Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

reiki,bioenerji vs.

Gizli

Öne çıkan mesajlar

Hayatta herşey adım adım, orası doğru. Herşey en ufak bir farkındalıkla başlayabilir, bu bile yeterlidir. Benim demek istediğim ruhsal boyut, benim anladığım kadarıyla, öyle çok değişik bir state'de olduğunuz, halüsinasyonlar gördüğünüz, efendim heryerdeki enerjiyi gördüğünüz (Matrix'de Neo'nun kör olduktan sonrası gibi) bir olay değil. Ama bu tecrübe farklı bir huzur, dinginlik, aynı zamanda çok alert bir durum. Her anın farkında olmak aslında oldukça zor birşey. Çünkü aydınlanma insan üstü bir durum gibi algılanmasına rağmen, aslında zihnin onu öyle algıladığı söylenir ki bu durum ulaşılması çok zormuş gibi bir hava yaratılsın. Bu tarz şeyler genelde insanın kendi hayatıyla, kendi farkındalığıyla ilgili. Başkasını iyileştirme veya daha büyük güçler muhtemelen işin içine zihin girdiği için fail olan şeylerdir diye düşünüyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bilimde bir meditasyon değilmi yani sonuçta düşünmek diosun beyin faliyeti beyni bir şekilde bir noktaya kanalize edebilmek bir meditasyon çeşidi bence bu ister düşünmek olur ister din ibadedi olur ister spor olur ne bilim onemli olan beyni yönlendirebilmek çok önemli.

Herkez bilim adamı olabilir demek değil tabi bu ama herkez birşeyler olabilir.

Eskiden okuduğum bir bilim dergisinde valla isimleri hiç atırlamıorum ama bir adamın teorisi vardı otobüste işinize giderken belkide yanınızada bir picasso olabilir gibi bir teoriydi işte. Tam hatırlamıorum olayı.

Her insanın bir şekilde bir yönde mutlaka yeteneği olabilir iş bunu keşfedicek sistemi keşfetmek.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

İşte o tecrübeleri öyle yaşayabilmek için tahminen 20-30 yıl meditasyon falan yapmak lazım. ama insanlar kolay yoldan ruh ustası olma fentezileri kuruyor hepsi animeler yüzünden. yukarda dediğim şeyi yapabilecek kadar sabrı ve iradesi olmayan bir insanın gerçek anlamda ruhani bir tecrübe yaşayabilmesine olanak vermiyorum ben(bu konuya doğuştan bir yeteneği yoksa). Belki onun kırıntılarını hissediyorlardır ama sdf

Yiyorsa gidin 20-30 sene tüm zevklerden mahrum izole hayat yaşayın sdf.

bak ben anti teziyim bunun
Sosyal ağlarda paylaş

Konuyu okumadım ama Türkiye'de 2 kitap okuyan, ruhani şeylerden sohbet eden kendini spiritüel uzman zannediyor, biri Tibet'tekilere falan söylesin boşuna 30-40 yıl meditasyon yapıyorlar o duruma erişebilmek için. Nişantaşı'na gelsinler saatine bin lira verdikleri derste ders bitmeden yarım saatte erişirler.
Sosyal ağlarda paylaş

o tecrübeli öyle yaşayabilmek = doğal bir şekilde herhangi bir uyuşturucu kullanmadan yaşamak.

nasıl antitezi oluyorsun sen kendin söyledin dmt aldım diye sdf

biri tamamen senin beynine kontrol ve hükmün ile gerçekleşiyor diğeri ise zorlama ve belki de hazır olmayan bir beynin ürettiği saçma sapan hayaller hehe
Sosyal ağlarda paylaş

sana en gerçek olarak tanımlayabileceğim deneyim, 1-5 gün içinde geçen olaylar silsilesi. spesifik olarak gördüğüm 4 adet(1 tane de çocukluğumda bataklıkta gördüğüm metalik altın renkli kurbağa), muazzam/unique(tür bazında değerlendirilemeyecek) böcekler halinde kendini gösteren doğa ruhlarıyla karşılaşmalarım. en kolay betimleyebileceğim o 3. sırada gördüğüm, çalıların arasından yürürken sol elime tırmanıp yüz yüze geldiğim örümcek anatomili, uzun suratlı ve suratında mat beyaz renkli bir rune olan gözsüz ve ağızsız spiritimsi.
Sosyal ağlarda paylaş

tunca said:

sana en gerçek olarak tanımlayabileceğim deneyim, 1-5 gün içinde geçen olaylar silsilesi. spesifik olarak gördüğüm 4 adet(1 tane de çocukluğumda bataklıkta gördüğüm metalik altın renkli kurbağa), muazzam/unique(tür bazında değerlendirilemeyecek) böcekler halinde kendini gösteren doğa ruhlarıyla karşılaşmalarım. en kolay betimleyebileceğim o 3. sırada gördüğüm, çalıların arasından yürürken sol elime tırmanıp yüz yüze geldiğim örümcek anatomili, uzun suratlı ve suratında mat beyaz renkli bir rune olan gözsüz ve ağızsız spiritimsi.

