Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WRPG vs JRPG: Fight!

Sam

Öne çıkan mesajlar

PastorOfMuppets said:

Jrpg tarzıyla yapılmış bir oyun torment, her jrpg'nin karakter interraksiyonu Torment gibi.

Outward değil inward çözümlemeler avellone un diğer oyunlarında da gördüğümüz bir tema ve japon hikaye kültürünün bir parçası. Teşekkürler yüzbaşı aşikar.

said:
Oyun olarak çok kötü mesela Torment, bunu sırtımda senin kafan kadar dövmesiyle söylüyorum yani, edebiyat eseri.

Ama gerçekten çok kötü oyun.

O kadar iyi ki gameplay'in yokluğu bile umrumuzda olmuyor.

Combat harici zayıf noktası nedir oyunun? Hani hikaye anlatımını, senaryoyu zaten bir kenara bırakıyoruz da infinity enginele yapılmış en iyi grafikler, IWD kadar iyi olmasa da hala dinlenen bir soundtrack, inanılmaz keyifli büyü efektleri, her birinin ayrı bir hikayesi olan itemlar, PLANESCAPE SETTINGI...

"Biz göte göt deriz" yapmaya çalışırken biraz abartmışsın bebeyim, her oyun gibi zayıf yanları var ama o kadar kötü değil.

said:
İşin en trajikomik kısmı, wrpg savunan arkadaşlar 3 postta 1 jrpg örnegi istiyorlar zira haberleri yok genre'dan, hiç oynamadan şu laflar.

Wrpg dediğimiz oyunlara jrpg mi diyorsun şimdi nedir? Torment gibi, arcanum gibi karakterin rolüne bürünebildiğin bi jrpg istiyorum işte. Var mı yok mu?
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Mmmmmhhhhmmhhh tilki gibi olan gerçekten harikaymış, tam böyle kulaklarından tut.... neyse..

Evet sam verdiğin örnek tam olarak şimdiye kadar 20 defa verdiğim büyük wrpgler listesindeki oyunlarla örtüşüyor. Baya isabetli bi resim olmuş (tu)

verdiğin tanımla uyuşuyor, tanımın kifayetsizse baştan oturup düşünmen lazım rpg nedir diye, sonra gelip yazman lazım.

düştüğün bataktan çıkmak için "BÜYÜK REPEGELER" kefalet talebin reddedildi.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Outward değil inward çözümlemeler avellone un diğer oyunlarında da gördüğümüz bir tema ve japon hikaye kültürünün bir parçası. Teşekkürler yüzbaşı aşikar.

Sina sordu açıkladık, sana ne oldu anlamadım, ya hayır öyle değil de yada sus.

said:
Combat harici zayıf noktası nedir oyunun? Hani hikaye anlatımını, senaryoyu zaten bir kenara bırakıyoruz da infinity enginele yapılmış en iyi grafikler, IWD kadar iyi olmasa da hala dinlenen bir soundtrack, inanılmaz keyifli büyü efektleri, her birinin ayrı bir hikayesi olan itemlar, PLANESCAPE SETTINGI...

"Biz göte göt deriz" yapmaya çalışırken biraz abartmışsın bebeyim, her oyun gibi zayıf yanları var ama o kadar kötü değil.

Combat zayıf değil, direk yok. Bunu küçültmeye çalışabilirsin, ama öyle değil üzgünüm.

Dogru düzgün sagdan sola bile gidemedigin bir oyun planescape. Dünyanın bug'ı var, her karakterin her aptal koseye takılır, istedigini lootlayamazsın etc etc etc. Oyun olarak kusurlarının listesini yapmaya ugrasmak istemiyorum çok fazla zira.

Hala best game ever lakin.

Biz göte göt deriz, ilerle.

said:
Wrpg dediğimiz oyunlara jrpg mi diyorsun şimdi nedir? Torment gibi, arcanum gibi karakterin rolüne bürünebildiğin bi jrpg istiyorum işte. Var mı yok mu?

Sayfalardır örneklendiren postları okusaymışsın, he sayfada yeni liste mi yapıcaz her birinize?

http://i.imgur.com/zCGbD.jpg

ifadeleri daha ayarlı kullanalım lütfen. -sam
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

verdiğin tanımla uyuşuyor, tanımın kifayetsizse baştan oturup düşünmen lazım rpg nedir diye, sonra gelip yazman lazım.

düştüğün bataktan çıkmak için "BÜYÜK REPEGELER" kefalet talebin reddedildi.

