Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Birkaç Mehmet şehit oldu diye Meclis toplanmaz

SenariouS

Öne çıkan mesajlar

Aynen ama malesef bu eğitim ve kültür seviyesine sahip olan bir ülkenin bu kabusdan çıkması çok zor gözüküyor...Evet ümidim yok.

He şu var kimleri gördü bu ülke bunlarda gelir geçer...ama insan sağcı solcu ortacı arkacı öncü olsun bu herif kadar zarar veremezdi.

Benide özelleştirin abi en azından para ederim.Ölmeye bile vergi vereceğiz...Her rakam manipüle altında kalmış,ülkede bir tane araştırma gazetici kalmadı kısacası doğruyu söylecek adam yok ama ölecek adam çok.

Üzülmeden edemiyor insan.
Sosyal ağlarda paylaş

sehitler filan kimsenin umrunda degil diycem gene kizicak millet, devletin umursadigi filan yok aksine memnunlar bu isten

aileleri ve arkadaslari haric o genclere uzulen filan yok, filler tepisirken boku bokuna gittiler iste

devletmi vatandas icin var?
yoksa vatandasmi devlet icin?

sonuncusundayken konusmak bos artik bu saatten sonra
Sosyal ağlarda paylaş

konuyla pek de ilgisi olmayarak soruyorum;

abi şimdi genel olarak baktığımızda, şu durumdaki bir ülkeye ben bir bağlılık hissetmiyorum uzun süredir.(milliyetçilik falan sıfır yani)

normal değil mi bu? yani savaş falan çıksa hayatta gitmem, hatta ilk kaçan ben olurum.

niye bir toprak parçasına ya da içinde yaşayan tek hücreli insanlarımıza bu denli salakça bağlı hissedeyim ki kendimi?
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

bunu yapmak istemiyorum ama böyle bir durum var adamın künyesinde:

"Hüseyin Çelik, ( d. 5 Mart 1959 Gürpınar, Van)
59. Hükümet'te Milli Eğitim Bakanı, TBMM 22. ve 23. Dönem AKP Van, 24. Dönem Gaziantep milletvekillerindendir. Öncesinde 58. Hükümet'te Kültür Bakanlığı yapmış, 21. Dönem'de Doğru Yol Partisi'nden Van milletvekili seçilmiştir."

eee
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

sehitler filan kimsenin umrunda degil diycem gene kizicak millet, devletin umursadigi filan yok aksine memnunlar bu isten

aileleri ve arkadaslari haric o genclere uzulen filan yok, filler tepisirken boku bokuna gittiler iste

devletmi vatandas icin var?
yoksa vatandasmi devlet icin?

sonuncusundayken konusmak bos artik bu saatten sonra

aslında şehitler halkın umrunda değil demek yanlış olur.
umrunda ama arkasında farklı bisi var.

hükümet halkı kin, öfke, şiddet olaylarıyla kontrol ediyo. aynen 1984 romanı taktiği uyguluyor.
pkkyı istese bitirebilirdi ama onun yerine pkk sürekli daha güçlendi. akp de bunu istiyor zaten çünkü onları maşa olarak kullanıyor.
geçen gün bundan bahseden bi yazı okumuştum ama kim yazdı nerdeydi felan unuttum.

bir de bu çıkıp "altı üstü bir kaç mehmet öldü, bunun için meclisi toplamaya gerek yok, biz işimizin başındayız" aciklamasinin da arkasında farklı düşünceler saklı.
halka kendilerini maço göstererek güçlü göstererek dik duruyor göstererek halkın gözüne girmeye çalışıyor.
halk siyasetcilerin ne konuştuğuna, ne planladigina bakmaz, doğru mu yanlış mı onu da umursamaz. chp mesela ne kadar konusursa konuşsun sıkıcı bir üslup var. oysa akpye bakarsan tam bir sultan havası var. "biz burdayız biz yaptık asariz da keseriz de" pozları felan .
hep oy için.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...