Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Citizen

jagd

Öne çıkan mesajlar

kötü haber bu ya, o kadar paralar verildi hala ihtiyaç var demek. bravonolan gibi buna da alkış tutmazlar inş

https://i.redd.it/lmqqmbpezu001.png

archeage yüzünden bu tepki veriliyor galiba. base kurup, mining yapılabilecekmiş böyle. sadece para verilerek yapılıyorsa bu işimiz var.
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece para verilerek yapılmıyor. Sattıkları şey kazık, bu kazık in-game currency kullanarak da oyun çıktıktan sonra satın alınabilecek. Kazığı toprağa dikiyorsunuz, daha sonra UEE'ye başvuru yapıyorsunuz, size tapu çıkarıyor UEE.

Bu kazık sadece UEE controlled space'deki gezegenlerde işe yarıyor. Non-UEE gezegenlerde bir fonksiyonu yok, oralar free-for-all. Yukarıda da belirttiğim gibi orta büyüklükteki bir gezegenin yüzeyindeki bütün plotları satın almanız için de 60+ milyon $ para harcamanız lazım kazığa ki o da pek mümkün birşey değil lakin 600 binden fazla kazığın her birini çaktıktan sonra hepsi için UEE'ye 600 binden fazla ayrı başvuru yapmanız gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

oyun içi para ile de alınıyor ama yine de rahatsız edici. yani bi dünya para var abi zaten hala ekmek kapısı açma çabaları olmuyor artık ya :/ 6 milyon dolar diyosun da tek başına 15k'lık gemi alan adam var, mass guild'ler toplaşıp komple bi gezegeni alırlar yani yeteri kadar kırarlarsa kafayı. hani headstart işinin boku çıkmaya başladı şimdi ufak ufak. sadece gemi desen hadi onun upkeepi var, tek başına kullanman mümkün değil falan bazı dezavantajları var en azından dedik kabullendik bi şekilde. yakında fabrika falan da satmaya başlarlar adam oyuna girer girmez day-1 koloniyi kurup para basmaya başlar.

mass guild'ler direk 1-0 değil baya 50-0 falan önde başlıcaklar oyuna resmen. ayıboldu.
Sosyal ağlarda paylaş

20000 kişi birleşse, en büyük 5 org falan, adam başı 3000$'a denk geliyor abi, alamazlar yani.
Bir de tek gezegeni almanın da bir olayı yok, muhtemelen esas para Non-UEE space'deki gezegenlerde olacak, oralar da satın alınamıyor.

Para olayı şu şekilde, oyun çıktıktan sonra daha 10 sene development planlanıyor, o açıdan toplayabildikleri yerden toplarlar.
Parayla büyük gemi almak bile çok fazla bir avantaj sağlamıyor ki oyunda. Sayıca üstünlük, yetenek ve organizasyon çok daha önemli etkenler.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bu oyuna subscription lazım çok net. WoW gibi subscriptionsız kendini finanse edemez bu oyun insanlar sürekli kendini kazıklanıyor gibi hissettirmeden. Sürekli birşeyler satılacak in-game, çok bayık. Neyse subscription verelim oyun cıksın daha da zırt pırt takla atmasınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu toprak mevzusunun 2 sonucu var, ya bildigin p2w ===> Sucks.

Veya Bright'ın dediği gibi ve çok işlevsel olmayan birşey için an itibariyle binlerce dolar bırakıyor orglar.

Yani ya kazık veya kazık insanlara. Hani argümanın elle tutulabilir ahlaksız olmayan bir tarafı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Lineer bir progresyon olmayan oyundan bahsediyoruz, çok kafaya takıyorsunuz ne sattıklarını. Başı-sonu yok oyunun.

Bence ne satıyorlarsa satsınlar, hepsi oyun olarak geri dönüyor, dert değil.

Gemiye toprağa falan para yatıracağınıza monitör, ekran kartı, işlemci, joystick'e falan para yatırın. Oyunun eğlencesini en çok arttıran şeyler onlar.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Abi bu oyuna subscription lazım çok net. WoW gibi subscriptionsız kendini finanse edemez bu oyun insanlar sürekli kendini kazıklanıyor gibi hissettirmeden. Sürekli birşeyler satılacak in-game, çok bayık. Neyse subscription verelim oyun cıksın daha da zırt pırt takla atmasınlar.

subscription gelir release'de zaten. b2p olarak kalıcağına inanmıyorum valla.
Sosyal ağlarda paylaş

subs olursa ben refund isterim.
subs ne ya? eve i bırakma sebeplerimden birisi bu. Her ay 1 oyuna 1 indie game parası vermek nedir hocam? 1 kere verelim bitsin gitsin.

Çünkü subs oldugu zaman, oynamadıgımda kendimi kazıklanmış hissediyorum net bi şekilde.

ingame parayı satarsın işte, vakti olmayan adam onu alır öyle para kazanırsın.

ben brighta katılıyorum, zaten sınırı olmayan bişi bu, uzay oyunu X tane daha gezegen eklersin olur biter.
e ingame currency ilede alınabiliyorsa hiç sorun yok bence.

benim beklentim casual olarka oynayabileceğm XXXX saat gömmedende zevk alabileceğim, uzayda uçuyormuş hissini ve o simulasyon havasını verebilecke bi oyun oynamak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...