Verdiğim tanım bu topikte http://forum.paticik.com/read.php?35,5819050,page=1

Hatta şu post sanırım, ilerki sayfalarda da açıklamaya devam etmişim. Burdaki tanımların sims benzeri oyunlarla ilgisi yok. Geçiniz.

Ha bide xunn. Hala örnek veremiyorsun, anca reaction image. Çünkü rpg olan japon oyunu yok. ZAAAAAAAAA
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

hastasıyım bu bölümün abi koca koca adamlar ne hale geliyor şu postların doluluğuna, içeriğine, kültüre bak. bir de ana meseleye bak.

Ahahaha ya yeminle cahillere laf anlatıcam diye işlerim kaldı, ben biraz çalışmaya gidiyorum. Kapatıcam patiyi falan akşam cevap vereyim lolz. Atacaklar yoksa işten
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Verdiğim tanım bu topikte http://forum.paticik.com/read.php?35,5819050,page=1

Hatta şu post sanırım, ilerki sayfalarda da açıklamaya devam etmişim. Burdaki tanımların sims benzeri oyunlarla ilgisi yok. Geçiniz.

ben de vardım, zaten o başlıklardan derleme işte senin rpg tanımın. "sims benzeri" diyerek gene açık etmişsin bilmeden yorum yaptığını çünkü the sims simülasyon iken dating sim'lerin alakası yok, apayrı bir tür. ve senin tanımına göre witcher'lara filan nal toplatmaları lazım has rpg'likte.

hatta visual novel bile rpg oluyor tanımına göre, en ironik kısmı japonlar kadar "has rpg" ortaya koyamıyor anlaşılan batı senin kendi koyduğun tanımla lol.
Sosyal ağlarda paylaş

adam gibi pcde oynancak bişi ver.
last remnant da grindın allahı hikayesini unuttum oynun grind ypamaktan sıkıldım bıraktım yani.
cobmat desen NE YAPIYORUM BELLI DEGIL ne seçsem seçeyim düşmanlar ölüyor.

last remnants modern jrpg olarak orneğinse feci fail valla.
Sosyal ağlarda paylaş

Herkes için rpg elementleri farklı olduğu için bu kavganın bir sonu yok bence.
Benim hoşuma giden arcanum tarzı oyunlar; tekrar oynama imkanı veren, bol bol side quest vs olan, exploration olan, savaş çok önemli değil öyle kafamı patlatacağım deli taktikler yapmak zorunda olmadığım oyunlar.
Jrpgleri hikaye ve senaryo derinlikleri için seviyorum fakat savaşlar çok kısıtlı belli bi noktadan sonra sıkıyor, oyuna başlıyosunuz 10.dk da yanlış bi skill vs verirseniz 10 saat sonra çıkan bossu geçmeniz imkansız oluyo. Zorluk had safhada jrpglerinde bu hiç hoşuma gitmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ya zaten wrpg dediğin batıdan çıkan rpg. gidip çok az örneği olan kısıtlı bir alt grubuna axediceın İŞTE GERÇEK REPEGE BU demesi birşeyi değiştirmiyor

Chris: Finally, let’s end on an easy question: What would you name as your favourite RPG of all time and why?

Tim: That's a hard question! I'm going to pick Star Control 2, which isn't often portrayed as an RPG. But if you take the ship as being the player's character, then the game has all of the hallmarks of an RPG. You go on adventures, have combat encounters, find loot, meet interesting NPCs and improve your abilities. All of this and a great storyline sounds like an RPG to me! I absolutely loved this game.

al işte tim cainin ağzından rpg
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

ben de vardım, zaten o başlıklardan derleme işte senin rpg tanımın. "sims benzeri" diyerek gene açık etmişsin bilmeden yorum yaptığını çünkü the sims simülasyon iken dating sim'lerin alakası yok, apayrı bir tür.

Ha sims ha dating sim aynı faggotry değil mi? İki türü de oynamadım, ama şurda yazan tanımlamayla benim verdiğim örneklerin bi alakası yok. Bi tek persona serisi var rpg elementleri barındıran ki onu da oynamadığımdan rpgliğinden şüpheliyim.

said:
ve senin tanımına göre witcher'lara filan nal toplatmaları lazım has rpg'likte.
Witcher1 belki, bu açıdan zayıf. Witcher2 ise cuk oturuyor bu tanıma, tek farkı Geralt gibi bazı sınırları çizilmiş nispeten ünlü bi karakterle oynuyor olman. Bazı kısmının altını çiziyorum ama, ana karakter kitap kahramanı olmasına rağmen oyun çoğu noktada özgür bırakıyor oyuncuyu.

said:
hatta visual novel bile rpg oluyor tanımına göre, en ironik kısmı japonlar kadar "has rpg" ortaya koyamıyor anlaşılan batı senin kendi koyduğun tanımla lol.