saygilar konu tartisilamaz bir noktaya geldi o yuzden bisey diyemem su noktada sdf
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

Sparkcaster said:

tiLi said:

Cuce said:

egzersiz yaparsan sağlıklı olursun. bunun ruhanilikle spirituallikle falan ilgisi yok

her egzersiz dik durmayı desteklemiyor. dik durmanın da hakkaten sağlıkla, hormonla alakası var. reiki yoga moga bilmem. dik durunca testosteron artıyor arkadaş

nası desteklemiyo abi, esneme vs yapmıyo musun

öncelikle esneme yaparsan dik durursun demişsin, esnemenin bir boka yaramadığını savunan yeni bir kesim var. ben daha vagona binmedim. o kesimi bir kenara bırakalım

her egzersiz yapıyorum diyen esneme mi yapıyor? sırt kasların güçsüz ve uzunsa, göğüs kasların kısalmışsa, sen bu yüzden kamburlaşıyorsan, gidip de sırtını esnetirsen "oo esnetiyorum çok faydalı" diye kamburluğu desteklersin. bunun bilincinde olup da doğru yerleri esnettin diye de kamburluk düzelecek diye bir şey de yok. dik durmanın bir çok faktörü var, kas uzunluğu bunlardan birisi.
benim gözlemlediğim profesyonel voleybolcular kambur duruyor mesela. boş atmış olmayayım diye küçük bir araştırma yaptım. hakkaten öyleymiş. başka sporlarda da var bu durum
http://www.degruyter.com/view/j/bhk.2009.1.issue--1/v10101-009-0017-7/v10101-009-0017-7.xml
http://bjsportmed.com/content/42/3/229.abstract
http://pjst.awf-bp.edu.pl/download/Pol_J_Sport_Tourism_18_pp112-121.pdf

Dik durmanin butun bunlarla ne alakasi var? Bende yillarca voleybol oynadim geneldede dik duramiyirum baya kasmadigim surece..

Cakralarim kapalimi simdi benim:/
Sosyal ağlarda paylaş

abi şu saçma konu ile yer işgal ediyorsunuz ya.

reiki bioenerji ufolardan daha da yalan olm.
ahahah

yok öle bi "enerji" falan.
lol ya.

ama salakların parasını almak için harika bir "enerji" tabii.

en güzel salak sağma tekniklerinden birisi işte.
ohh gelsin, koyunlar, ver enerjiyi ver enerjiyi. cukkala parayı
Sosyal ağlarda paylaş

tunca said:

aang?
Sosyal ağlarda paylaş

Zep said:

tiLi said:

Sparkcaster said:

tiLi said:

Cuce said:

egzersiz yaparsan sağlıklı olursun. bunun ruhanilikle spirituallikle falan ilgisi yok

her egzersiz dik durmayı desteklemiyor. dik durmanın da hakkaten sağlıkla, hormonla alakası var. reiki yoga moga bilmem. dik durunca testosteron artıyor arkadaş

nası desteklemiyo abi, esneme vs yapmıyo musun

öncelikle esneme yaparsan dik durursun demişsin, esnemenin bir boka yaramadığını savunan yeni bir kesim var. ben daha vagona binmedim. o kesimi bir kenara bırakalım

her egzersiz yapıyorum diyen esneme mi yapıyor? sırt kasların güçsüz ve uzunsa, göğüs kasların kısalmışsa, sen bu yüzden kamburlaşıyorsan, gidip de sırtını esnetirsen "oo esnetiyorum çok faydalı" diye kamburluğu desteklersin. bunun bilincinde olup da doğru yerleri esnettin diye de kamburluk düzelecek diye bir şey de yok. dik durmanın bir çok faktörü var, kas uzunluğu bunlardan birisi.
benim gözlemlediğim profesyonel voleybolcular kambur duruyor mesela. boş atmış olmayayım diye küçük bir araştırma yaptım. hakkaten öyleymiş. başka sporlarda da var bu durum
http://www.degruyter.com/view/j/bhk.2009.1.issue--1/v10101-009-0017-7/v10101-009-0017-7.xml
http://bjsportmed.com/content/42/3/229.abstract
http://pjst.awf-bp.edu.pl/download/Pol_J_Sport_Tourism_18_pp112-121.pdf

Dik durmanin butun bunlarla ne alakasi var? Bende yillarca voleybol oynadim geneldede dik duramiyirum baya kasmadigim surece..

Cakralarim kapalimi simdi benim:/

ben çakradan falan anlamıyorum dedim. dik, yayılarak oturmak testosteronu arttırırken, ezik ezik kambur durmak azaltıyor.

dik durmaya da yogadan girmiştim
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...