Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Audiophile'lığa giriş ve gerekli ekipmanın temini

Kojiroh

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Geldi simdi, 6 gun surdu. 10 dolarlik kargo icin iyi. Normal posta degilmis hem, EMS daha bir farkli oluyormus. Imza alip ve kimlik gorerek ile birakmislar anneme (bir 20 dakika evden ciktim, o arada gelmis hemen), hemen ardindan da beni arayip haber verdiler. Actim, kurcaliyorum simdi.

SIte epey iyiymis yani, tavsiye ederim alisveris icin. Hayatimda gordugum (acik ara hayatimda gordugum) en saglam paketti. Normal paket, icinde bir siyah paket daha, icinde tamamen su cit cit diye patlayan seylerle sarili bir bir suru sunger, sungerin oltasinda bir kutu. Sikica da bantlanmis hepsi.

Site buydu: http://head-direct.com/

Paket izleme de buradan yapiliyordu: http://www.ejs.com.cn/en/ (benim kod bu: 2011005701 , nasil bir yol izledigini kendimiz gormek isterseniz)
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Sonra anlatirim soran olursa ama ilk izlenim:

MacBook Air dinledigim en iyi internal audio'lardan birine sahip bir dizustuydu, bu, InnerFidelity'de yazdigi gibi, kat kat daha iyi ondan.

Ses asiri analog geliyor, sanki tup amfiden geciyormus gibi. 16 bit oldugu icin sadece ust seviye seylere uygun degil ama streaming music icin kullanacagimi soylemistim, Deezer ile kullaniyorum su anda. Muzik epey daha iyi oldu bununla. Hem DAC hem de amfi olmasi iyi. Farkli turlerle bir denedim, genel olarak dengeli bir alet, buna uymaz diyemiyorum o yuzden.

Tavsiye ederim yani, eger cok para harcamak istemiyorsaniz, sadece 150-200 TL'lik bir kulaklikla dizustunden lossy muzik dinleyecekseniz alin. Hifiman zaten bu portable isini en iyi yapan firmalardan. Flac dinleyecekseniz almayin hic.

Analogumsu karakteri cok guzel olmus, sicak bir. Hos. Amfiye en cok ihtiyaci olan (bence) senfonik eserlerde performansi epey iyi.

Ses o kadar temiz degil, sessiz yerlerde altta hafif bir noise var, bazen hafif citirdiyor (analog citirdamasi gibi, sesi bozmadan). Fiyati belli zaten. Ama bu minik seyler bile ses karakter kalmis gibi, kullanilan DAC'i biliyorum, normalde sessizdir ama bu kadar guzel ses de vermez. Analitik gibi bir kani birakmaz. Ne yapmislar bilmiyorum Hifiman'de ama 50$ altina gordugum en faydali muzik aracini uretmeyi becermisler. DAC uzerindeki oynamalari sanirim bu naise'e neden oluyor ama bu oynamalar nedeniyle bu kadar basarili olmus ses de.

Tek sevmedigim yani ilk bakista paril parlayan mavi ben calisiyorum isigi. Gece uzerine bir sey koymak gerekecek.

Sonuc olarak dizustunun uzerine cok iyi bir gelisim muzik konusunda. Zippo boyutunda olmasi da iyi, cebe koy, arkadasa git.
Sosyal ağlarda paylaş

Lol olaya gel, Elbow'un şarkılarını dinliyorum Youtube'da, Lippy Kids'in stüdyoda canlı çekimine denk geldim, izlerken bi baktım adamların kulaklarında Shure SRH-840 var. Yabancı filmde Türk lafını duymuş gibi sevindirik oldum lan sdjkhf

http://i.imgur.com/pvjLjhG.jpg

Bu arada çok memnunum benim SRH-440'tan. İlk başlarda biraz kafama baskı yapar gibi oldu ama en azından alnıma yaslayarak rahatlatabiliyorum bi süre. Öyle takınca bile ses kalitesinde hiç kayıp olmuyo gibi bi şey.

Tek sıkıntım coiled kablo olayı, kasaya 90 derece açıyla ve yaklaşık 1.5m mesafede oturduğum için biraz geriliyo kablo, bi yere tutturup gerginliğini azaltmam gerekiyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Nessaftw said:

http://www.sanalmarketim.com/urun_liste/?ref=%2Csxbiu%3A253&sxpg=1&sxsiti=fi-za

Razer Chimaera 5.1 kullanıyorum harici mikrofon almayı düşünüyorum o yüzden mikrofonsuz kulaklıklara bakmaya karar verdim.

Burada yer alanlar için yorumunuz ne olur ?

Şuna bi yorum alabilir miyim aklımda iki kulaklık var ama bütçe konusunda bu denli yukarı çıkmaya değer mi tam kestiremedim.

AUDIO-TECHNICA ATH-AD1000

AUDIO-TECHNICA ATH-A700x

A-T kulaklıkları bunlara değer mi yoksa aynı parayı yurt dışından farklı bir ürün alarak mı değerlendirmek yerinde olur ?
Sosyal ağlarda paylaş

Brainwavz çok kötüymüş lan, ses hala boğuk, malzeme kalitesi yerlerde. Kablonun kulaklıklara girdiği yerdeki kopma koruyucularının (adı ne bilmiyorum sdf) yapıştırıcısı çok kötüymüş, aşağı yukarı oynuyo şimdi ikisi de. Sonra kulaklıkları sabitleyen ufak metal çubuklar da dönmeye başladı falan.

En azından bi dahakine ne alırım bilmiyorum da ne almam biliyorum artık sdfsdf
Sosyal ağlarda paylaş

Kojiroh said:

Brainwavz çok kötüymüş lan, ses hala boğuk, malzeme kalitesi yerlerde. Kablonun kulaklıklara girdiği yerdeki kopma koruyucularının (adı ne bilmiyorum sdf) yapıştırıcısı çok kötüymüş, aşağı yukarı oynuyo şimdi ikisi de. Sonra kulaklıkları sabitleyen ufak metal çubuklar da dönmeye başladı falan.

En azından bi dahakine ne alırım bilmiyorum da ne almam biliyorum artık sdfsdf

Abi ben cok memnunum ses cok bass sevenler icin evet yani bass disindada tatmin edio cok fazla beklentisi olmayan için ama kaltesinde bir problem göremedim o dediğin lastik parça kolay takılıo sıkışıo bide yerine metallerde vidali zaten dönmesi normal o plastiklerde yapıştırıcı yok eğer aşşa kayarsa ittir güzelce oturt yerine tekrar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...