Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hakkari ne halde?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Bone said:

sipeyskeyk said:

http://www.nationsonline.org/maps/german_states_map.jpg

Git Almanya'ya da, bu coğrafi bölgelerde yaşanlar nasıl konuşuyor bir bak.

Munich'teki insanlar canım bavyeram şöyle böyle diye anlatıyorlar bir dinlersin.

Avrupa'nın diğer ülkeleri de böyle.

Bilmiyorsan konuşmayacaksın, susup oturacaksın.

burda da 7 bölge var işte, "canım ege cicim ege" diyo adam

Ben hala "İtalya'da her şehrin ayrı bayrağı var, o yüzden kürdistan'a evet" seviyesine düşülecek mi diye bekliyorum sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Bizim sitelerdeki, PKK sitelerindeki haberlere baktım da; ordu Yüksekova ve Şemdinli'deki yollarada denetimi kesmiş (hatta PKK yollarda denetim yapıyor kendi ulusal medyamızdan da gördüğümüz üzere), Çukurca'daki kontroller de kaldırılmış. Hakkari'nin merkezi dışında devlet iyice çekilmiş gibi. PKK korucuları "gözaltına" aldığını söylüyor. Ama karakoller duruyor hala. Şemdinli'ye hava saldırısında bulunuyoruz, kendi ülkemize.

Halimiz kötü gibi, doğru dürüst bilgi alabileceğimiz bir yer de yok. Bizden gelen haberlere de, onlardan gelenlere de güvenemiyor insan.

Mesela dün BDP milletvekili Esat Canan Şemdinli'de konvoyla çok ciddi çatışıyoruz demişti, bu gün çıkan "30 Terörist Etkisiz Hale Getirildi" haberi de Hakkari'ye giden teröristler diyor. Haberler bir yerden uyuyor ama iki tarafta tam kendine göre çekiyor.

Twitter'dan filan izlediğiniz kişiler var mı haber almak için, hiç kullamadığım ortama bu nedenle girmeye karar verdim sonunda, normal medyadan daha bilgilendirici olabilir sanırım.

Yeni Hakkariden donen arkadasimi kaynak olarak gostererek mevzuyu belirteyim arac trafigi yok devlet yok ama hava trafigi yogun diyor. Devamli bir bombalama varmis ancak sokaklar fln tamamen pkknin elindeymis. Polis fln da yokmus suan icin. Yani bolgenin denetimi tamamen pkknin elinde.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

hamsilipilav said:

sipeyskeyk said:

http://www.nationsonline.org/maps/german_states_map.jpg

Git Almanya'ya da, bu coğrafi bölgelerde yaşanlar nasıl konuşuyor bir bak.

Munich'teki insanlar canım bavyeram şöyle böyle diye anlatıyorlar bir dinlersin.

Avrupa'nın diğer ülkeleri de böyle.

Bilmiyorsan konuşmayacaksın, susup oturacaksın.

ABİİİİİİİİİİİ

adam gerçek bi... nese. abi almanyanın tarihini bilir misin sen ya? cidden bunu söylemedin di mi? almanya abi karşındaki resmen en verilmeyecek örnek. git bi alman dualizmi nedir, prusya fransa savaşları nedir bunları oku unificationı oku sonra türkiye ile bir alakası var mı söyle. türkiyede 50 tane devlet mi vardı 100 seneye kadar da onların ismi hala kullanılacak coğrafi yerler için?

BU KADAR BOŞ KONUŞULMAZ. daha uğraşamıcam cidden iq'm düşüyor bu adama cevap vererek.

Evet biliyorum Almanya'nın tarihini, ne olmuş? Şehirlerden bağımsız olarak bölge ismi kullanan ülkelerden örnek veriyorum, tarihimiz, unificationımız aynı tarzda olmak zorunda mı?

Tıpatıp bizimle aynı süreçlerden geçmişler bak onlar yapıyor biz yapmıyoruz mu dedim?

Yazık lan sana :)

Sayin Sipeskeyk eger gercekse cok uzucu bir durum. Siyasal Tarih 101 ve Uluslararasi iliskiler E-11 den baslayiniz. Veyahut TR de hangi sistemle yer almissa her diplomatin kaleme aldigi bire bir arastirmalari bir gozden geciriniz. Durumunuz troll degilse cok vahim durumdasiniz yok eger zevk icin oncelerdede throine kisisine ozeniyor iseniz buyrun meydan sizin zaten biz catacombs taklidi yapmaya haziriz.

Saygilar .:.
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Adamlar canım Bavyeram dedikten sonra tartışma bitmiştir arkadaşlar. Ermeniye falan yok. Bütün ülkeyi olduğu gibi Kürtlere vermemiz lazım. Onlara kötü davranmışız çünkü. Diğer azınlıklardan eziyet edilenlerin, öldürülenlerin de kıymeti yok. Aleviler falan sistematik biçimde öldürüldüğünü bahane ederek sağa sola bomba koymaya başlasa ayıplarız çünkü onlar marksist değiller :D

karışmak istemiyorum,tepki çekerim diye ama,alevilerin tunceli de kürt alevisi kimlikleri var ve şimdiye kadar çıkan bütün isyanlar devletten ayrılmak için çıkarılmış isyanlar,eğer sivas,yozgat,çorum taraflarında ki aleviler de kürt kökenli olsaydı,tunceliden farkı kalmazdı saydığım şehirlerin,ayrıca sivas genelini ele alırsak;zara-imranlı hattında ki alevilerden de ki bunlar kürt-türk karışık köylerdir,pkk-tikko v.s gibi örgütlere eleman sağlama konusunda oldukça yüksek rakamlara erişir...

1.haber;
http://haber.gazetevatan.com/sivasta-catisma-3-terorist-olduruldu/383461/1/Haber#.UDexOtbN94A

2.haber;
http://www.realwar.org/forum/index.php?topic=7489.0;wap2

gibi gibi..
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...