore veya headphone a gore cok farkli bi mantikta yarattigini irdelemek lazim.

igi bi iem in olabilecegi kadar grado ya yakin. gayet airy , smooth, ve standart grado groove una sahip. Kullandigin tip e gore, kulagina takma seklin, hatta kulaginin sekline gore de bir gradoya yeterince uzak.

bence makul.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Bu arada oyun donaniminda genel olarak var sanirim bu.

99$ retail, ben burada 175TL verip aldim. Ankara Dost'tan.
199$ retail, burada 700TL'ye satiliyor.

Ne istir bu? Oyun donanimi isine mi girsek?

http://www.sanalmarketim.com/urun/ebc3b4facd6fa224f4b6b8a45b863ee9/RAZER-Chimaera-5.1-Kablosuz-Mikrofonlu-Gaming-Kulaklik

:d

Pc donanım ürünlerinin hepsi bizde uçuk fiyata sahip bunların da nasibini alması şaşırtıcı değil aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

Shure SRH-440 geldi bu arada ve ilk görüşüm: bu alet bi harika dostum.
Tabii kullandığım ilk adam gibi kullaklık gibi bi şey, ama şu kıytırık AC97 ile bile şu ana kadar kullandığım bütün kulaklıklara basar. Tiz olması gereken şarkılarda tizleri, bas olması gereken şarkılarda basları çok çok rahat ayırt edebiliyorum. Ki daha burn in yok bi şey yok, ses kartı kıytırık.

Yakın zamanda hiç olmadı bi Xonar DGX yapıştırcam.

Of orgazm olmuş vaziyetteyim şu an, Brainwavz M2'den sonra ilaç gibi geldi. Klasmanlar farklı tabi ama sori :(

Edit: Hiç duymadığım sesleri duyuyorum şarkılarda ki, istediğim işte buydu. Artık bu şarkılar bi daha asla eskisi gibi olmicak ve başka kulaklıkta dinleyince bu tadı vermicek sdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Xonar sart degil, sirf muzik icin yapilmis DAC'lar var ayni fiyatlara, onlardan al. Oyun, film gibi seyler icin elindeki yeter zaten.

Mesela: HRT Music Streamer (ucuz degil) al ya da X-Fi HD 2.1. Bu Creative'den cikan ender muzik donanimlarindan. Hifimediy de ucuz ve guzel uretiyor diyorlar ama hic denemedim ben.

Yukarda yeni bir USB DAC/AMP aldigimi soylemistim, sirada bu var benim icin, sonra ben de X-Fi HD alacagim bir tane.
Sosyal ağlarda paylaş

Yani plastik ama kötü değil kalitesi. Kafa delme olayı da G35'teki kadar değil ama çok uzun süre kullanamadım henüz. Biraz ağrıtabilir gibi geldi.

İncelemelerinde biraz rahatlık konusunda problemli olduğunu söylemişler. Bakalım artık görcez.

Edit: Bu arada amp şart gibi çünkü gece etrafta çok ses yokken bile Windows'un sesini %30 falan yapmak zorunda kaldım duyabilmek için. Gün içinde 50'e getirmem gerekir ki; kıytırık kulaklıklarda (Microsoft Lifechat LX-3000 mesela) bile %20lerde takılıyodum ben. Kısık sesle dinlerim bi de.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
O X-Fi'ye kesin bak ama, AC97 idare eder bir kart olsa da o kadar iyi degil. Ilk yapman gereken sey ama (vaktin varsa hemen simdi yapman gereken) AC97 icin kernel streaming kurman. Bu: http://www.foobar2000.org/components/view/foo_out_ks

Olmazsa bunu dene: http://www.foobar2000.org/components/view/foo_out_wasapi

Amp kullanmanin tek nedeni volume degil bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
GERGE said:
http://www.head-direct.com/Products/?act=detail&id=113 Bunu aldım şimdi

SIte US sitesi gibi gorunuyordu ama Cin'den yolluyorlarmis, onceden soylememislerdi bunu, US'den bekliyordum ben,

Burada durdus ayrica, Head-Direct mallari sadece suradan track edilebiliyor ulkeye girene kadar: http://www.ejs.com.cn/en/ Sanghay'dan cikmis 22'sinde, 24'unde Hong Kong'a varmis, bu sabah da Dubai'ye dogru yola cikmis.

Hem DAC (Realtek disinda, kotu o), hem de amp olmadan muzik dinleyenler icin ne kadar uygun anlatirim elime gecince ama surada guzel oldugunu soyleyen bir elestiri var: http://www.headfonia.com/hifiman-express-hm-101/ Umutlandiriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...