Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Underrail

Silphatos

Öne çıkan mesajlar

Doldu derken? Bu sene 2 tane var işte AoD ve Underrail, geçen sene de dead state ve WL2 çıkmıştı. Başka ne var? Belki bi iki survival falan. Bide madmaxten yıllar önce early access - beta gören ve aylar sonra çıkan oyunlar, öyle settingler alakasız falan bi ekmeklenme durumu yok. Fallout ne kadar ilk madmaxlerden esinlendiyse bunlar da o kadar, ki asıl fallout sevenler tarafından yapılan oyunlar zaten.

Crafting ve combat seçenekleri bu kadar detaylı bi oyunu uzun zamandır oynamıyordum bildiğin kayboluyorsun içinde. Build/itemization çeşitliliği craftı featleri trapleri stealthi derken alıp götürüyor oyun. AoD kadar narrative design ağırlıklı değil ama türü sevenler kesinlikle kaçırmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 6 ay sonra ...
assault rifle, regenli metal armor ve energy shield, crafting üzerine feat ve skill'ler, persuasion ayrıca. 8st, 10co, 10pe, 7in endgame stat hedefi. ucuma taramalı takıp öyle gideceğim üzerlerine. süper custom portre de buldum rahata erdim.

15 yıl önceki duvarın arkasında kalan hedefe vuramama olayını fo2'den beri ilk defa gördüm sanırım, fo2'nin herşeyini alsaymış da ahlaksızlığını almasaymış keşke.
Sosyal ağlarda paylaş

deep cavern'e yaklaştım tam oyun release oldu. Bizim save'ler gitti bi daha 60 saat harcıyamam :( Reis dedi save'leriniz release'de gidicek isteyene parasını iade edicem -eyw dedik düşünmen bile yeter.

Abi psi. olmadan oynamak cok zor sniper olucan o zaman o da ayrı bir keyif... Ama psi-melee acayip güclüydü. Robotların hakkında melee geliyor psi zaten insan bırakmıyor birbirine düşürmekten
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

assault rifle, regenli metal armor ve energy shield, crafting üzerine feat ve skill'ler, persuasion ayrıca. 8st, 10co, 10pe, 7in endgame stat hedefi. ucuma taramalı takıp öyle gideceğim üzerlerine. süper custom portre de buldum rahata erdim.

Gayet güzel, yalnız 10 endurance yerinre 9da kal thick skull o kadar da gerekli bi feat değil juggernaut heavy armorculara. Onun yerine perceptiona aban. Int i 7ye sonlara doğru çıkar 16da falan mesela, zaten craft featlerini oralarda almaya başlıyorsun commando vs bittikten sonra.

Bide şöyle 65-70lerde throwing olursa el bonbalarını daha rahat atarsın, chemistry bombaları acımasızca vuruyor ve t4leri oyunun baya erken safhalarında açabiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

birden fazla combat skill olup da dağılmasın fazla puanlar dedim ama arcane de throwing güçlü dedi, biology fazla gitmeyeceğim zaten ondan aktarırım madem.

int'i dediğin gibi yapacaktım da malum oyunun neresinde crafting ağır basacağını oynamadan kestiremediğim için 7 başladım. st8 yaptıktan sonra pe ve co gideceğim.

yalnız koşma olmaması diablo1'deki yürüme vakitlerimi hatırlattı cidden. biraz daha uğraşıp yapsaymış keşke adam. git-gel bayağı var çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

biology end game'de lazım bence. min requirement kadar vermek rahatlatır. spoiler vermeden anlatması zor ama end game öyle oyunun önceki kısmı gibi her köşede bir vendor bulunan yer değil.

bir başka opsiyon da end game'e ilerlemeden önce stokluyorsun. gayet mümkün. ancak biology ile daha rahat bence.

end game derken de aklınıza öyle 2 saatlik bir kısım gelmesin. epey uzun.

http://www.underrail.com/wiki/index.php?title=Medicine#Medicine

alttaki medicine liste bak. itema tıkla. oradan itemın blueprintine tıkla. gereken biology skilli gösteriyor. bu yöntemi not et ileride teşekkür edersin :P

tabii ki önce blueprinti kap, sonra puan ver.

