Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

guild wars kötümü

spurdo

Öne çıkan mesajlar

eq - uo - wow sonrasinda cikan hic bir mmorpg 6 aydan fazla oynanamayacakmidir ? bu bir lanet gibi sanki. fantasy oyunlar artik 1-2 ay oyna sonrasinda salla. ya biz doyduk ya da oyunlar artik hep ayni terevellide donuyor.

birde eve ama oda cok bir azinlik oyuncuya sahip. zaten konsepti farkli.

ha wow oynamissin ha rift ha war ha bu ha o.. hepsinde ayni.. anca yeni nesil basliycak da doyacakda ki zaten millet yeni nesli dusunuyor normal olarak. bazen diyorum keske 15 yasinda olsamda zevk alsam eskisi gibi. millet level 10 ken biz max level oluyoruz o derece ezberledik artik ne verecek ne gelecek ne olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunu beğenmeyenlerin hepsi thief olabilir mi ya?. Aşırı dandik bir sınıfmış inanamadım. Oynaması bu kadar SIKICI başka sınıf olduğunu düşünmüyorum. Akrobatik birşeyler verelim diyip, bir sınıfı bu kadar bayık yapmayı nasıl becermişler gözlerime inanamadım.

sadece d/d felan denemedim. Pistol/dagger ile carrion set yaptım, bunu bile denedim. Pistol dagger birazcık kurtarsada inanılmaz bayık bir sınıfmış.

Bir arkadaşım oyunu alınca, thief açtırtacaktım. Ilk mmo su olduğundan. Ama yok.. Hayatımda gördüğüm en bayık sınıf!

(biraz dolmuşum dimi? 1 günüme + 20golduma mal oldu bu sınıf)
Sosyal ağlarda paylaş

knoxville said:

bi de neden açıp pvpde test etmeden 80ledin?

Bu kadar insan oynuyor, elbet bi eğlencesi vardır. Belkide onlar sürekli burst gittiğinden sınıfın eğlenceli silahlarının farkında değillerdir diye düşünmüştüm.

ayrıca, hesapta başkasının kastığı 55 karakter vardı. Bende onu 2 meslek ve storyline ile 80 yaptım. Bastım parayı giydirdim. Herşeyi exotic.

Ama bu kadar bayık bir sınıf olabileceği aklımın ucundan bile geçmemişti malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

eq - uo - wow sonrasinda cikan hic bir mmorpg 6 aydan fazla oynanamayacakmidir ? bu bir lanet gibi sanki. fantasy oyunlar artik 1-2 ay oyna sonrasinda salla. ya biz doyduk ya da oyunlar artik hep ayni terevellide donuyor.

birde eve ama oda cok bir azinlik oyuncuya sahip. zaten konsepti farkli.

ha wow oynamissin ha rift ha war ha bu ha o.. hepsinde ayni.. anca yeni nesil basliycak da doyacakda ki zaten millet yeni nesli dusunuyor normal olarak. bazen diyorum keske 15 yasinda olsamda zevk alsam eskisi gibi. millet level 10 ken biz max level oluyoruz o derece ezberledik artik ne verecek ne gelecek ne olacak.

iste o laneti dedim ben de onceki sayfalarda.

bir oyun firmasinin cikip 19999 - 2004 arasi yapilmis mmolarin konseptinde, sandbox bir mmo cikarmasi lazim ve bu mmonun belli bir oyuncu kitlesi tarafindan tutulmasi lazim. wow tabusunu arka arkaya iki uc sandbox mmo yiksa eski doneme doner, cok rahat bir nefes aliriz. yoksa 6 degil max 3 ay oynar birakmaya devam ederiz mmolari.
Sosyal ağlarda paylaş

oynanabilirligi olmayan herhangi bir mmorpg olmuyor. sandbox yaptim al sana eziyet dersende olmuyor.

mmo tarihinin en buyuk kaybi swg dir bu acidan. herseyi mukemmele yakin sistem olarak sunuyordu gelistiremeyip sictilar orasi ayri konu ama olmasi gereken konsept o. cok basit yapilmisi var, wow kopyalamaya calisirsan olmuyor iste, swg kopyala uo kopyala, dert degilki.

ama sikinti yeni nesil oyuncularin mmo oyuncu kitlesinin %80 inden fazlasini olusturuyor olusu. boyle olunca da oyuncu istekleri bambaska yerde oluyor. bunu yermiyorum beklenen bir sey bu.

nasil bizler c64 le amiga ile basladi isek sektore ve o zamanki oyunlar bizim zevklerimizi belirledi ise simdide 15 yasindaki oyuncunun son 5 senedeki oynadigi oyunlar bu tip oyunlar yapilmasina sebep veriyor.

parayi onlar kazandiriyor daha cok baglaniyorlar, birisi sevdimi okuldaki arkadaslarini getiriyor biz ne yapacagiz sevdigimiz oyuna hangi arkadasimizi getirecegiz ? herkes isinde gucunde yani..

hobby olarak mmorpg ve oyunculugu secmis kitle cok az bu azinligin cogunluguda konsol oyunlardan hoslaniyor, cevremdeki cogu oyun oynayan yasitim bu sekilde.

aliyor birayi cagiriyor arkadasini hop konsolda eglenip kapatiyorlar ertesi gunu dusunmek yok yani, ne olacak neyapayim diyen yok eglenip birakiyorlar.

normalide bu olsa gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

senin aradıgın tarzda hayatta kalan tek oyun eve ki onlarda birçok badireler atlattı geçtiğimiz yıllarda büyümeye çalışıp sonra durumun hemen farkına vardılar.

Butik bir oyun oldu eve artık eskisi kadar reklamda yapmıyorlar bi ara acaip reklam yaptılar ATARi dağıtımını yapıyordu felan.

Eskiden pasta payı bu kadar değildi C64 Amiga MS-DOS zamanlarında piyasa market bu kadar hacimli değildi amatör ruhlu prolar yapıodu oyunlari şimdi pro ruhlu amatörler yapıo fark burda.

EVE devleri oyunu kendileride oynuo oyuncularla çok iç içeler bu tür şeyler artık geçmişte kaldı.

Nasıl futbol içinde endütriyel oldu amatör ruhunu yitirdi diolar oyunlar içinde o geçerli.
Sosyal ağlarda paylaş

2004 den beridir eve online dayim. eve hicde aradigim oyun degil malesef. yillardir ara ara girerim de malesef onu avatar based bir oyunla karsilastirmak cok buyuk hata olur. space sim o bence :)

avatar based den kastim birebir kisisel iletisim. oyle kutu gemi ile ordan oraya gitmek degil yani.

kendi turunde en iyi eve orasi ayri.
Sosyal ağlarda paylaş

atmosfer ortam olarak aradığın yada tarif ettiğin o var bir tek onun dışında avatar based değil ama sana mmo oynadığın hissiyatınıda gayet güzel verio hatta diğer oyunlara göre çok çok daha iyi veriyor. Aslında birşey tarif etmemeşin ama arayışın eski oyunlarada özellikle swg uo gibi oyunlar olunca onlara düzen atmosfer olarak en yakın eve.

Themepark mmolara wow gw2 dahil bence mmo demek doğru bile değil

Ve belki bakarsın 2-3 sene içersinde avatar based yönünüde oynanabilir hale getirirler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...