Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ülkemizi yunanlılar işgal etseydi part 1

fenn

Öne çıkan mesajlar

Oski said:

"roket adam" said:

yine 18 yaş altına LCD satışı yapılmış

lsd ^^

arkadaşım foruma uzak kalıyosunuz sonra adamları düzelticem diye kendiniz komik duruma düşüyorsunuz!!11!1

bakın lcdnin çıkışı şu mesajdır

Bone said:

hayatımda hiç uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanmadım.
ancak şu lcd kafasını hep merak ederim. lcd'yi konu alan pyschedelic videolar oluyor bazen ilginç geliyor.

bu mesajla dalga geçerken lcd demek başladı, öyle yayıldı gitti forumda.

gıcıklıktan değil kaynağını öğren gül diye attım mesajı :) roket adam güzel kıvırmış rencide etmeden ehe
Sosyal ağlarda paylaş

hmm

goldbären said:

Oski said:

"roket adam" said:

yine 18 yaş altına LCD satışı yapılmış

lsd ^^

arkadaşım foruma uzak kalıyosunuz sonra adamları düzelticem diye kendiniz komik duruma düşüyorsunuz!!11!1

bakın lcdnin çıkışı şu mesajdır

Bone said:

hayatımda hiç uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanmadım.
ancak şu lcd kafasını hep merak ederim. lcd'yi konu alan pyschedelic videolar oluyor bazen ilginç geliyor.

bu mesajla dalga geçerken lcd demek başladı, öyle yayıldı gitti forumda.

gıcıklıktan değil kaynağını öğren gül diye attım mesajı :) roket adam güzel kıvırmış rencide etmeden ehe

abi sizce oraya koydugum "^^"nin anlami nedir? roket adam gibi "3 madalyali" birinin lsd yerine lcd yazabilecegini dusunuo olabilir miyim? yazsa bile bunu duzeltmeye kasacak biri miyim ben? forumdan bu kadar mi uzaksiniz eheh.

insanlarin ironi yapmasinin kendinizinkilerden farkli yollari olabilecegini dusunseniz rahatlariz. gicikliktan soylemiyorum.

suraya bi cihan ceylan - gicik karikaturu koyacaktim ama internete koymamis kimse eheh.
Sosyal ağlarda paylaş

Oski said:

abi sizce oraya koydugum "^^"nin anlami nedir? roket adam gibi "3 madalyali" birinin lsd yerine lcd yazabilecegini dusunuo olabilir miyim? yazsa bile bunu duzeltmeye kasacak biri miyim ben? forumdan bu kadar mi uzaksiniz eheh.

insanlarin ironi yapmasinin kendinizinkilerden farkli yollari olabilecegini dusunseniz rahatlariz. gicikliktan soylemiyorum.

suraya bi cihan ceylan - gicik karikaturu koyacaktim ama internete koymamis kimse eheh.

HADİ HADİ ŞİMDİ
Sosyal ağlarda paylaş

bildiğiniz gibi, lsd çavdar mantarından türediği için köylük yerlerde etkileri halk üzerinde eski çağlardan beri görülmüş bir kafa yapısıdır...

belli yurt ortamlarında gıda zehirlenmesi sonucu ortaya çıkmasına da şaşırılımamalıdır tabikiii

şöyleki...

"LSD, ilk defa 19 nisan 1943 yılında Albert Hoffman tarafından Artur Stroll'un çavdar üzerinde yatişen bir tahıl mantarı olan ergottan türettiği ergotamineden sentezlendi."

1692'de Salem Massachusetts'te üç kadının cadı oldukları iddiası ile öldürülmeleri olayına sebep olan genç kızın çavdar mahmuzu yüzünden halüsinasyonlar gördüğü kabul edilmektedir.

Çavdar mahmuzu (Claviceps purpurea), Clavicipitaceae familyasından çavdar ve benzeri tahıllarda parazit olarak yaşayan bir mantar türü. 1800'lerin ortalarına kadar çavdar'ın normal bir parçası olduğu düşünülmüştür. En çok çavdarda görülse de diğer tahıllara da yerleşebilir. Koyu mor renkli ve birkaç santim uzunluğundadır.
Çavdar mahmuzu zehirlenmesi ölümcül olabilir. Bunun yanında delilik gibi ciddi psikiyatrik sorunlara da yol açabilir. Pek çok çavdar mahmuzu alkaloidi nörotransmiter fonksiyonları etkileyerek merkezi sinir sistemi üzerinde zehirleyici etkilere neden olurlar.
İsviçreli kimyager Albert Hofmann'ın Basel'deki Sandoz laboratuvarlarındaki çalışmalarıyla çavdar mahmuzu alkaloidlerinden elde edilen Lysergic asitten LSD'nin (lysergic asit diethylamide) sentezlenmesi sağlanmıştır."

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...