Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hakkari ne halde?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

ben genellemiyorum yanlış anlaşılma olmasın:) pkk ve tikko tarzı örgütlerin eleman kazanım yöntemleri birbirinden farklı olmasına rağmen bazı noktalarda keşiyor.mesela pkk eğitimli eğitimsiz herkesi dağa alırken,tikko ve benzeri devrimci terör örgütleri üniversite tabanında eleman kazanımı sağlıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

kanalize said:

,eğer sivas,yozgat,çorum taraflarında ki aleviler de kürt kökenli olsaydı,tunceliden farkı kalmazdı saydığım şehirlerin,ayrıca sivas genelini ele alırsak;zara-imranlı hattında ki alevilerden de ki bunlar kürt-türk karışık köylerdir,pkk-tikko v.s gibi örgütlere eleman sağlama konusunda oldukça yüksek rakamlara erişir...

1.haber;
http://haber.gazetevatan.com/sivasta-catisma-3-terorist-olduruldu/383461/1/Haber#.UDexOtbN94A

2.haber;
http://www.realwar.org/forum/index.php?topic=7489.0;wap2

gibi gibi..

"Kürt kökenli" olsaydılar kürt terörizmine yardım edebilirlerdi evet. Bugün Alevi/Ermeni/Yunan/Laz terörizmi diye bir şeyden bahsedemiyoruz malesef.

Burdaki asıl noktanın kürt olmayan azınlık grupların kendilerine yapılan katliamları bahane ederek cinayet işleyip haraç kesmemeleri olduğunu görmek lazım. Şurda burada çetesi mafyası olabilir gayet tabi. Türkiye'de devlet zulmüne uğramayan azınlık yokken bu olaylar sadece kürtlerin başına gelmiş gibi düşünerek şu an işlenen cinayetleri onaylamak gayet hastalıklı bir düşünce.

Benim derdim bu noktanın anlaşılması. Bu konuda iki yüzlülük yapılmaması. Yoksa fikrini belirttin diye tepki çekeceksin diye bir durum yok, istediğini yazabilirsin tabi ki.
Sosyal ağlarda paylaş

kanalize said:

Redeagle said:

Adamlar canım Bavyeram dedikten sonra tartışma bitmiştir arkadaşlar. Ermeniye falan yok. Bütün ülkeyi olduğu gibi Kürtlere vermemiz lazım. Onlara kötü davranmışız çünkü. Diğer azınlıklardan eziyet edilenlerin, öldürülenlerin de kıymeti yok. Aleviler falan sistematik biçimde öldürüldüğünü bahane ederek sağa sola bomba koymaya başlasa ayıplarız çünkü onlar marksist değiller :D

karışmak istemiyorum,tepki çekerim diye ama,alevilerin tunceli de kürt alevisi kimlikleri var ve şimdiye kadar çıkan bütün isyanlar devletten ayrılmak için çıkarılmış isyanlar,eğer sivas,yozgat,çorum taraflarında ki aleviler de kürt kökenli olsaydı,tunceliden farkı kalmazdı saydığım şehirlerin,ayrıca sivas genelini ele alırsak;zara-imranlı hattında ki alevilerden de ki bunlar kürt-türk karışık köylerdir,pkk-tikko v.s gibi örgütlere eleman sağlama konusunda oldukça yüksek rakamlara erişir...

1.haber;
http://haber.gazetevatan.com/sivasta-catisma-3-terorist-olduruldu/383461/1/Haber#.UDexOtbN94A

2.haber;
http://www.realwar.org/forum/index.php?topic=7489.0;wap2

gibi gibi..

sosyal medya görevlisi alevi düşmanı da teşrif etmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Teodor said:

sen nerden biliyorsun böyle şeyleri?

yurtdışında kaldığım sürece 2 şey yaptım.türkiyenin tarihi ve devlet yapısı hakkında,ayrıca el-ezher'de hadis ile alakalı eğitim gördüm.ve wow oynadım diyelim :)

rica:el-ezher'i duyan bazı arkadaşlar hemen atlamasın,özel harici tartışılan hadis ve islam ile alakalı cevap vermeyi düşünmüyorum ve saygı bekliyorum,yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim :)

paparnoz:açıkladım sanırım,genele yaymıyorum ve alevi lafı geçince at gözlüğüyle bakan sünni kesimden değilim belirteyim ayrıca...
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

sipeyskeyk said:

Bak.

