Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Counter-Strike: Global Offensive (Topic #2)

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

sade şeyler her zaman daha uzun ömürlü olmuştur. oyun olsun başka bir şey olsun. cs bu haliyle gayet güzel. bf3 çıkar op2 çıkar bi süre oynanır ama hiçbiri 10 yıl sonra da açılıp oynanmaz. bağımsız geliştiricilerin bile yaptığı ayağa düşmüş cover vs sistemlerini valve yapamadığından mı yapmıyor sanki.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

90dk oynanıp 0-0 biten spor dandik değildir de nedir ki heh.

sc'yi çok konuştuk zaten yeri de değil bu ikisinin de..

hala cevap vermediniz bu oyunu oynayan var mı yok mu diye, 2 ayda satmışsınız bir de gelip savunuyorsunuz lol.

en son 4-5 ay önce yüklemiştim 1.6'yı tekrar. Hayvanlar gibi de oynanıyor oyun hala. Türk topluluğu gelişmiş değil henüz CS:GO'da. İnsanlar türk serverlarında takılmak istiyor (türk oyuncu kitlesi) ve adam bulamayınca kaçıyor. Oyunun kötü olmasından falan değil bu. 1.6 Kitlesinin 5'de biri buraya kaysa o zaman ana kitlede yavaş yavaş buraya kayar.

Koji'nin dediği gibi bazen girip bakıyorum saatlerce hatta günlerce boş oluyor. Bazen giriyorum, hatta giremiyorum çünkü girecek yer bulamıyorsun. Bu insanların oyuna yönelmesi ve belirli bir kitlenin cs'ye kaymasıyla olacak bişey. O da şu an için pek olduğu söylenemez.

edit
Sosyal ağlarda paylaş

Silphatos said:

best game eva tabii ki değil lan, ama moderd codları yanında da gelmiş geçmiş en iyi eser yani bence. ayrıca ut ne alaka abi, onu da kuek ezer gerçi de o başka bir tartışma konusu

şunu anlatmaya çalışıyorum, "cod serisi bebe oyunu, casuallara hitap eden oyun" diye dalga geçiyorsunuz da,
vakti zamanında da cs beta değişik modları oynayıp deneyen fps'çiler tarafından "bebe oyunu, casuallara hitap eden oyun" diye dalga geçiliyordu.

cod serisinin cs'den kötü olduğunu düşünmüyorum.
o dönemleri unuttuğunuz için cs'yi cod'la kıyaslayıp birini yerin dibine batırıyorsunuz diğerini yüceltiyorsunuz.

ikisinin de kötü yanları var, ikisinin de güzel yanları var.

bu arada quake 2'ciyim ben ama unreal tournament bambaşka bi oyun ya, ezer denecek bi oyun değil, baya baya leziz bir oyun o.
cyberpunk vari atmosferinden ve deus ex'ten dolayı torpil geçiyor olabilirim, o tamamen benimle ut arasında bir mesele ama...

Nekro said:

Bf > Mw > Cs iste

mw ne kadar kotu de olsa bir gelisme kaydetti adamlar. cs artik cok eskidi ya. su go ya bir bakayim dedim hala d2 oynaniyor hala aynı kutunun arkasina pusuluyor bilmem ne 500 sene onceki olaylar hala aynı sadece texture biraz daha kaliteli.

buna katılıyorum.

dust2 açıyorsun, awp+deagle alıyorsun, kim daha önce ateş ederse o kazanıyor vs.
beta 7'den beri aynı tas aynı hamam.

Sam said:

kuek zamanının cod'uydu işte overrated, sonra şirket sallamadı bile o kadar blizort ayarında fanatik hayran desteği olduğu halde.

bir dakka bir dakka, şurda bir hata var düzeltmem gerekiyor.

quake zamanının cod'u felan değildi gayet kaliteli bir seriydi, fpsçilerin ve modderların gözbebeğiydi.

quake 1 - müthiş bir korku/gothic atmosfer. quake 2 - müthiş bir space combat dünyası. quake 3 - burda biraz hantallaştı ve seriyi geriye çektiği konusunda eleştiriler aldı, ama günümüzde halen quake live altında oynanıyorsa demek ki yeterince başarılı bir oyunmuş.

quake 3 ve unreal tournament tartışması vardı bi ara. hatta bazı mektup sayfalarında pcgamer türkiye ve gameshow dergilerinde de benzeri tartışmalar yapıldığını hatırlıyorum. biri çıkıp ut'yi eleştirirdi, biri çıkıp quake 3'ü eleştirirdi.
ikisinin de avantajlı olduğu ve dezavantajlı olduğu kısımlar vardı.
ut, atmosferde, müzikte, botların yapay zekasında, yapılan akrobatik hareketlerde daha iyiydi. q3, level tasarımında, moddingte, silahlarda, air movementta daha iyiydi.
hangisi sana daha çok hitap ediyorsa onu oynarsın işte.

öte yandan quake 3 şöyle böyle diye direk tüm quake serisini zan altında bırakmak da ayıp. günümüzde fps serilerinin bu kadar gelişmiş olmasının nedeni quake serisidir zaten.

