Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

PastorOfMuppets

Öne çıkan mesajlar

Borastus said:

Lopeth said:

mgs4 den sonra daha ne yapabilir demiştim, oha yani artık adam mutlak oyunu çıkarıcak

mgs1 i söylememe gerek yok efsane bana göre, çogu insanın aksine 2 yi baya severim ben. mgs3 de baya iyiydi ancak 4 şu bana göre

http://www.youtube.com/watch?v=7kNrIn8H32c

ya arkadaş neden bütün her şeyi nanomachine ile açıklamaya çalışıyorsun. kafaya mermi yiyip ölmemeyi nano ile açıklamaya çalışmakta olmaz ki. gerçi sen gameplay olarak demişsin sanırım o bakımdan daha da sıkıntılı oyun.

http://i2.kym-cdn.com/photos/images/original/000/511/046/0e9.png
Sosyal ağlarda paylaş

Borastus said:

Lopeth said:

mgs4 den sonra daha ne yapabilir demiştim, oha yani artık adam mutlak oyunu çıkarıcak

mgs1 i söylememe gerek yok efsane bana göre, çogu insanın aksine 2 yi baya severim ben. mgs3 de baya iyiydi ancak 4 şu bana göre

http://www.youtube.com/watch?v=7kNrIn8H32c

ya arkadaş neden bütün her şeyi nanomachine ile açıklamaya çalışıyorsun. kafaya mermi yiyip ölmemeyi nano ile açıklamaya çalışmakta olmaz ki. gerçi sen gameplay olarak demişsin sanırım o bakımdan daha da sıkıntılı oyun.

AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
Sosyal ağlarda paylaş

The Philosophers, Birinci Dünya Savaşı sırasında Amerika, Sovyetler Birliği ve Çin’in en varlıklı ve etkili on iki ailesi tarafından Almanya, Avusturya-Macaristan ve Türkiye’ye karşı güç oluşturmak için kurulmuş, sonradan da insanların iyiliği için dünyanın geleceğini kontrol etmeyi kendine amaç edinmiş bir organizasyondur. Amaçlara ulaşılması için Philosopher's Legacy (Filozofların Mirası) fonu kurulur ve fona 100 milyar dolar para yatırılır (1945’deki bu para 1964 şartlarında 600 milyar, günümüzde ise 1 trilyon dolara eşdeğerdir). Bu fon sayesinde PHILOSOPHER, Birinci ve İkinci Dünya Savaşları arasında kendi devletlerinin neredeyse tüm politik hareketlerini kontrol eder. Hatta karar organı olan on iki kişilik Wisemen Komitesi, kendi ülkelerinde yönetim için kimin seçileceğine veya eleneceğine bile karar verirdi. Bu güçle ülkelerini yönettiler ama İkinci Dünya Savaşı’nın ardından komite üyeleri birer birer öldü ve organizasyonun ulusal kolları birbirinden ayrılmaya başladı. Yeni üyeler barış yerine savaşların olmasını ve böylece dünya dengelerinin istedikleri gibi yönetilebilmesini istiyorlardı. Organizasyonun para akışını kontrol eden kişi (Albay Volgin’in babası) sadece Rusların örgütte tam kontrole sahip olması için mirası çaldı, parçalara böldü. İsviçre, Avusturya ve Hong Kong da dahil olmak üzere dünyanın çeşitli bankalarına dağıttı. Hesap bilgilerini ise bir mikrofilmde topladı. Parayı üç ülkeden hangisinin çaldığı bulunamadığı için kimse cezalandırılamadı. Snake Eater Operasyonunda mirasın yarısı altı sene sonra, KGB’nin elindeki diğer yarısı ise 1970’de Amerikalılar’ın eline geçti ve Amerikan kolu organizasyondan tamamen ayrılarak ismini The Patriots (vatanseverler) olarak değiştirdi. 2009 yılında Patriots, Amerika’daki tüm bilgilerin dijital akışını kontrol eden bir program ile ülkelerini kontrol etme fikri üzerine yoğunlaştı. Bir diğer ismi de La-Li-Lu-Le-Lo olan bu organizasyonun da on iki kişilik bir komitesi vardı ve kimliklerini “atanan” ABD Başkanları dahil kimse bilmiyordu.

Spoiler a alamadım yandaki iconlar çıkmıyor tablette :/
Sosyal ağlarda paylaş

ya sikayet gelio bazen bole yilda bir, heyecan yapiyorum meger spoiler tagi icinmis :( MUTSUZLUK ehueheue

la li lu le lo iste sansur kelimesi hemde kawaii, NANOMACHINES kullanilan askerlere patriots dan bahsedince otomatik "la li lu le lo" yu duyuyorlar

surda hem epic muzik hemde meryl in tepkide vardi 10:20 civari:

http://www.youtube.com/watch?v=iOisEQrt5g4

japonca seslendirmenin ne kadar pro oldugundan daha yakinmiycam :P jennifer hale disinda guzel seslendiren yok ingilzice kadroda, hayter berbatti zaten heh

bu arada steamden oyunu yuklemeden properties e girip dili japonca secince japon versiyonu yukluyor, menulerin ve altyazilarin ingilizce olmasini oyuna girerken seciosunuz. ben dun bosu bosuna 2 kjere idindgim ground zeros u ole :(
Sosyal ağlarda paylaş

Mgs4 vid ini izleyince aklıma geldi de.

Valla ben bu seriye raiden ı bir türlü yakıştıramadım hele mgs4 ve sonrası atmosferin ciddiyetini fena bozdu. Mgs2 de fazla yeto tasarlanmış haliyle sonrasında da abartılan haliyle.

Tamam sci-fi seviyorum eger başından ufak bir alt yapıyla verilip sunumda da abartılmazsa dünyanın 4 eşit parçaya bölünüp yaşam formlarının hayatını sürdürmesini bile sorgusuz kabullenip dert etmem ama mgs serisine bir türlü raiden ı oturtamadım yani havasını kaçırdı.

Bu yüzden mgs:3 snake eater, peacewalker ve şuanki mgs:5 çok daha ciddi, çok daha realist ve tam serisinin karakteristik halini yansıtıyor.

Serinin devamı gelicekse ya da 5te; umarım japonya da üniversitelerde anket yapıp kızlara snake oyuna başlamak için cezbedici imaj yaratmıyor diye getirilen raiden gibi gereksiz bir karakter eklemezler.
Sosyal ağlarda paylaş

Modern kısmının NANOMACHINES BITCH! şekline dönüşmesini bende pek beğenmiyordum. Bunun yanında Japon oyunlarında biraz abartma huyu var ama cidden. Peace walkerda mesela Metal Gear'ı yönlendiren AI'yı yok ediyorlar. Metal Gear çalışmaya devam ediyor:

- Hala nasıl çalışıyor!?

- Çünkü beyniyle değil kalbiyle çalışıyor ♡

Ben: >_> gerizekalı mısınız

Böyle abukluklar haricinde big boss'un hikayesi bence de çok daha sağlam.

Edit: ya wormhole kısmına oyun mekaniği olarak bakınca çok rahatsız etmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...