Kürt halkı zulüm gördü.

Kültürü yok sayıldı, varlığı sorgulandı.

...

bütün bunlar pkknin yada sempatizanlarının yaptıklarını haklı mı çıkarıyor?

sipeyskeyk said:

@Aluriel

Haklı çıkarıyor evet.

Ölen onbinlerce masum gencin, yaşlının, çocuğun katili Türkiye Cumhuriyeti'dir.

PKK teröristse eğer, bizim devletimiz en büyük terörist.

Adam sivil ve cocuk oldurulmelerinde pkknin hakli oldugunu dusunuyo, siz hala adamla tartisiyosunuz. Duvara konusun daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Her iç savaşta iki taraftan da kan dökülür.

Şu açıdan haklı çıkarıyor; Sen düzenli ordunla jetinle obüsünle dağı taşı adamların geçebileceği neresi varsa bombalıyorsun adam da çıkıp keleşle senin uçağını düşüremeyeceği için senin şehrine bomba koyuyor.

Her şey karşılıklı cicim. Düzenli orduya karşı gerilla savaşı veriyorlar, sıkıştıkları yerde de şehirlerdeki avantajlarını kullanıyorlar.

Objektif bakamıyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

alıntı zinciri

Tapinakci said:

sipeyskeyk said:

hamsilipilav said:

sipeyskeyk said:

http://www.nationsonline.org/maps/german_states_map.jpg

Git Almanya'ya da, bu coğrafi bölgelerde yaşanlar nasıl konuşuyor bir bak.

Munich'teki insanlar canım bavyeram şöyle böyle diye anlatıyorlar bir dinlersin.

Avrupa'nın diğer ülkeleri de böyle.

Bilmiyorsan konuşmayacaksın, susup oturacaksın.

ABİİİİİİİİİİİ

adam gerçek bi... nese. abi almanyanın tarihini bilir misin sen ya? cidden bunu söylemedin di mi? almanya abi karşındaki resmen en verilmeyecek örnek. git bi alman dualizmi nedir, prusya fransa savaşları nedir bunları oku unificationı oku sonra türkiye ile bir alakası var mı söyle. türkiyede 50 tane devlet mi vardı 100 seneye kadar da onların ismi hala kullanılacak coğrafi yerler için?

BU KADAR BOŞ KONUŞULMAZ. daha uğraşamıcam cidden iq'm düşüyor bu adama cevap vererek.

Evet biliyorum Almanya'nın tarihini, ne olmuş? Şehirlerden bağımsız olarak bölge ismi kullanan ülkelerden örnek veriyorum, tarihimiz, unificationımız aynı tarzda olmak zorunda mı?

Tıpatıp bizimle aynı süreçlerden geçmişler bak onlar yapıyor biz yapmıyoruz mu dedim?

Yazık lan sana :)

Sayin Sipeskeyk eger gercekse cok uzucu bir durum. Siyasal Tarih 101 ve Uluslararasi iliskiler E-11 den baslayiniz. Veyahut TR de hangi sistemle yer almissa her diplomatin kaleme aldigi bire bir arastirmalari bir gozden geciriniz. Durumunuz troll degilse cok vahim durumdasiniz yok eger zevk icin oncelerdede throine kisisine ozeniyor iseniz buyrun meydan sizin zaten biz catacombs taklidi yapmaya haziriz.

Saygilar .:.

Sayın "Tapınakçı" (lol)

Şimdi şöyle oluyor, sizin önerdiğiniz dersleri ben alalı baya oldu. Liseniz bittiğinde eminim siz de bu dersleri alma fırsatı yakalayacaksınız, merak etmeyiniz.

Ben siz zeki dostlarımıza eyalet sistemi / federal yapı kullanan ülkeleri gösteriyorum.

Yüzlerce yıldır birbirlerinin kanını dökmüş iki ülke; Fransa ve Almanya AB'yi kurdular.

Herhalde daha çok savaşmış iki millet yoktur öyle değil mi?

