Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Underrail

Silphatos

Öne çıkan mesajlar

şimdi uğraşamayacağım da

http://www.underrail.com/wiki/index.php?title=Metal_Armor

burdaki ss'te gördüğünüz gibi işte, q70 super steel q50 steel ve tungsten'den kötü threshold'a sahip. resistance daha iyi ama arada komik quality farkı var, şöyle diyim:

benim set: q90 + q80 plateler 3 tane = %48/26
super steel: q154 + 130/120/120 plateler = %68/25

super steel %20 daha iyi resistance, 1 threshold daha kötü. heat, energy filan çok daha iyi ve daha hafif, armor penalty daha az da penalty derdim değil zaten.

lakin bu super steel seti craftlayamıyorum çünkü 160 mechanics filan istiyor, workbench alıp üstüne +2 int food yesem bile craftlayabilmem şüpheli, muhtemelen 2 lvl daha filan isteyecek ben 18'im.

öte yandan 1str daha verip tungsten giyseydim son 10 lvl boyunca bu setin neredeyse aynısını (mech olarak daha iyisini hatta) zaten kullanıyor olacaktım ve saatler gömmeyecektim vendorlara.

hatta şimdi gittim vendorlara, tungsten ve düz steel aldım. aynı setup'la

q124-80 arası tungsten: %57/34
q125-90 arası steel: %54/30

q150 tungsten bulsam ağzına çarpacak demek. ha bir de bunlar katrilyon skill istemiyor super steel gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

super steel tam bir çöp.

popoyla gameplay tasarımı

Sam said:

super steel %20 daha iyi resistance, 1 threshold daha kötü. heat, energy filan çok daha iyi ve daha hafif, armor penalty daha az

lakin bu super steel seti craftlayamıyorum çünkü 160 mechanics filan istiyor

Resistance thresholddan önce kontrol ediliyor aynı anda değil, haliyle endgamede damagelar yüksek olduğu için threshold nerdeyse hiç devreye girmiyor. Physical başta dominant def statken yine ilerde önemini yitiriyor, asıl ağır damage bomba-mayın (fire) ve en büyük düşman energy weaponsdan. EW özellikle shield falan da iyi değilse yok ediyor, steel tek başına zayıf buna karşı.

Şimdi şansına 160 skill isteyen aka endgame bi component bulmuşsun, bunu craftlayamamaktan şikayet ediyorsun. Craftlarsan yine endgamede daha çok işine yarıyor ama popon? Ben o güzel popomu sağlam bi supersteel buluna kadar tichromela korumaya aldım, az bişi mechanical resistance kaybetmek kazandığın heat/energy resistance yanında önemsiz kalıyor.

Ha sen her tür armora yatırım yap, atıyorum pure physical damage yiyeceğini bildiğin yerde tungsten^3 giyip %75 resistancela dolan. Ama general purpose değil onlar, scoutlayıp ya da metagameleyip bulabileceğin şeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

neyse bir kere bulaştık zaten yapacağız ama metal armor'daki güya progress tam bir facia. resistance'lar iniyor çıkıyor, threshold öyle, külçe gibi, movement ve defans skillerini sıfırlıyor, giymek için tonla stat istiyor ve ortaya çıkan sonuç da hiç power armor gibi filan değil. bir sürü şeye resistance ya da threshold yok, çıplaktan farksız karakter.

hadi bakalım lvl 19'da hala craftlayamadığım şeyin faydasını oyunun son 1 saatinde mi göreceğim acaba.

ha bir de şimdi bunlara vest, foam ve spring bulmak lazım 90 üzeri kaliteli, bir 3 günümü de o arayış yer artık. core city haricinde şunları yüksek kalite satan bir yer var mı bari?
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

@arcane 2-3 check var upper underrailda bunlarla karşılaştığın, persuadele geçiyorsun bi tanesini, ilerde düşman olmayıp kendi motivelerini falan anlatıyorlar. Düz pata küte girince konuşamıyordun bile. SGSte de bi iki tane olması lazım, keza world üzerinde de var ikna edip öldürmediğin insanlardan genel bits&pieces lore alıyorsun.

hostile olmadığın sürece deep caverns'da onların hepsini bedavaya söylüyorlar.

Sosyal ağlarda paylaş

Core city ve foundry ana kaynaklar, Protectorate e katıldıysan fort apogee vendorları fena değildi. SGS keza arada upgradeli parça bulabiliyorsun.

Junkyard ve rail crossing vendorları sanırım bi noktadan sonrasını vermiyor endgamede faydasızlar. Ha bide öldürmediysen SGSin yanında Blainede iyi kalite ekipman oluyor özellikle silah parçaları. Ama bütün vendorların şahı tabii ki Al Fabet

http://www.underrail.com/wiki/images/5/5e/Hu1_l.png
Sosyal ağlarda paylaş

apogee'ye giremiyorum henüz, diğerleri de ısrarla 50-60 kalite mal pazarlamaya çalışıyor onu da bahşederlerse. real-time bekleyip, sonra rng ile stock'a item düşürüp, sonra da rng ile onun kalitesini belirlemek sistemini görünce anladım millet neden disassemble alın diyor. çekilecek eziyet değil çünkü şu, üzerimdekini kırıp onu kullansam gene daha kaliteli olacak vendorun sattığından.

üzerimdekini de vendorların hepsini 3-4 kere tavaf ederek alabilmiştim zaten. lvl'ım arttıkça kalite artar belki dedim, inadına düştü resmen.

bu oyundan 500 saat de playtime çıkar, 450'si alt+tab olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

zaman hızlandırma hilesi nedir bilmiyorum da bir kere metroda alttableyib bıraktım, o da coil spring bulmak içindi.

upper underrail'e gidip vendorunu açayım bari, geri dönüp eski quest'leri öyle bitiririm artık. tichrome bu kadar rezil olmasa onu yapardım çoktan.
Sosyal ağlarda paylaş

en iyi npc six. sonra eldein. sonra da jon the beautiful ahaha. BURGER VAR MI ABİ. çok salak npc aslında ama güldürdü diye yazdım.

o questline biraz shady. biraz değil epey shady eheh. ama minor faction var, vendorlar var :P mekanı çok güzel. ilerki questleri çakışıyordur öbür factionlarla. core city ve upper underrail için quest veriyorlardı.

bir ara alakalı kısmı yutuptan falan izle mutlaka, tercihen oyunu bitirdikten sonra. oradaki abilerden biri oyundaki bütün factionlarla ilgili net özet geçiyor. genel konuyu kavramaya da yardımı olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

2- mech warrior'lar vardi bi merkezde. Onlar icin calismaya basladim , O nokta da saveler silindi oyun gitti benim. Mech'leri biz de kullanabiliyormuyuz ileride ?

şuna o factionı hiç oynamadığım için yanlış cevap vermişim, sori. şans eseri oyunun forumunda gördüm. mechleri kullanabildiğin bir quest varmış. vidyosu:

https://www.youtube.com/watch?v=6x2-dmFUJM8
Sosyal ağlarda paylaş

Xpac açıklandı seneye geliyor. Lvl25+ yeni featler skiller komple yeni bi alan. Mmmm

http://underrail.com/images/Expedition.png

said:
* A brand new story line that becomes available during the mid-game
* Over a 100 new areas to explore of various types - shores and islands of the Black Sea, mysterious underground facilities, pirate strongholds, and more
* New human factions, as well as wild creatures to combat
* New items and crafting recipes
* New skills and feats
* Leveling past level 25 with a special pool of feats to choose from

http://underrail.com/forums/index.php?topic=2744.0
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...