Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars: The Force Awakens (2015)

mokoko

Öne çıkan mesajlar

Bende dün izledim. Sinemaya gitmeye, Star Wars hype'ı yapmaya değmeyen bir film. Ama o evrende geçen bir macera gibi. Harrison her zaman ekrandaydı çok fark etmedim de diğer kardeşlerin yaşlanmış olması üzdü mesela beni, ben de yaşlanıyorum sanırım :D. Neyse işte bi 6 çalışır benden, 4 5 6 efsane olarak kalacak, 1 2 3 gibi birşey oldu benim için 7. Diğerleri de aynı ayarda olacak sanırım. Her sene yapsınlar, izlenir dizi gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle alelade bir film işte, seriden beslenen, oyunculuğun sıfıra yakın olduğu, eski aktör/aktrislerle hype yapmaya çalışan bir film. Her sene yapılsa işte dediğim gibi webde izlerim, ama oturup konuşmam hakkında, teorisine bulaşmam vs. Şimdi gidip Ren'in figürünü mü alırsın Darth Vader'ın mı? Hadi sonradan yapılan ilk 3 filmde de bir şeyler bulmaya çalıştık, Darth Maul'un karizması vs götürdü falan da şurada bağlanacak hiçbir şey yok yav neredeyse...
Sosyal ağlarda paylaş

ben de yeni izledim.

hadi konu daha biyerlere gidecek, bu giris filmi falan diye kabul edip herseye ok dedim ama kicikirik piyonla sith 1v1 dovusunce tadim kacti, ustune bi de kiz dovdu sithi.

bir de, en basta stormtrooperin tereddutunde aha bunlar da insan, bunlar de kendilerini hakli goruyor, iyi vs kotu degil muhabbeti olacak diye dusundum. pesinden tam tersine asiri abarti bi evil cikinca cok baydi.
o general midir nedir, silahi ilk ateslerlerken ordunun onundeki konusmasi falan cok abartiliydi

Sosyal ağlarda paylaş

abi kylo sith değil. app adam daha. ki adam ağır yaralıydı. ayakta zor duruyordu. ona rağmen üstündü zaten. ayrıca stormtrooperların o tarz bi eğitim almış olduklarını da gördük zenci ile diğer stormtrooper kapışırken. sonuç olarak zenci zaten patates oldu. rey'in de yaralı kylo'yu tokatlaması öyle çok abartı bir şey değil.

Sosyal ağlarda paylaş

Ya o gezegen bütün aptal sahnelerin başkenti gibi zaten. İlk izlediğim de bende kızdım o noktada. İkinci kez izlerken en azından zenciyi evire çevire dövüyor dedim. O sahnede ren için bir tehlike yok aslında. Odunla "defol git lan" der gibi dövüyor işte. O noktadan itibaren öyle pull push şenliği yapmıyor pek. Manası bitti herhalde deyip çok sinirlenmemek lazım.

Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

abi kylo sith değil. app adam daha. ki adam ağır yaralıydı. ayakta zor duruyordu. ona rağmen üstündü zaten. ayrıca stormtrooperların o tarz bi eğitim almış olduklarını da gördük zenci ile diğer stormtrooper kapışırken. sonuç olarak zenci zaten patates oldu. rey'in de yaralı kylo'yu tokatlaması öyle çok abartı bir şey değil.

Abi cognitive dissonance ne acayip şey.

Hadi tamam combat öyle açıklayabilmiş ol(Bütün önceki serileri retconla), saga mindtrick sola force pull attı lan.

http://puu.sh/nWPGJ/eedca7f4f8.jpg

I BYPASSED CHARACTER DEVELOPMENT.
Sosyal ağlarda paylaş

ya sith deil tamamda filmdin basinda BLASTER LAZERI durdurdu herif. o karizma giristen sonra sinirlenince duvara isin kilici vurmasi, storm trooperi 2 sn de yenmesi gerekirken ( FORCE PUSH AQ ) yarim saat ugrasmasi
aaa force diye bisi varmis aanaa itip cekebiliormu yeni kesfetmis bi hatundan dayak yemesi kabul edilmeez
abramsin yetolugu

Red said:

Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Ya o gezegen bütün aptal sahnelerin başkenti gibi zaten. İlk izlediğim de bende kızdım o noktada. İkinci kez izlerken en azından zenciyi evire çevire dövüyor dedim. O sahnede ren için bir tehlike yok aslında. Odunla "defol git lan" der gibi dövüyor işte. O noktadan itibaren öyle pull push şenliği yapmıyor pek. Manası bitti herhalde deyip çok sinirlenmemek lazım.

abi force ile mana'yı karıştırmasak.

mana gibi biten bişi değil force.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Red said:

Abi cognitive dissonance ne acayip şey.

Hadi tamam combat öyle açıklayabilmiş ol(Bütün önceki serileri retconla), saga mindtrick sola force pull attı lan.

http://puu.sh/nWPGJ/eedca7f4f8.jpg

I BYPASSED CHARACTER DEVELOPMENT.
kiz cok tatli dilmi yanliz , bole siradan hatun gormeyi ozlemisim
Sosyal ağlarda paylaş

insert "mana diyerek espri yapıldığını açıklayan cümle")

Force biten bir şey olmayabilir de o sorunun evrensel bir cevabı yok işte. Heyecana gelip herhangi bir şeyi retconlamanın gereği yok ayrıca. Klasik üçlemedeki düollolarda neden luke veya vader birbirine karşı sürekli force kullanmıyorsa, maul neden obi one'ı düşmüşken force'la ittirmiyorsa, neden hiçbir karakter sürekli force spamlamıyorsa o yüzden deriz. İçini keyfince doldurursun. Karşısındakini kılıçla evire çevire dövmek o kişi için daha tatmin edici olurdu dersin, yönetmen her sahneye büyü atan karakter koyup normal seyirciyi vermek istediği duygudan uzaklaştırmak istememiş dersin. Bin tane şey dersin. Bu kesin doğru bu kesin yanlış denecek bir durum yok.

Bildiğimiz şeyler

Bu adam sith değil.
Bütün film boyunca zırhlı askerleri uçura uçura öldüren silahtan darbe almış.
Büyük ihtimal elemanların yollarını kesmek için o haliyle kendini daha da zorlamış.
Yukarıda bahsedildiği üzere zencinin eski birliğindeki elemanların yakın dövüş eğitimi olduğunu gördük.
Büyük ihtimalle Ren gibi ergen sinirli biri komuta ettiği birliğe ihanet eden birini "puş" diye bağırıp geriye uçurmak yerine evire çevire dövmeyi tercih eder.

Bunun ötesi elinde kılıcı olan iki kişi niye birbirine sürekli force spamlamıyor muhabbeti.
Sosyal ağlarda paylaş

force pushla ilgili deilki sadece

bak mesela obiwan vs grevious kapismasinda
robotun kollarini kesmeye baslamasi bi kac saniye suruyoduki hayvanati dooku egitmis ve 3415132 tane kilic savuruyo psikopat

simdi force olmayan biri egitilmemis biri ne gelecegi hissedebilir ne adam gibi kilic kullanabilir. istersen ceki cen ol sadece tutma yerinde agirlik olan asiri keskin biseyi ole lalalula savurark jedi a karsi gelemesisn abi

cocuigun kolunu kesmesi 2 saniye falan surmeliydi

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...