Agalit okumamışsın ki sen hiç. Ya da okuyup anlamamışsın bilmiyorum. Karakterin kişiliği olacak diyorum, oyun dünyasını değiştirip oyun dünyası tarafından değiştirilecek diyorum ferepe diyorum hala visual novel. Benim bile anlatma sınırım bi yere kadar sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Ha sims ha dating sim aynı faggotry değil mi? İki türü de oynamadım, ama şurda yazan tanımlamayla benim verdiğim örneklerin bi alakası yok. Bi tek persona serisi var rpg elementleri barındıran ki onu da oynamadığımdan rpgliğinden şüpheliyim.

değil, sim city ile witcher'ı aynı kefeye koymak gibi olmuş. senin dialog, sonuçları olan zor seçimler, farklı sonlar vs bütün o olmazsa olmaz dediğin şeyler var. new vegas'ta ister ncr'a, ister lejyona, ister house'a, ister kendine yazıyormuşsun hesabı.
said:
Witcher1 belki, bu açıdan zayıf. Witcher2 ise cuk oturuyor bu tanıma, tek farkı Geralt gibi bazı sınırları çizilmiş nispeten ünlü bi karakterle oynuyor olman. Bazı kısmının altını çiziyorum ama, ana karakter kitap kahramanı olmasına rağmen oyun çoğu noktada özgür bırakıyor oyuncuyu.

olay şu ki rpg tanımında olmazsa olmaz dediğin oyunlar çok kısıtlı bir alanı işliyor, 80'lerdeki oyunları filan hiçe sayıyorsun zaten. sanki tür ortaya 1998'de çıkmış gibi sunuyorsun. hiç yoktu, bir gün oturdular sıfırdan yaptılar sanki black isle'da.
said:
Agalit okumamışsın ki sen hiç. Ya da okuyup anlamamışsın bilmiyorum. Karakterin kişiliği olacak diyorum, oyun dünyasını değiştirip oyun dünyası tarafından değiştirilecek diyorum ferepe diyorum hala visual novel. Benim bile anlatma sınırım bi yere kadar sanırım.

e o dediklerinin hepsi visual novel'da da var. napacaz şimdi?

neyse ya, fikir değişmek bir yana esnemeyeceği için çok kurcalamaya gerek yok da şu "KONUŞTUK VE BÖYLE KARAR VERDİK, SO SAYETH WE ALL" kurgunu gerçekmiş gibi sunma lütfen. tartışıldı ve görüşün herkes tarafından paylaşılmadı.

of yalnız tim cain çok kötü bozmuş axe'ı lol. ben çekildim, düşene bir de ben vurmayayım ahah
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

http://www.youtube.com/watch?v=8o8GTA8-EPU
chris avellone da anime figürlerine sarmış.
http://i0.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/263/246/a22.png

soylemistim ben zaten, torment tipik dogu oyunu ve millet o yuzden sapik gibi ariyor, dogu ile batinin bulsutugu yerde mukemmel bir sentez yapmis herif

LOL JRPG ANIMU KAWAII UGUUU kafasi gitse torment cikmazdi zaten, this is the new shit 3 filan oyniyor olurduk rpg diye
Sosyal ağlarda paylaş

Abi her Witcher'a laf eden "japon bebesi" mi oluyor, anlamadım ama beğenmediyse de sorun değil. Kendi bileceği iş sonuçta, oyuna para veriyorsa beğenmeme hakkı da var adamın. Bana kalırsa iyi de başlamıştı White Wolf ama ikinci oyun bayağı kötü uyarlandı. İlkini bitirdikten sonra 2.'yi heyecanla beklemiştim ama yaptıkları grafiklerle göz boyama, sıkıcılığı öldüreceğine gameplay'i öldürmüştü. İlk oyundan daha çok zevk almıştım quest tamamlarken.

Bir de Witcher'ı WRPG'yle ortak koşmanın ne anlama geldiğini, ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum, Çek'lerin fantastik edebiyatı pek batı gelmiyor bana da.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...