leveling ile stat geliyor. o zaman feat için eksiğin varsa toparlayabilirsin. yalnız az geliyor tabii, hesabını yapman lazım. 3 levelda bir miydi neydi. wikiden bak.

of ikinci bir kez oynayayım ben bunu bir ara. müziklerini bile özlemişim oyun klasöründen aldım dinliyorum :D müzikleri yapan eleman neo scavenger'ınkileri de yapmış. adam yeni post-apo yıldızı resmen.

koşma için cheat yazılımı kuranlar vardı. onlara bir bak istersen. tuşa basıyorsun oyunu hızlandırıyordu. saatler kazandırır. oyunun bu kadar uzun olduğunu, o kadar oynayacağımı bilsem kullanırdım.
Sosyal ağlarda paylaş

neyse zaten hala başlardayım, bakalım belki bomba kullanmam gerekmez. biology devam ederim o zaman.

yalnız bayağı antika sorunlar var ya. cave hopper avlamaya gittim. net attım combat açıp dediği gibi, şimdi aynı hopper beni her gördüğünde combat açıp kaçıyor. ilk turn onda olduğu için net de atamıyorum. vuramıyorum da. combatı da bitiremiyorum 3-4 turn geçmeden. geri gelip tekrar combat açıyor 5sn sonra.

yani load etmek hariç çare yok anlaşılan o net'i ilk atışta tutturana kadar. çok iğrenç.

evaded
f9
evaded
f9
evaded
f9
Sosyal ağlarda paylaş

canlı yakalamamı istedi npc şehirdeki. neyse bitti de yani "bütün quest'i reload etmek üzerine mi kurdum" diye sorgulasaymış keşke adam yaparken.

ha bu arada öldüremiyorsun çünkü beni görüp combat'a sokuyor ve kaçıyor harita dışına aynı anda. ateş edebilme gibi bir şansın yok o esnada.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun en iğrenç ikinci questi falan heralde o lel ama loadlamana gerek yok. Attığın ağ ıskalarsa alıp tekrar kullanabiliyorsun, sadece yakalayınca tamamen consume oluyor. Bide çıktıkları mağara ağızlarına sotelen zaten sabit spawn noktaları var, direk combat açıp suprise roundda yakalayıp combatı bitirebilirsin. Stealth yoksa en kolay çözüm.
Sosyal ağlarda paylaş

quest ile hiçbir bir alakası yok.

aggrolamışsın, niye combata giriyor diyorsun. ne yapsın çiçek mi versin? kaçmasın da ne yapsın olmayan silahını çekip senle mi kapışsın. neutral bir mob o, kebaplık domuzun underrail versiyonu. öldür, respawn oluyorlar. aggrodan kurtul. harita dışına nereye gidiyorsa takip edebilirsin. anlamadım despawn mu oluyor harita dışında? öyleyse bug reportluk zaten.

çok iğrenç quest katılıyorum ama quickload kısmı senin başarın abi sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

Despawn oluyorlar evet de bug değil, geldikleri deliklere kaçıyorlar. Stealth karakterle gidip aggrolamadan questi yaptığında görüyorsun, genel davranışları mağaraya gir çık zaten aka spawn despawn.

Düşük dex / agi karakterle ömür törpüsü quest, sen tabi pistoleer oynadığın için bilemezsin
Sosyal ağlarda paylaş

valla ekranın solundaki kırmızı şeride girip kayboluyordu, sonra geri girdiği anda combata sokuyordu. o arada zaten "tekrar combata giremezsin" diyor oyun, ben combatı başlatıp vuramıyorum yani. ve ayrıca evet dex & agi 3 ikisi de bende, çektim vurdum yok illa kaçıyor combata o başlayınca.

neyse çok sorun değil yani 5dk load/reload ettim. ama critter mobun kin güdüp gidip gelip combata sokması çok saçma eğer combata girmek için playera cooldown konduysa. ya quest'in ya oyun mekaniğinin sorunu. ironman oynamak istesen kitler o quest'i, hatta o map'i.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...