Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

HD iskender fiyaskosu, yemeyin yedirtmeyin.

Mayhem

Öne çıkan mesajlar

sahibi arkadasim, oyle soylediginiz gibi mafya falan degil

gayet iyi nazik modern insanlar, cok fazla subeleri var ve ne yazikki muhtemelen buradaki bazi insanlari kontrol edemiyor olabilirler. ama emin olun haberleri olsa cok uzulurler bir bebekli cift in basina boyle birsey geldiginden.

hd hakan demirag demek, adam adini soyadini koymus, daha once actiklari bir iskenderciyi zaman icinde, daha halka ulasilabilir hizli hale getirmisler

yavuz iskenderogluda yakin tanidigim, onlarin konsepti baska biri 25 lira ya porsiyon satiyor biri 10 liraya, tabiki arada hizmette fark olacaktir.

Arkadasimin iddiasi etin en kalitelisini vs yi kullandigini soyluyor, cok buyuk alimlar yapiyor normaldir bu dedigi.

birde dusundugunuzden bayag buyuk bir kurum, ankaradada guzel bir ofisleri var, gayet gidilebilir oyle kafanizdaki kiro kebapci imajindan bayag uzaktirlar.

ayni seyi yavuz iskenderoglu icinde soyleyebilirim :)
Sosyal ağlarda paylaş

bone'un demek istediği neden iskendercide iskender dışında birşey satılmıyor değil ki, adam gitmiş baydöner yazınca döner satılıyor diye düşünmüş bakmış ki satılmıyor bunu paylaşmış sadece, herkes vayy nası iskendercide döner isteyebilirsin diye olay yaratmış.

Açıkcası şu topic'e ve yazılara kadar bende baydönerde döner satıldığını zannediyordum (sadece iskender olduğunu bilmiyordum). HAtta ben dönerci olduğunu ama ayrıca iskenderde sattıklarını zannediyordum (hosta, aba piknik vs. gibi).

Yoksa kimsenin neden iskendercide döner yok dediği yok, lokantanın isminden ötürü insanda döner satılıyor hissi oluşuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

matama said:

Arkadasimin iddiasi etin en kalitelisini vs yi kullandigini soyluyor, cok buyuk alimlar yapiyor normaldir bu dedigi.

bayat olmadıktan sonra et ettir
büyük alımlarda sürümden kazanır ama arada kötü mal da çok gelir

12 liraya f/p olarak iyi ama lezzetli bir ürün yapmıyor
tereyağ, sos kalitesi daha yüksek
döneri sırf kıyma belki de %90dır

onun dışında bence baya başarılı işletme; yaptıkları iş kolay deil ama hem hızlı hem de standart vasat olsa da düşürmeden yapıyorlar

bir de garsonlarına 50-100 lira fazla versin bahşiş peşinde daha az koştursun
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

Marty said:

sorun sende yalniz.

Marty said:

mekanin ismi baydoner evet. adamlar iskenderci. iskender + kunefe yapiyolar. hakli cikmak icin saflasmaya gerek yok

Redeagle said:

Abi iskendercilerin hiç birinde iskenderden başka menü istemeyi gerektirecek bir şey ve künefeden başka yüzüne bakılmayı hakedecek tatlı olmaz. İskenderciye gidip başka bir şey bulmayı ummayın yani.

cidden bazen o kadar saçmalıyorsunuz ki, akıl ve mantık sınırlarını zorluyor, absürtlük boyutlarına yelken açıyorsunuz...

diyorum ki: "baydöner'e isminde döner yazıyor, döner felan satar diye gittim, menüsünde sadece iskender varmış".

Özetle kebapçıya gideceğine yanlışlıkla iskenderciye gitmişsin. Bir daha yapmazsan sorun olmaz.

Bone said:

diğer saçma mantık şu:
"İSKENDERCİYE GİDİNCE SADECE İSKENDER YENİR!"
hangi akıl fakiri böyle bir kural yarattı bana onu söyleyin?

Burası ise ister beğen ister beğenme böyledir. Çoğu iskenderciye gidildiği vakit "menü var mı?" diye bile sormaz kimse. Öyledir yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:
Burası ise ister beğen ister beğenme böyledir. Çoğu iskenderciye gidildiği vakit "menü var mı?" diye bile sormaz kimse. Öyledir yani.

peki söyleyelim iskendercilere, diğer yemekleri kaldırsınlar direk
ha bi de tavuk veren köfteciler var, onları direk kapatmak lazım

http://www.youtube.com/watch?v=M_Oq5dI7G_M
Sosyal ağlarda paylaş

yoldan geçen adam sahibinin nezaketine bakmaz. eti toptan alıyoz güzel olması lazımına bakmaz. bi kere başına kötü bişey gelen müşteri kaybedilir. gelir forumlara şikayet eder, yayılır. akılda kalır.

sahibi iyi niyetini, kendi vizyonunu firmaya yansıtabilmeli. en ücra şubeye bile anlayışını götürebilmeli.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...