Ama ne oldu? Beyinleri olduğu için AB gibi tarihin gelmiş geçmiş en önemli yapılarından birini kurmayı başardılar.

Siz değerli Pati dostlarıma bazı örnekler vererek anlatmaya çalışıyorum ama herkesin anlamsını beklemek zor tabi.

Adam çıkmış ABİİİİİİİİİİİİİ ADAM ALMANYAYL TÜRKİYEYİ BİR TUTUYOR SEN ÜNİFİKASYONU BİLİYON MU AGA HEHEHEH diyor.

Ne anlatırsın ki bu adama? Hiç.
Sosyal ağlarda paylaş

Gerilla savaşı, küçük ve gizli birliklerin düzenli bir orduya karşı yürüttükleri yıpratma savaşı taktiği, zayıf kuvvetlerin güçlüye karşı uyguladığı direniş savaşının unsurudur. Gerilla harbinin başarılı olması için halkın gerillaya desteği şarttır. Gerilla coğrafi şartlardaki olumsuzlukları düşman aleyhinde kullanabilmelidir. Gerilla savaşta nihayi sonu almayı yani düşmanı yenmeyi hedeflemez, düşmana zarar vermeyi, savaşma azim ve iradesini kırmaya çalışır. Dış desteğin sağlanması da gerillanın başarılı olabilmesi için hayati önem taşır. Gerilla kısa sürede belirlenmiş bir cephede veya alanda muharebe etmez. Çok uzun bir dönemde ve geniş bir coğrafi alanda taarruz zamanı ve istikameti kestirilemeyen ani baskınlar, pusular ve sabotajlar ile amacına ulaşmayı hedefler.
Gerillacılar genelde üniformayı andıran özel giysiler giyerler. Tarihte, geniş halk desteği alan gerilla savaşlarının başarılı olarak yavaşlatma ve düşmanı yıpratma taktiğidir. Bunun diğer bir faydası da ordunun lojistik kaynağını tüketmektir.

Arkada sayfalarda birisi demişti, gerilla bir savaş yöntemidir, terörist örgütler de gerilla savaşı uygulayabilir diye.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Gerilla savaşı, küçük ve gizli birliklerin düzenli bir orduya karşı yürüttükleri yıpratma savaşı taktiği, zayıf kuvvetlerin güçlüye karşı uyguladığı direniş savaşının unsurudur.

sipeyskeyk said:

küçük ve gizli birliklerin düzenli bir orduya karşı yürüttükleri yıpratma savaşı taktiği

sipeyskeyk said:

düzenli bir orduya karşı yürüttükleri

sipeyskeyk said:

orduya
Sosyal ağlarda paylaş

abi kusura bakmayın da ne almanya'nın eyaletlerinin konuyla bi alakası var, ne italya eyalet bayraklarının. rusya'nın eyalet konusunda örnek gösterilmesi de olabilecek en uç örnek, eminim ayrılıkçı kürtler, buraların sahibi türkiye değil de rusya olsaydı pek böyle haritalar çizmeye falan cesaret edemezlerdi.

sivillere karşı silahlı mücadeleye 'ulan olur mu öyle şey' diyemeyen kimse ile siyaset tartışmayı doğru bulmuyorum, bu da ayrı bir konu.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi son kez fikrimi söylüyorum, bir daha da gerçekten anlatmayacağım;

PKK KÜRT SİYASİ HAREKETİNİN TERÖRİST FAALİYETLER İÇERİSİNDE OLAN SİLAHLI KANADIDIR.

30 YILDIR GERİLLA SAVAŞI YÜRÜTMEKTEDİR.

O YÜZDEN DAĞDA GERİLLA SAVAŞI YÜRÜTEN, ASKERİ HEDEFLERE SABOTAJ VE SALDIRILAR DÜZENLEYEN KANADINA GERİLLA DERSEN YANLIŞ OLMAZ, TERÖRİST DEYİP DEMEMEK SANA KALMIŞ.

SİVİL SALDIRILAR YAPAN ŞEHİR ÖRGÜTLENMELERİNE DE TERÖRİST DENMESİ NORMAL, ÇÜNKÜ TERÖRİST YÖNTEMLER UYGULUYORLAR.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...