Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Altay Tankı

Feamer

Öne çıkan mesajlar

GreenPeace77 said:

aktiftablet said:

GreenPeace77 said:

Kırıkkale tank 1943

Gerçek mi bu?

evet o yıllarda üretilen rus tankından esinlenerek yapılmış motor filan dışardan alınmış, sonrası malum bilinen türk filmi sonu :(

rus tankından esinlenmişmiş...
motor falan değil...sadece motoru ford...geri kalan her şey Türk malı. sen bir cümlede bunu küçümsedin diye o yılların şartlarında onlarca kişinin binbir zahmetle çektikleri emek sıfırlanmıyor. sultan hemen her konuda olduğu gibi bu konuda da halkı kandırıyor, daha önce bu ülkede hem de 2inci dünya savaşı şartlarında yapılan nice sanayileşme hamlesi konusunda kendinden önceki sağ iktidarların yaptığı gibi hep Atatürk'e ve ondan sonra gelen İnönü'ye sallamaya devam ediyor. senin gibi arkadaşlar da bilerek ya da bilmeyerek bu propagandaya alet oluyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

"kuddusimavra" konuyu nerden nerelere getirdin, atatürk sağcı solcu giydirmeymiş pehh diyorum. (atatürkü gerçekten anlamak veya büste saygı duruşu arasında kalmak)

yahu kimsenin küçümsediği filan yok, yerli üretim olmadığınıda söylemedik, başka bir tankdan esinlenerek prototip yapılmış, hatta resmen kopyalanmış, o yıllardaki yetersizlik ükle şartları ekmek bile karneyle 2. dünya savaşı vs vs üretime geçilemiyceği için prototip olarak kalmış.

rus t-37 tankıyla kıyaslama yapın kararı siz verin

Sosyal ağlarda paylaş

bu yazdığınla bir önceki yazdığın arasında üslup konusunda 90 derece fark var. Son yazına ekleyecek hiçbir sözüm yok, bir öncekini okuyunca küçümseme hissettim. rus tankına çok benziyor,belli ki kopyalanmış ama bu da normal olsa gerek. ilk otomobiller, uçaklar, denizaltılar ve hemen bütün makineler zaten birbirleri kopyalanarak geliştirilmiş. anormal bir şey olarak görmüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

bu yazdığınla bir önceki yazdığın arasında üslup konusunda 90 derece fark var. Son yazına ekleyecek hiçbir sözüm yok, bir öncekini okuyunca küçümseme hissettim. rus tankına çok benziyor,belli ki kopyalanmış ama bu da normal olsa gerek. ilk otomobiller, uçaklar, denizaltılar ve hemen bütün makineler zaten birbirleri kopyalanarak geliştirilmiş. anormal bir şey olarak görmüyorum.

üç adımda çetintaş :

"bu yazdığınla bir önceki yazdığın arasında üslup konusunda 90 derece fark var. Son yazına ekleyecek hiçbir sözüm yok, bir öncekini okuyunca küçümseme hissettim."

giriş, gelen darbeyi yumuşatma çabası.

"rus tankına çok benziyor,belli ki kopyalanmış ama bu da normal olsa gerek."

çok az rastlanan gerçeği kabulenmesi ve sonrasında siyasi düşüncelerinin gerçekliği etkilemesi cümlenin ilerleyişinde açıkça görülmüş.

"ilk otomobiller, uçaklar, denizaltılar ve hemen bütün makineler zaten birbirleri kopyalanarak geliştirilmiş. anormal bir şey olarak görmüyorum."

çetintaşın vatanını, milletini envai çeşit forumda savunması ondaki bu yeteneğin sivrilmesine, öne çıkmasına neden olmuş. tipik "o dönemin şartlarında her ülke yapıyordu" tarzı savunmanın farklı bir formda çetintaş bulmuş hali.
Sosyal ağlarda paylaş

Akito said:

üç adımda çetintaş :

"bu yazdığınla bir önceki yazdığın arasında üslup konusunda 90 derece fark var. Son yazına ekleyecek hiçbir sözüm yok, bir öncekini okuyunca küçümseme hissettim."

giriş, gelen darbeyi yumuşatma çabası.

"rus tankına çok benziyor,belli ki kopyalanmış ama bu da normal olsa gerek."

çok az rastlanan gerçeği kabulenmesi ve sonrasında siyasi düşüncelerinin gerçekliği etkilemesi cümlenin ilerleyişinde açıkça görülmüş.

"ilk otomobiller, uçaklar, denizaltılar ve hemen bütün makineler zaten birbirleri kopyalanarak geliştirilmiş. anormal bir şey olarak görmüyorum."

çetintaşın vatanını, milletini envai çeşit forumda savunması ondaki bu yeteneğin sivrilmesine, öne çıkmasına neden olmuş. tipik "o dönemin şartlarında her ülke yapıyordu" tarzı savunmanın farklı bir formda çetintaş bulmuş hali.

kendi görüşlerin olsun dostum; kendi görüşlerini,düşüncelerini yazıya dökebilmeni diliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bir ülkenin bağımsız olması için böyle şeyleri kendisinin yapabilmesi şart. kendisi yapsın demiyorum ama yapabilsin. üretim sürekli olmasa dahi teknolojinin ülke sınırları dahilinde bulunması, uygulanabilmesi türkiye gibi bir ülkenin ihtiyacı olan bir şey. bu tankla başlar envai çeşit araçla devam eder. adımlar atılmalı tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

• 8 ay sonra ...
O iş karışık. Ihaleyi sarsılmaza vermeye kasiyorlar ama mke de çalışıyor bu arada. Fakat sivillerin savaş silahı üretmesi suan kanunen yasak.adamlar kendilerine özel yasa cikarttiracaklar meclis açılınca. Bu arada hk ile anlaştılar hatta tüfeği ürettiler bile. Fuarda bakmistim gotu başı oynuyordu aletin, benim askerde kullandığım g3 daha saglamdi kesinlikle.

Mke de bu arada boş durmuyor onlarda kendi taraflarında devam ediyorlar mehmetçik1 e. O kismiforgiver daha iyi biliyor
Sosyal ağlarda paylaş

Sarsılmaz yeni fabrikaya geciyordu en son 3-4 sene once muhtemelen tamamen tasimislardir yeni fabrikaya. Eski fabrikalari zamanında icerisini baya gezmistim. Envai cesit tufek uretiyorlar ve makinali tufek de uretebilecek kapasitedeler. Cıkarsınlar yasayi versinler isi sarsılmaza.

Sarsılmaz tabanca da uretiyor sadece tufek degil bu arada. Yıllar once kalıp tabanca govdesini frezeleyen makina otomasyonu yapmistik onlara.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...