şirket sallamadı diyorsun da id zaten crt kafasıyla dolaşan bir şirket. quake 1 yapıyorlar, sonra ekip dağılıyor, adamın biri gidip "en iyi oyunu yapçam" diye daikatana faciasını yapıyor, diğerleri kalıp quake 2 çeviriyor, quake 3'te singleplayerı toptan atıyorlar yine de competitive gamingte belli bir yer elde ediyor, motorlar çok tutuluyor ve motorlar üstünden para kazanıyorlar, yıllar yıllar yıllar sonra doom 3 yapmaya karar veriyorlar ve esas doom'la alakası olmayan resident evil vari zombili bi oyun çıkartıyorlar, quake 4'ü kendileri yapmaları ve kendi özel motorunu kullanması gerekirken başka bir firmaya verip tuhaf bir oyun çıkartıyorlar, tekrar yıllar geçiyor ve esas oyuncularını sallamadan rage diye absürt fail bir oyun üretiyorlar.
böyle hikayesi olan bir firmadan bahsediyoruz bu arada.

ha idgames böyle de, epic games çok mu iyi... jazz jackrabbit çok tutuyor ama yeni jazz jackrabbit'ler üretmiyorlar (bu arada her sene yeni mario oyunu çıkıyor), unreal tournament tutuyor, her ne kadar ut2004 de başarılı bulunsa da, her çıkarttıkları ut oyununda orjinal ut dünyası ve atmosferinden daha da uzaklaşıyorlar, ellerinde bir cyberpunk malzemesi varken (bunu bir cinematic videosuyla da gösteriyorlar aslında) varlarını yoklarını gears of war'a yatırır hale geliyorlar ve bunlar da sırtlarını pc gamerlardan uzaklaştırıyorlar.

iki firmanın da güzel oyunları var dediğim gibi, ama son zamanlarda ikisi de tuhaf bir yolda ilerlemekteler.

http://www.youtube.com/watch?v=3otKIBNqciw
Sosyal ağlarda paylaş

ben source oynamış olsam go ya hayatta para vermezdimde.10 senedir hiç cs oynamadığım için aldım.ki parasını çıkardık bence pati komünütü olarak.

public hayatta oynamam zaten

1 ay deli gibi oynandı.o sırada oynamayıpta sonradan kimse oynamıyor demekte iyi sdfs.

cs go da beni bayan şey map olayı oldu kesinlikle.adamlar offişıl asült bile koymadılar.dast dast 2 derken baydık en son barbi falan oynuyorduk.en azından 1 ay daha oynanırdı yani adam gibi map olayı olsa.

da işte böyle fanboyu olan oyunlarda risk alamıyorlar.dast falan koymayıp tamamen degişik maplere gidilse ağlardı insanlar
Sosyal ağlarda paylaş

ya şimdi doğruya doğru, q3'ü de severim ve ut'den sonra en çok oynadığım fps olabilir o tarzda. yeni binyıla girdikten hemen sonra en çok oynadığım oyunlar zaten ikisi shooter namına. amma velakin evet, q3 vs ut herhalde tüm zamanların en çehur çekişmesiydi ve ben ut'den yana kullanıyorum oyumu.

id kurt kocayınca köpeğe maskara olur durumuna düştü, epic de pc piyasasından çekildiği için maalesef bana hitap edemez hale geldi ama en azından 10 yıldır en iyi grafik motorlarını üreterek bir katkıda bulunuyor. gerçi geçen günlerde cliffyb'nin ayrılmasıyla en büyük adamını yitirdi denebilir. üzüldüm doğrusu.

ve evet bone'un dediği gayet doğru, cs bayağı bayağı "DUST ATAK MI PANPA" oyunuydu, o zamanların en ele ayağa düşmüş oyunuydu yani. hiç elitist konuşmamak lazım ondan bahsederken.
Red said:

1 ay deli gibi oynandı.o sırada oynamayıpta sonradan kimse oynamıyor demekte iyi sdfs.

DIABLO 3: RELOADED
Bone said:

dust ve dust2'yi kaldırıp farklı haritalar koysaydı o zaman elinden öpüp önlerinde ceketimi iliklerdim.

doğru söze ne denir.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun bu son matchmatking'i fena kötüydü. 5vs5 giriyorsun. 2 kişi çikiyor. gg. ya da bir takim diğerini domine ediyor. botlarla oynasan daha eğlenceli. ondan ötürü ben sıkıldım bıraktım düzeltme olduysa matchmakingde gözle görülür. denerim çünkü dust2 diyorsunuz da her oyunun bir iki mapi illaki default map olur. madem sc dendi ben rahat bir 6-7 sene sadece lost temple oynadım. ki bundan fazla da olabilir.sanmayın ki oynayan adamlar başka mapler oynuyordu da ben manyakliğimdan oynuyordum. default mapti işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Darklight1903 said:

Silphatos said:

sam oyuna demediğini bırakmadı ama fakir versiyonunun süresi bitene kadar da oynamayı ihmal etmedi.

http://www.stressyado.com/wp-content/uploads/2010/08/beynimiz-nasil-calisir.jpg

adsf yalnız şansına son comp maçta öyle bi rakip 5'li geldi ki ağlattılar resmen, ben tabii über skillerimlen 25 frekimi falan çektim ama diğer patiler ve samuel ziyan oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...